Пловдив: Къде преглеждате гърдите си ?

  • 12 647
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 077
Ами напоследък имаше доста теми по темата Laughing Налага се да отворя нова, тъй като подобна на нея е заключена вече, а ми е важно  Blush
Днес бях при личната, за да ме насочи при какъв лекар трябва да отида за преглед на гърдите. Това става в 2 ДКЦ, срещу р-т Стадиона. За мое учудване, тя не ми даде направление за ехограф или мамограф (за последния ми е ясно в какви случай се използва), каквито има в самата поликлиника и които се оказа че не се поемат от касата. Shocked Насочи ме към д-р Цветков, от ВМИ, онколог, занимаващ се специално с преглед на гърди, диагностика и профилактика. Идеално до тук. Примирих се, че ще си платя всичко и тръгнах към ВМИ. Оказа се обаче, че днес д-р Цветков не работи - по прицнип всеки вторник от 14 часа преглежда в кабинета си във ВМИ, но днес имаше бележка на вратата, че няма да го има. Исках днес да ми мине зора, защото специално изчаках 10-11-12 ден от цикъла ми, които са най-подходящи за преглед на гърдите. Притеснението ми пък няма какво да го коментирам...

Въпросът ми е: вие къде се преглеждате, при вашия гинеколог или ходите специално при друг лекар специалист? Бих се радвала на координати. До другата седмица наистина няма да издържа, така че ще съм ви благодарна за всякакво инфо   bouquet

# 1
  • Мнения: 120
Скоро бях на профилактичен преглед на гинеколог (д-р Муратев-поликлиниката до Понеделник пазара)и той ми даде направление за мамограф в същата поликлиника.Веднага ми ги направиха и не чаках дълго-станаха за 10-15 минути.

# 2
  • Мнения: 9 077
Тоест, не си си платила нито за гинекологичния преглед, нито за мамографа ?

# 3
  • Мнения: 120
Платих само потребителска такса 1.60 лв, защото отидох на гинеколог с направление от личния лекар,а гинеколога ми даде направление за мамограф.

# 4
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
От джипи-то ще поискаш направление за гинеколог, в тази поликлиника е д-р Христодулова, и тя вече ще те изпрати на мамографа, ако наистина има нужда.

# 5
  • Мнения: 9 077
Да, знам я Христодулова, тя прави ли такъв преглед? Защото, идеята на личната ми лекарка беше, че за да ми се спести ехограф и мамограф, по-добре първо прегледът да е с палпация...та Христодулова прави ли го ?  Blush

# 6
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
да, прави, просто джипките по здравна каса вече нямат право да дават направление за мамограф, такова може да ти даде само гинеколог, или хирург.

# 7
  • Мнения: 9 077
Mariely, благодаря ти много, на Диди също   bouquet

# 8
  • Мнения: 177
Платих само потребителска такса 1.60 лв, защото отидох на гинеколог с направление от личния лекар,а гинеколога ми даде направление за мамограф.
Точно така стана и при мен.

# 9
  • Мнения: 9 077
Един последен въпрос: трябва ли да имам причина за да искам направление за гинеколог, защото предния път като си исках, ме разпитваше джипката надълго и нашироко...сега мога ли да излъжа нещо, а после на гинеколога да кажа, че всъщност искам преглед на гърдите, а не гинекологичен  Embarassed Просто подозирам, че няма толкова лесно да мога да си взема направление, сега нали е края на месеца, кът са направленията, освен ако не ми е спешен случай надали ще ми даде...

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 15:07 от .:.Stef.:.

# 10
  • Мнения: 9 077
Днес бях до поликлиниката, положението е : няма направления, чак след 10 април. Много хора бяха върнати, за съжаление имаше и такива с по-спешни нужди от моите. Май ще се спасявам по единично и ще трябва все пак да си платя  Confused
Мислех си, ако отида при гинеколога ми, без направление обаче и поискам такъв преглед, ще бъде ли проблем  newsm78

# 11
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Ами защо не пробваш, пробвай или с гинеколога, или с хирурга

# 12
  • Мнения: 505
Аз не  съм от Пловдив и мнението ми е във връзка с това каква причина да изтъкнеш за да ти даде направление.
След като на два пъти и то в началото на месеца ми отказваха направление за профилактичен преглед (след раждането) третия път просто казах, че имам 14 дневно кървене и тъпа болка, направлението беше издадено моментално и диагнозата в него беше изписана като "нетипично кървене". Гинеколожката прие съвсем нормално лъжата ми, а какво е описвала  после тя в амбулаторните листи не зная, а и не ме интересува. Нямам вече никакви скрупули да лъжа ЛЛ, за да се реши да ми издаде направление, не прекалявам и не съм всеки месец в кабинета му, но когато ми се наложи два пъти в годината да ме изпрати на специалист не мога да чакам благоволението му.

# 13
  • Мнения: 9 077
Благодаря, момичета   bouquet
Проблема с направлението е, не че нямам основателна причина, а че просто няма. И да легна да умирам пред кабинета, няма и това е.
Мариели, току що си запазих час при моя си гинеколог,макар и без направление, утре сутринта съм там. Реших проблема радикално, само че ще си платя. Благодаря ви за отговорите и съветите Blush

# 14
  • Мнения: 1 102
и аз точно в тази поликлиника съм ходила за преглед,при д-р.Христов май беше.Казват че е бил много компетентен.

Общи условия

Активация на акаунт