Объркани роднински отношения

  • 18 163
  • 251
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 262
А баш Ir.H, защото ще ти пука за това семейство и най-вече за детето. Когато има толкова сериозни факти, като неглижиране на дете, то тогава намеса е наложителна. Последното, което нормален човек би наравил е да сочи с пръст и да клюкарства зад гърба му, пишейки му се за приятел, докато пред погледа му страда едно дете. И какво по дяволите значи, аз с нея не говоря на тази тема ooooh! Иначе мнгоо загрижена. Да клюкарства и да се бие в гърдите нейните колко са охранени.Така че каквато снахата, такава и цялата фамилия. Хубаво са я взели. Даже направо са се намерили.

# 241
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Ирина е на моето мнение по цялата тема.

А баш Ir.H, защото ще ти пука за това семейство и най-вече за детето. Когато има толкова сериозни факти, като неглижиране на дете, то тогава намеса е наложителна. Последното, което нормален човек би наравил е да сочи с пръст и да клюкарства зад гърба му, пишейки му се за приятел, докато пред погледа му страда едно дете. И какво по дяволите значи, аз с нея не говоря на тази тема ooooh! Иначе мнгоо загрижена. Да клюкарства и да се бие в гърдите нейните колко са охранени.Така че каквато снахата, такава и цялата фамилия. Хубаво са я взели. Даже направо са се намерили.

Това е точно така! Много съм загрижена, ама не мога да говоря на тази тема с нея... Не звучи никак разумно, нито дори достоверно. Да не говорим, че при сериозни съмнения и видими доказателства за неглижирането на дете, могат да се намесят и социалните( Закрила на детето)! Не е майтап работа тая, ама никак.

# 242
  • Мнения: 250
Само не разбрах;те в една къща ли живеят но на различни етажи?Как така свекърите водят детето на градина,а тя какво прави през това време?Тя по цяла нощ будна ли седи,може би разцъква из нета?Какво е това спане цял ден бе,в делник?А детето кога не го храни,когато не е на градина ли ,демек,събота и неделя,празник,ваканция,така ли?Абе как оживя през ваканцията като няма градина,и въобще,тия обичат ли се или?Защото ако се обичат нещата са други,май тя е или мега мързелива поспалана или е с депресия

# 243
  • София
  • Мнения: 2 092
Ами не. За мен излиза, че повечето четящи и коментиращи темата са изперкали кукумицини, за които е нормално една 24-5 годишна майка да неглижира детето си, да се върти пред огледалото вместо да измие чиниите и да лежкуни цял ден в очакване на гости!
Как оправдахте милата снаха! Дано всички сте толкова мили със своите, когато ви ги доведат синовете. Не била длъжна да върти къщата! В депресия била... Моля ви, много прозрачни оправдания!

Ето, това е мнение, под което се подписвам с хиляда плюса!

Какво разбирам аз в резюме:

1. Снахата винаги има право.

2. Ако ви се стори, че в някой момент снахата няма право, справка т.1.

3. Снахата не спи по цял ден, тя изживява депресия.

4. Снахата не неглижира детето си, тя го калява.

5. Снахата не държи детето си гладно, тя го предпазва от наднормено тегло.

6. Тя не пипа нищо в къщи, не защото я МЪРЗИ, а защото не е длъжна.

7.  Свекърите са задължително виновни, дори когато не са виновни.

8. Няма такова нещо като недоволство от мързела на снахата, това е подтисничество.

9. Винаги и за всичко са виновни само родителите и съпругът. По презумпция.

10. Снахата винаги има право.

Завършва се с последната точка, за да не би някой, след т. 1 и 2, да реши, че все пак може в даден момент снахата все пак да не е съвсем права.

Защо ли ми се струва, че доста от читателките на темата се разпознават малко или много във въпросната снаха, та така на ура изпъчиха гърди да я защитават.

А като толкова се дават съвети да се отдели младото семейство от родителите,  не се ли питате кой тогава ще води детето на детска? А като стане ученик, кой ще го води на училище? При една майка, безполезна като втумбачена скумрия? И пак само маминият златен ли ще е длъжен да изкарва пари за всичко, а като се върне, ще препаше престилка и ще се юрне да ''споделя домакинските задължения'' с жена си, която се е изморила да се обръща от една кълка на друга цял ден?Нали, щото трябва да се споделят? А така, само за разнообразие, да се запита някой, защо тази млада жена стои в такова положение и нищо не променя? Ами просто защото първо, я мързи до смърт, и второ, така й е по-удобно, иначе може и да се наложи да си мръдва задника все пак. Ако напусне мъжа си, как ще се справи сама? Нали ще й се наложи да се бори, да изкарва пари, да става сутрин рано и то всеки ден; да търчи до детска градина и после да търчи на работа, и после пак до детската; и изобщо да й излиза джигера от зор. Тъпа, безотговорна, безполезна жена. Някой тук се питаше, дали се обичат тези младите? Ами как обича например мъж, който като си дойде в къщи, вижда дома си на вили и могили, жена си чорлава, гурелива и сънена, детето си занемарено, гладно, мръсно? Може някъде и да съществуват супермъже - супергерои, дето ще проявят чудеса от храброст, само и само да обичат само жена си (справка латиносериалите), но за една малка България да се очаква да роди такъв чутовен юнак, си е направо нелепо. Тук се въдят само обикновени мъжове. А от един обикновен мъж може да се очакват и шамари, когато перманентно не му е гот на душата. Да уточним, че България се намира на Балканския полуостров, с подчертаване на Балканския. И бият шамари, без да ги гложди душата, колко е ужасна постъпката им.

Аз пък се питам, щом сте такива убедени безгрешни снахи, откъде се взимат тогава свекървите-чудовища?

Или е като в онзи анекдот: едно време, когато бях снаха, какви гадни свекърви имаше, а сега, като станах свекърва, какви ужасни снахи се навъдиха!

# 244
  • Мнения: 2 837
Ти пък откъде разбра каква е жената? По описанието на "загрижената" зълва ли? Много достоверно, няма що. И си убедена, че ситуацията е точно такава, каквато тя я описва? Не знам каква свекърва ще стана, но не съм склонна към толкова категорични заключения като твоите.
Освен това, в България децата наистина са масово прехранвани и навличани. И масово им се дават антибиотици при първи сополи. Все от свръхзагриженост.

# 245
  • София
  • Мнения: 2 092
А ти пък откъде разбра, че не е такава? Пак по описанието на ''загрижената'' зълва ли? Или хвърли боб?

# 246
  • Мнения: 2 837
Тъй като няма откъде да разбера, не правя кардинални заключения. Нито за снаха, нито за свекърва.

# 247
  • София
  • Мнения: 2 092
Нищо лично бе, пич, само исках да внеса малко разнообразие във фона от идеални снахи.

# 248
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 317
Тъй де, снахите не, ама виж свекървите - грешка нямат. Спряганата баба, претрепвайки се от работа, откакто има снаха, цъка с език съзаклятнически на дъщеря си колко недохранено е детето и приема мълчаливо факта, че сина й бие жена си. Чудна бабетка!

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 22:36 от Саморая

# 249
  • Мнения: 4 418
Какво бихте направили на мое място?

Бих ги оставил сами да се оправят, ако потърсят помощ тогава да си дам съвет и т.н.

# 250
  • Мнения: 70
И аз не бих им се месила. А пък то май звучи, като че ли детето е по-добре докато живеят при баба и дядо...

# 251
  • Мечоландия
  • Мнения: 39
Здравейте ,

впечатли ме ,че сега си разбрала за посегателствата на брат ти върху жена му .... аз на твое място бих реагирала . Имам двама братя ( на години по-малки от мен , но височина и кг са два пъти колкото мен) , но съм им казала да се отнасят със жените си така , както искат зет им да се отнася със сестра им ..... и във всички случаи ще подивея и най-малкото ще отнесат здрав скандал , в случай че разбера за нещо подобно ! Непонасям насилие под никаква форма! Не бих оставила брат ми да върши нещо подобно , независимо каква е снаха ми ! А що се отнася до детето има редица начини да се повлияе на храненето му , възпитанието му , още повече живеят с майка ти и са близко и до теб до колкото разбирам .

Общи условия

Активация на акаунт