Купих си Бормашина, но не знам как да я ползвам!!!

  • 5 467
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да използвам темата и аз да задам въпрос. Искам да си купя машина, с която да правя елементарни дупки, например за окачване на картини, за дюбели, такива неща. Какво точно трябва да си купя, бормашина, перфоратор или нещо друго? Знам, че въпросът е тъп, но съм жена и нищо не разбирам, а не искам за най-дребното ещо да моля все хората... Embarassed

# 16
  • Мнения: 448
За дупки в стена по-добър от перфоратора няма. Вече зависи от цената защото са по скъпи от дрелките. За марката също, но всичко зависи колко дупки ще правиш. Ако е за една две, какво значение има.

# 17
  • Мнения: X
Патрона на машината е тип SDS!
С такъв патрон има и дрелки, и бормашини, и перфоратори.



Другият патрон в комплекта е за преминаване в другия стандарт за видии и свредла.

Ето нагледно как се монтира SDS :
https://www.youtube.com/watch?t=5&v=WtunvrYwauE

# 18
  • Мнения: 593
Защо си си купила нещо, което не знаеш как да ползваш?

 Mr. Green

 Tired а чичко гугъл попита ли, или и това не знаеш да направиш

темата ми е много странна  Joy жена си купува мъжка играчка и започват въпросите

# 19
  • Мнения: 46 488
Ненужни са тези подмятания към жената. Пише ли някъде на нея, че е мъжка? Simple Smile
Аз също ползвам инструменти, когато искам да си направя нещо. Нямам предразсъдъци. Нито има нещо сложно.
Мъжете също не се раждат научени, всеки, който за първи път хваща нещо е нормално да има въпроси  Peace

Темата може да бъде много полезна за всеки, който се вълнува от това в момента...

# 20
  • Мнения: 593
Не се сърди, човече  Hug права си, че и ние играем с техните играчки  Mr. Green

# 21
  • Мнения: X
Искам да си купя машина, с която да правя елементарни дупки, например за окачване на картини, за дюбели, такива неща.
(има значение стената дали е тухла или панел)
За 77 лв нов перфоратор евентуално от тук:
http://olx.bg/ad/promotsiya-chisto-nov-perforator-ID3sqbj.html#c … 1c9dc208;promoted
Скрит текст:

# 22
  • Мнения: 448
Много съмнителна тази цена, като се има в предвид че една Макита струва 270лв нова и нагоре.

# 23
  • Мнения: X
georgi_ivanov,
Открийте разликите.  Wink
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 24
  • Мнения: 448
В контраста на снимката. Дали са надеждни знаят само тези които работят с тях. Преди като работех с такива машини взехме една от въпросните Макити и 6 години по-късно не е ремонтирана като говорим за професионално ползване и пробиване на стотици хиляди дупки в бетон.

# 25
  • Мнения: 5
Много благодаря много ми помогнахте справих се Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 1 742
В Лидъл пускат перфоратори даже в момента има по 119лв.Доста са надежни и 3 години имат гаранция.

# 27
  • Мнения: 4
Това е чист перфоратор с допълнителна глава за бормашина.
Има и бургии, както се вижда на снимката. При всички случаи се поставят с натискане на главата, като пластмасовата или гумената част се издърпва към дръжката и се поставя главата за свредлата или самите бургии.
След това в зависимост от това какво е поставено пробивате дупки в бетон или тухли с удар (нарисуван е един чук на червената врътка) или с другото ключе се слагат свредла за дърво и метал.
Със тази машина ако решите можете и да съборите цяла стена с функция на къртач.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 454
Нямам упътване купих я от ОЛХ и имаше само бормашината и това металното нещо с зъбите на него
Това "металното със зъбите е ключа !"

# 29
  • Мнения: X
Патрона на машината е тип SDS!
Другият патрон в комплекта е за преминаване в другия стандарт за видии и свредла.

"Budget – марката за инструменти на „Практикер“"
http://napravisam.net/?p=1272
Нямам упътване купих я от ОЛХ и имаше само бормашината и това металното нещо с зъбите на него
Това "металното със зъбите е ключа !"  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт