"Дете в колата" - Майките в колата също да внимават!

  • 2 800
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 990
.........................Но все пак детето ми до колко е защитено?

Да не параноясваме все пак.Абсолютна сигурност няма никъде, може и от падаща саксия да си заминеш.

Относно степента на сигурност на столчето-има я отбелязана на самото столче.

# 61
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka79, същия въпрос си зададох и аз наскоро. Наложи ми се да спра много рязко и като видях беба как се увиси на коланите, а беше будна  Thinking
Интересното е, че според стандартите тук, на които трябва да отговарят столчетата, се гарантира безопасност при скорост не по-висока от 40 мили в час (мисля че това е около 60 км). Ами на магастрала, където минималната скорост е 50мили, какво ще стане   newsm78
Друг е и въпросът, до колко столчетата отговарят на стандарта. Миналогодишни изпитания на столчета в Кралството установили, че голяма част не издържат тестовете  Shocked И най-шокиращото беше, че столчетата на една голяма верига магазини за стоки за бебета и деца, са в групата на нарушителите!!! Всяка година се правят подобни тестове и резултатите излизат публично, за да могат купувачите да се ориентират, но според мен голяма част от хората въобще не ги поглеждат, а просто гласуват доверие на марката  Confused
Като имаш в предвид, че това става в чужбина. Тук дори не минават през подобен контрол. Явно трябва да разчитаме на Бога да ни пази децата дори и вързани на стол. Скоро една майка от нас имаше инцидент в който тя държи новороденото си бебе в ръце, при катастрофата детето изхвърча от ръцете и, чупи стъклото и излита в движение, докато колата се премята. Когато се осъзнават, тя поглежда и вижда, че детето го няма в ръцете и нито в колата, намират го на около 10 метра от колата (по памет) живо и здраво.

# 62
  • Мнения: 9 990
В съседния подфорум /на път.../има много за столчетата и степените им на сигурност-погледнете в библиотеката.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27610.0

а също и това:

http://dokkpbdp.mvr.bg/NR/rdonlyres/AF742D42-9A47-45AC-B0E1-A502 … 4/0/stratdeca.doc

# 63
  • Мнения: 773
Започвам с призива, а после с историята за подкрепа на думите ми:


След случая, съм се зарекла да правя знаци от нашата кола или ако съм пешеходка, да направя всичко възможно да вразумя всяка майка, която видя да понечва да се качи с малкото дете отпред при шофьора! Съветвам ви да го правите и вие! Със здраве!

По повод знаците от колата да изкажа и аз възмущението си при едно наше пътуване. Пътуваме с мъж ми и с детето  по околовръсното до провинцията.  Срещу нас нахакано шофьорче с хубава кола се мисли за господар на пътя и изпреварва с бясна скорост при положение, че хем забранено хем на пътя няма място за три коли. Когато наближи към нас мъжа ми виждайки, че той има намерение точно пред носа ни да изпревари още една му присветва с фаровете. От възмущението на наглоста ни да присветваме на господаря на пътя онзи за да ни сплаши кривва към нас и още повече засилва скороста. В последните секунди се мушна между две коли и се прибра от пътя. Сърцето ми буквално спря. След като ми мина уплахата ужасно се ядосах най вече на наглоста му и на факта, че нищо не мога да направя. даже и да му запиша номера каква е файдата. Никаква. Поуката е само за нас отсега нататък да не наглеем и да не присветваме с фарове.

Общи условия

Активация на акаунт