Вижте тези три статии от дир.бг

  • 2 452
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 428
За ваксиналните проблеми мога само да се включа

->>Това е типичен случай на заразяване с ваксинален щам на тези деца, от някое друго лице (или дете) скоро ваксинирано с оралната ваксина. А са новородени и засегнати защото глупаците от МНЗ още настояват да се прави първа доза полио в родилният дом. След 2-3 дена всички деца, на които е правена оралната ваксина излъчват ваксиналният щам "щедро" наоколо и правят неваксинираните или възрастните контактни.

Точно това е причината никой днес да не ползва орално полио за ваксиниране.

Много се съмнявам обаче дали "отговорните лица" ще реагират адекватно или дали изобщо ще разберат какво точно е станало.

 smile3511 smile3511 smile3511 smile3513
Нещо се обърках тук. Ти казваш, че ваксина се слага в родилния дом, пък в статията пише 2-ия месец, кое е вярно?
Вижте в имунизационния паспорт на детето.
В първите 24 часа - имунизация против Хепатит тип В, І прием
от 48 час - против туберкулоза
от 1 месец - имунизация против Хепатит тип В, ІІ прием

 hahaha ОТ 2-ри месец -имунизация против полиомиелит, І прием
имунизация против дифтерия, тетатус и коклюш , І прием
 става дума за тази имунизация,

но има още такива:

ОТ 3-ия месец -имунизация против полиомиелит, ІІ прием
имунизация против дифтерия, тетатус и коклюш , ІІ прием
ОТ 4-ия месец -имунизация против полиомиелит, ІІІприем
имунизация против дифтерия, тетатус и коклюш , ІІІ прием
 същата ваксина се поставя и когато детето е на 6-7 години





Още в родилния дом на всички новородени се слага нулева ваксина против полиомиелит,която не се опоменава в картона,но е задължителна.Така ми казоха от родилния дом преди да ни изпишат.
Мен ме съмнява,че близнаците са се разболяли точно от тая нулева ваксина,но никой не си признава за това.

# 16
  • Мнения: 8 585
НЕ СЕ ПРАВИ НУЛЕВА ДОЗА! Не работи, нонсенс е, и показва на какво ниво са тези, препоръчващи я, или задължаващи останалите, да я правят.
Знам че и сред колеги има силно негативно отношение към тези практики.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
За ваксините - не знам. Но за седалгина - това е доста стара информация, отпреди няколко месеца. И изобщо не е вярно, че седалгин се взима само срещу зелена рецепта....имам вече поне 3 аптеки, където ми предложиха дискретно по 1 блистер без рецепта, но на двойна цена....

# 18
  • Мнения: 3 164
"Какви мерки да предприема сега?".
Да си ваксинирате детето. Каква връзка има Астма с ваксинации?
Купете качествени ваксини и ваксинирайте...просто е.

имам приятелка, на която и двете деца са с астма и ваксината с коклюш е отменена за тях-слагат им само ДТ.

Общи условия

Активация на акаунт