Бързи общи здравословни въпроси и отговори – 1

  • 86 033
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5 674
Ako възрастен изпие погрешка чаена лъжичка калциев глюконат очаква ли се да има някакъв прблем? Всмисъл опасно ли е?

# 466
  • Мнения: 11 337
Ako възрастен изпие погрешка чаена лъжичка калциев глюконат очаква ли се да има някакъв прблем? Всмисъл опасно ли е?

Е не  Laughing Нали на бебе го даваш? За възрастен и половин шише няма какво толкова да направи.

# 467
  • Мнения: 11 337
Здравейте. Искам да се посъветвам ,преди почти година имах папилома вирус .След това не смея да си направя кола маска на триъгълника и ползвам само деепилиращ крем,но е доста некомфортно. Та въпроса ми е да започна ли пак кола маската има ли възможност пак да се появят папиломи от кола маската ?   

Любов, а как се лекувахте. Махнали са ви папилома от гинеталиите, но махнахте ли вируса от организма си? Лекувахте ли партньора си.
Кола маската не би преила на заболяването.

# 468
  • Мнения: 11 337
Знаете ли колко е референтната стойност на утайката(СУЕ) на Цибалаб?

на резултата пише: СУЕ  ( ESR )23 mm/h/ при референтна:( за жени няма показател?)
Деца до 7г. <17 М: до 50 г. < 28,над 50 г.< 37; Ж:

Ж: до50г<37 над50г<39

# 469
  • Мнения: 5 674
Нещо се обърках от информацията в интернет.
По принцип е предписано на детето (16г.) заради ал. реакция 2* 1 супена лъцица . Предписаха й и вит с но тя не ги пие едновременно. Много се притесних. Отделно в суматохата реших и аз да го пробвам, че било гадно на вкус. За пъри път са ни предписали калциев глюконат. Колко дни се дава?

# 470
  • Мнения: 11 337
Нещо се обърках от информацията в интернет.
По принцип е предписано на детето (16г.) заради ал. реакция 2* 1 супена лъцица . Предписаха й и вит с но тя не ги пие едновременно. Много се притесних. Отделно в суматохата реших и аз да го пробвам, че било гадно на вкус. За пъри път са ни предписали калциев глюконат. Колко дни се дава?

Защо се притесняваш? Нищо няма да стане от калциева глюконат и половин шише наведнъж да изпиеш. Дава се на бебенца. Кара лигавицата на носа например да отбъбва и има спомагателно действие при овладяване на алергични реакции. Но не може да е основно лечение на алергия.
Всичко е наред и няма страшно че си пила.

Принципно само руската школа на медицината обичат да изписват калциев глюконат. Казват, че в западния свят смятат, че натоварва бъбреците и полезността му не е доказана, но все още много лекари го изписват. Аз бих го давала 5-7 дни и ако няма подобрение на алергията бих отишла да го сменят. Иначе може да се пие даже 20 дни.

# 471
  • Мнения: 5 674
 The Дорис, извинявам се че питам но Вие с медицинско образование ли сте?
Притесних се, защото четох някакви неща, че води до калциране, бил опасен и .... Отделно детето е със сколиоза и веднага се въвличам във филми. Задължителен ли е приема на калциевия гл. едновременно с Вит.С ?
Не е основен препарат, а и алергията вече почти отшумя. просто отидохме на консултация при втори алерголог вчера и той ни смени лекарството и допълни с птием на калц.гл.+вит.С, т.е пиила е само 3 пъти.

# 472
  • Мнения: 11 337
The Дорис, извинявам се че питам но Вие с медицинско образование ли сте?
Притесних се, защото четох някакви неща, че води до калциране, бил опасен и .... Отделно детето е със сколиоза и веднага се въвличам във филми. Задължителен ли е приема на калциевия гл. едновременно с Вит.С ?

Трябва да поговорите с лекаря си, който води лечението на сколиозата.
Не съм дипломиран лекар, но дори и такъв не може да Ви предпише лечение по интернет.

Вижте дори и да пиете калциевия глюконат няколко дни той няма да повлияе на сколиозата. Сигурна съм, че ако кажете на лекарката си, че сте чела за калциранията ще ви се развика, че са глупости. Именно затова ви писах за двете школи и любовта/неприемането на калциевия глюконат.

Не е задължително да се приема едновременно с витамин С. Но витамин С също се бори с алергиите.

Все пак ако Ви тревожи тоя калциев глюконат не го давайте. Ако сте давали Фенистил на капки дайте такова за алергията.

Калциевия глюконат води до калциране след дълъг прием в големи дози, изписаното ви е просто смешно малко. Ще е чудо да ви излекува, камо ли да ви влоши заболяването.

# 473
  • Мнения: 5 674
Няма как да питам алерголожката преди четвъртък, а другия лекар още по - малко мога да безпокоя по телефона. Вероятно сте права, че е щяла да ми се развика, въобще не съобразих, а днес се замислих. Признавам, химията не ми е силна страна. Може би няма да го давам. Благодаря, за намесата в този вече късен час. Поне малко се успокоих. Благодаря.
Аз и за себе си се притесних,опитах се да повърна, изпих и 2т. акт. въглен,а после прочетох че е проблем обезводняването...вобще изпаднах в паника. Явно стреса тези дни ми е в повече.

# 474
  • Мнения: 11 337
Леле как сте се притеснила  Hug Мисля, че и цялото шише да изпиете наведнъж нищо няма да ви се случи. Това е калции - жените с риск от остеопороза пият много по-големи концентрации с месеци.

Нищо опасно няма за вас Peace За детето и сколиозата най-вероятно също, но там не изказвам мнение и убеденост.

# 475
  • Мнения: X
Отвреме навреме ми трепери левия горен клепач. От 3 дни вече потрепва и ме хвана страх.

# 476
  • София
  • Мнения: 9 920
Препоръчайте нещо ефикасно за леко възпалено гърло.
От вчера съм на тайлол хот и стрепсилс интензив за смучене, но искам нещо по-скоростно.

# 477
  • Мнения: 11 337
Отвреме навреме ми трепери левия горен клепач. От 3 дни вече потрепва и ме хвана страх.

За какво те е страх? Нищо не означава и на нищо не е признак.
Ако те притеснява поговори с невролог.


Препоръчайте нещо ефикасно за леко възпалено гърло.
От вчера съм на тайлол хот и стрепсилс интензив за смучене, но искам нещо по-скоростно.

Ако искаш да е природно - направи си гаргара с топла вода 2-3 л. ябълков оцет.

От аптеката горещо препоръчвам Хербитосин, ако искаш антибиотични - Трахизан

Но честно казано ако вече те е нагазил грипа ще си минеш няколко дни с него  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 13 фев 2016, 19:01 от the Дорис

# 478
  • София
  • Мнения: 9 920
Какви са симптомите му?
Преди 2 дни имах само главоболие в предната част и ми беше по-студено. Гърлото само се опитва да се изяви.

# 479
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Мен преди две седмици ме задраска гърлото,през нощта ме заболя,а на сутринта нямах глас,после хрема,кашлица...още не ми е минало съвсем.Приемах АЦЦ,трахизан,стрепсилс,клеева тинктура,хомепатични,гаргари със сода,коктейл от лим.сок,зехтин,мед,ракия....и какво ли още не...много упорита настинка

Общи условия

Активация на акаунт