Лотария "Зелена карта" 2017

  • 287 984
  • 2 215
  •   1
Отговори
# 330
  • plovdiv
  • Мнения: 14
Ние тази година ще участваме за трети път и дано тази път ни донесе късмет.Късмет и на всички,които мечтаят за това.Все още се чудя дали да правим нови снимки или не.Кажете фото в Пловдив?

# 331
  • Мнения: X
Lucky, хубаво е, че се замисляш за тези неща.  Почти всеки щат има програми за медицинска застраховка за хора с нисък доход.  Относно детски градини ... какво да ти кажа, като тръгнат на училище не става по-лесно.  Училищата рядко пасват с работното време, трябва да се търсят варианти за преди- и след- училищна занималня.  Намират се варианти, но понякога са толкова скъпи, колкото и самата детска градина ... Късмет, дано те изтеглят! 

# 332
  • Мнения: 8 163
Лъки, да допълня Мама Мил: почти всички обществени училища имат занимални. Тази в нашето училище работи до 17:50 и предлага изключително разнообразие от практически занимания: от йога, през Фотошоп, та до дейности за социално подпомагане. За хората с по-ниски доходи има програми за финансиране както за училищните обяди, така и за следучилищни занимания.

# 333
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Малко да сменя темата. В къщи нямаме бели стени. Най светлата е бледо жълта. Дали ще става за снимките?
И още един въпрос. Съпруга ми има дете, което живее с майка си. Ако спечелим зелвна карта от моя профил, детето ще получи ли и то?
Имате ли официално брак?
Ако отговора ти е да, то трябва и ти и съпруга ти да го включите във формите си за кандидатстване.Не го ли направите , не само то няма да замине, но и вие.Ще ви дисквалифицират на интервюто.Същото важи и, ако ти имаш дете от 1 брак.Мъжа ти също го записва във неговата форма, защото му се води-доведено дете.
Написано е: Всички доведени , осиновени и биологични деца трябва да се запишат.Независимо на кой е дадено попечителството.

Последна редакция: сб, 10 окт 2015, 21:46 от Кремито

# 334
  • Мнения: 14 616
Не е по темата.Имам питане към Titina.Отишли сте там със съпруга,сина ти е роден там,работите на хубави позиции,доказали сте се.Къщата ти е страхотна,зяпам в интериорната тема.Защо ще идвате тук?В абсолютно недоумение съм. #CrazyДа не си помислиш,че се заяждам.Имам роднини в положение като вашето,но в др.страна.И през ум не им минава да зарежат всичко постигнато и да дойдат тук с децата.Ти мн.добре знаеш какво означава всяка смяна.Наистина ми е много странно.

# 335
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
Не е по темата.Имам питане към Titina.Отишли сте там със съпруга,сина ти е роден там,работите на хубави позиции,доказали сте се.Къщата ти е страхотна,зяпам в интериорната тема.Защо ще идвате тук?В абсолютно недоумение съм. #CrazyДа не си помислиш,че се заяждам.Имам роднини в положение като вашето,но в др.страна.И през ум не им минава да зарежат всичко постигнато и да дойдат тук с децата.Ти мн.добре знаеш какво означава всяка смяна.Наистина ми е много странно.
И на двамата ни професиите са много стресови, и на това темпо не знам до кога ще издържим...ако не работим, тук не можем да поддържаме стандарт на живот който имаме...и сме решили да се пенсионираме, т.е. Локализирани в България и пътуващи много по света. А и в Бг бяхме постигнали всичко, така че не беше това причината да емигрираме.

# 336
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Ние тази година ще участваме за трети път и дано тази път ни донесе късмет.Късмет и на всички,които мечтаят за това.Все още се чудя дали да правим нови снимки или не.Кажете фото в Пловдив?
Кауфланд в Тракия нали го знаеш? От Фейсис киното към магазина като тръгнеш точно под блока от страната на самото кино срещу гумаджийница ли е,какво ли,има едно фото- много са любезни и ни донесоха и късмет. Peace

# 337
  • Мнения: 14 616
Titina вие си знаете най-добре.Вече си ви представих като Нана Гладуиш и съпруга и.Живеят си тук,работят и пътуват ли пътуват по света.Благодаря за отговора. Simple Smile

# 338
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Мен ме притеснява това, че детето още боледува много-една седмица на градина-две в нас, а това означава, че пак ще си стоя вкъщи-съответно и нулев доход, а докато ММ издрапа за добра здравна осигуровка ще е ужас  Sad

Deteto сега ти е на 3 и години  Wink АКО ви изтеглят и евентуално заминете ще е на 7  Wink
какво си се зюхкала  Hug

Ние като дойдохме големия ми бе на 3 , той имаше здравна застраховка и тъгна на градина месец след като  дойдохме тук. Градината бе към някаква програма и той се класираше , безплатна бе  Peace

# 339
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не е по темата.Имам питане към Titina.Отишли сте там със съпруга,сина ти е роден там,работите на хубави позиции,доказали сте се.Къщата ти е страхотна,зяпам в интериорната тема.Защо ще идвате тук?В абсолютно недоумение съм. #CrazyДа не си помислиш,че се заяждам.Имам роднини в положение като вашето,но в др.страна.И през ум не им минава да зарежат всичко постигнато и да дойдат тук с децата.Ти мн.добре знаеш какво означава всяка смяна.Наистина ми е много странно.
И на двамата ни професиите са много стресови, и на това темпо не знам до кога ще издържим...ако не работим, тук не можем да поддържаме стандарт на живот който имаме...и сме решили да се пенсионираме, т.е. Локализирани в България и пътуващи много по света. А и в Бг бяхме постигнали всичко, така че не беше това причината да емигрираме.

Изкарването на приличен доход и подържане на добър стандарт тук си е стрес  Wink

Иамае познато младо сем. на по 30 и.. са живяли близо 15 тук , миналата година се върнаха Бг  Grinning
Ние сме още нови тук не се знае след 10 години дали няма да се върнем  Laughing да прегорим  Mr. Green
Мисля си за местене след време  в друга доста по-малка държава   Wink даже сме го обсъждали  Wink  Grinning

# 340
  • Мнения: 8 163
Досега и през ум не ни е минавало да се връщаме в БГ. Навсякъде има стрес. Този в БГ ни идваше повече, особено когато се отнасяше за условията, при които децата ни биха расли.

# 341
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
До сега , не значи че няма да ти дойде някой ден на ума  Grinning
Иначе и аз съм така , но знае ли човек  Laughing Никога не казвай - никога  Grinning
Нещо ми е влезнало (зрее) в акъла друга дестинация , но не сега по натам във времето  Grinning

# 342
  • Мнения: 8 163
До сега , не значи че няма да ти дойде някой ден на ума  Grinning
Иначе и аз съм така , но знае ли човек  Laughing Никога не казвай - никога  Grinning
Е аз затова казах "досега"  Grinning

И отдавна съм разбрала мъдростта за "никога". Когато бях тийн твърдях, че в Щатите никога не ща да ходя, дори на екскурзия.

А след първото си идване в НЙС пък казвах, че не бих живяла в този град, защото не е място за отглеждане на деца  Laughing

Да не споменавам и с колко жар обяснявах как без месо никога не бих могла да оцелея.

Та човек трябва да внимава какво си "пожелава".

# 343
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
За мен стреса има различни измерения, едно е на главта ти да лежи екуипмънт за няколко милиарда...съвсем др е стреса за това как ще растат децата ни. Еко кажа, че не ме  е страх от връщане в Бг ще излъжа.
Имаме приятели, прибраха се в БГ, тя с Ph.D. от тук и израснала тук....
Десс и ние сме нминали през различни варианти, вкл. местене в Коста Рика, релокиране в Европа ( и на двамата ни компаниите имат клонове там и може да се уреди, трудно, но може)...смятаме, пресмятаме...плюсове, минуси - няма идеално място

# 344
  • Мнения: 8 163
Ох, Титина, съчувствам ти. Дано намерите най-доброто решение!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт