Как върви захранването - част 6

  • 12 748
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 089
лъки - мисля, че е почти сигурно.
оф, аз съм отчаяна. хич не ни върви. може би ще спра захранването за ж10-тина дни. няма смисъл така да я караме. а днес ново 20 - почна да прави балончета от пюрето от сливи. да не ви казвам какво мазало стана.
а за капак, от 6 кърмения, от както почнах пюретата, сега станаха 7-8.

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Райка, аз дадох от оризовата безмлечна на Хип. Тази на Нестле пише на нея да не се дава на деца с алергия към краве мляко, но ние като не сме захранени с краве откъде да знам има ли или няма алергия. Тази на Хип е за след 4мес.
Иначе давам домашни тиква, морков, картоф, ябълка, круша. Всичките са бланширани и пасирани. Замразила съм ги във фризера на кубчета и само размразявам същия ден.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 493
ЗлаВещица аз също почнах от няколко дена попарката,хапваме си я.Днес купих няколко купона за детската кухня за проба,дано я хареса че не ми се дреме в къщи да готвя в това хубаво време  Wink

# 33
  • Мнения: 636
Знаете ли дали просото съдържа глутен?
  Просото, както и елдата,оризът и царевицата, не съдържа глутен Grinning
MammaEli, аз давам гореспоменатите без просото отдавна, но в статията, цитирана на първа страница на тази тема, пише да се избягва просото при непоносимост към глутен, та доста се зачудих newsm78 newsm78
Ей го на и цитатът: "Основното лечебно мероприятие е безглутеновата диета. От храната се изключват под всякаква форма пшеница, овес, ечемик, просо, бял хляб, сладкиши, житни каши, кремове, марципани, пудинги, малцови екстракти, консерви, съдържащи нишесте, боза."
Питам, защото при нас е от голямо значение.

# 34
  • Мнения: 532
e_lucky   чушките наистина първо трябва да се пекат и обелят, а така става и по-вкусно!

ЗлаВещица
какво ще слагаш в попарата?
За банана - Робин го яде отдавна суров, разбира се, както и ябълката. Варя само зеленчуците.
Райка, благодаря ти за думите, как ми се иска да кажа, че се справям.  Stop

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 060
wright, смятам да слагам препечен хляб, козе сирене - изкиснато (свекитата имат кози на село и правят мляко и сирене), малко масло и да я правя с вода.

# 36
  • Мнения: 3 810
Райка, бананът не е подходящ за първа храна. Води се алерген, а освен това запича.
Не съм Райка и се включвам за първи път.
Чета от време на време и тук.
Ние папкаме зел. и месно- зеленчукови пюрета, а отскоро и каша.  Започнах с чиста елда.
Понеже лесно се запичаме, не давам ориз, морков, банан.
Дайте идея за следваща каша!
А, wright отдавна съм те признала за героиня- чудо!

# 37
  • Мнения: 1 599
Мими Кир, може да даваш просо.

# 38
  • Мнения: 295
Здравейте!
Аз каша давам оризово-царевична, на Милупа, много добре се приема, тя мирише супер вкусно! Понеже плодово пюре изяжда по половин бурканче, ще го смесвам с кашата и така ще стане количество за заместване на цяло хранене.
Ние вчера бяхме на консултация и докторът вика да почвам жълтък newsm78 Вие какво мислите? На 6 месеца и една седмица сме.
Иначе аз давах просо два-три пъти в зеленчуковото пюре. Яде го и няма проблеми. А днес сложих карфиол в зеленчуковото, та да видим Simple Smile
А какво ви е мнението за червеното цвекло? Може ли да се дава вече?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Wasp, аз жълтък сигурно няма да давам скоро, сигурно след месец. А за червеното цвекло, май не е много добре заради нитратите, но пък в готово пюре мисля че няма проблем. Тази каша е безмлечна, нали ? ти слагаш ли допълнително някакво мляко в нея?
Мими, може просо или царевица.
Jilly, следващата ти стъпка зависи от това което искаш - ще заместваш ли хранене или не; можеш да продължиш или с плодово пюре, или със зеленчук /картоф, морков/ или пък оризова каша. Сама преценяваш. Аз например започнах с плодово, сега нямам проблем със зеленчуците, но има деца които не искат зеленчуци след плодовете. Можеш да прочетеш и предишната ни темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76872.0
Jenifer, месо си миля да дам някъде към 6,5 -7 месеца. Със заешко ли се почва  newsm78

# 40
  • Мнения: 1 599
Алекс, педито ми каза - по ред заешко, пуешко и пилешко

# 41
  • Мнения: 26
Здравейте  Rolling Eyes
При нас захранването нещо не върви newsm78Почнах с домашно приготвено пюре от картоф ( картоф с малко вода от тази в която съм го варила и малко кърма нищо друго) и първите 3-4 дена уж всичко беше ОК. Втората седмица реших да въведа и морков - И дотам беше Sickнищо в което има морков не мога да и набутам в устата ooooh!пробвах домашно с повече морков после със съвсем малко , изредих и всички готови пюрета които са картоф с морков или морков с картоф и резултата е един и същ  Sick Sick Sick Мъчим се вече повече от седмица  #Crazyи не знам вече какво да правя newsm78 Днес пробвах да дам картоф и тиква на Хип но тя по навик пак ми стисна устата  Sickи в крайна сметка не пожела даже и да го пробва Crossing Arms Иначе пюре има навсякъде , защото малкото което се задържи около устата и тя старателно го доразмазва с ръчички по косата и дрехите си V Не ми стига това ами се е научила и да ме рита и в момента в който ме види с лъжичката се почва едно яко ритане и махане с ръчички в следствие на което аз и всичко около мен става в пюре  Confused #Cussing out Вече сме големи и трябва от одавна да ядем пюрета ,а аз основното не мога да въведа Cry
Дайте съвет какво да я правя  newsm78
Благодаря предварително  bouquet

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 16:36 от Deteto_Vesi

# 42
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Deteto_Vesi бебетата също имат вкусове има неща,които харесват има и които не харесват.Ето например Павел много харесва спанак,ама като подуши лапад не мога да го накарам да куса и приключих с въпроса не му правя лапад.Ами не харесва морков детето не му давай.Сега ще трябва да го излъжеш да хапне нещо различно поне да близне,за да разбере че не е морков.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Deteto_Vesi пробвай с плод - круша или ябълка, ако и така не иска да пробва, може би ще трябва няколко дни да не и даваш нищо освен кърма и после да опиташ наново- Успех. Simple Smile

Да питам някой пробвал ли е зеленчукова каша? Има ли смисъл от нея?  И дали се харесва на децата?
Алекс и аз за месото знам първо заешко и след това пуйка, пиле и телешко

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Didorani гледах ги зеленчуковите каши,нямам никакво намерение да давам на дребното Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт