ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ- 9

  • 82 468
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 95
Синеока, аз никъде не съм казвала, че доцента не дава да се взима прогестерон, а че дозите са доста ниски според мен (2х2 Утрогестан е максимума) при дефицит на прогестерон, както при мен - 7.7 при минимум 10 единици за начална бременност. Моя въпрос беше свързан с риска от загубване на бременност, поради сгъстяване на кръвта и риска от загубване на бременност поради недостиг на прогестерон. И тересуваше ме дали някой е имал подобен проблем, защото май прогестерон не се изследва много много при вече настъпила бременност

# 706
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Според мен трябва да се съпоставят двата риска, дали е нужен прием на прогестерон и кое е по-фатално. При тромбофилия риска е хипотетичен, а прогестероновия дефицит е реална опасност. Та според мен е по-важно прогестерона да се вдигне по най-бързия начин.

# 707
  • Мнения: 95
И аз съм на същото мнение! Благодаря!

# 708
  • Мнения: X
Аз приемах прогестерон и бях на нискомолекулярен хепарин.
Сега съм на противозачатъчни и аспирин протект.

# 709
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Само аз ли съм на 3х3 утрогестан?
Някоя от вас правила ли е изследване за анти10ХА, прави се 4 часа след поставяне на фраксипарин/клексан?Аз вчера правих и ми беше 0,45 при горна граница 0,40, проф.Паскалева каза,че това означава ,че превенцията и защитата ми са повече от добри.

# 710
  • Мнения: 377
Ели, 3х3 не е ли много?  Аз имам предписана терапия при + тест 3х2 и ми казаха, че това е максималното. Не се бях замислила дали влияе на съсирването, макар знам, че не бива да се вземат противозачатъчни, заради това че хормоните влиаят на съсирването-тромбофилията.

# 711
  • Мнения: X
И аз знам, че максимална доза е 3х2 х 100 таблетката, то повече оттова не може да се усвои вагинално.
А през уста ,при повече от две хапчета може много да ти падне кръвното.
Има три начина на усвояване на прогесторонов продукт - през уста, локално (вагинално) и инжекционно.

# 712
  • Мнения: 13 929
Моята доза беше 2 пъти по 4 вагинално утрогестан. Когато прокървих ми назначиха и дуфастон.

# 713
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И моята доза беше първо 2х4 , след като се видя,че имам отлепяне я направиха на 3х3.

# 714
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Това е временно, докато се закрепи положението, после ще ти го намаляват постоянно.
Ели, всичко ще е наред с близнаците. Стискам палци всичко да се нарежда по план. Не мисли за кофти сценарий, има и прогестерон и хепарин, така че си взела всички мерки. Остава само спокойствие Wink

# 715
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте! Прощавайте не съм чела назад. Нез знам дали тук е мястото да попитам- какви изследвания трябва да направя за антифосфолипиден синдром и къде в София?
Ще съм благодарна за всички отговори.

# 716
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Ами незнам дали ще са две.Днес на прегледа се видя,че с едното всичко е наред,пораснало е и си отговаря на седмицата,но второто все още не може да се види добре.

# 717
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Ели, съжалявам да видя написаното, дано е рано и да не е на добра позиция и всичко да е наред. И все пак едното си върви добре, което пак е прекрасна новина!  Praynig Hug
Снуки, не знам, чувала съм го, но нямам идея къде и какво се изследва. Дано се включи някой с повече познания  Hug

# 718
  • Мнения: 377
снуки, антифосполипидни антитела имат в много лаборатории, но най-добре ги пусни след консултация с имунолог. Не съм го посещавала, но много момичета са доволни от доц. Русев в Малинов - може там да отидеш. Иначе аз ги пуснах в имунологичната лаборатория на Св. Иван Рилски.

# 719
  • Мнения: 2 092
Момичета не си сравнявайте дозите. Максимална за всеки е индивидуална  Wink Аз бях на 3x2 утрогестан и 3x1 dufaston до към 20 седм, после още няколко седмици само на утрогестан. И аспирин протект до към 28г.с. Прогестерона действа и на антителата, при тези, които имат отклонения в имунологичните. И преценката е на следящия АГ и имунолозите Peace

Ако не успея да пусна нова тема/може да нямам достъп до нет следващите дни/ след изписване на 50 стр. има ли желаещ да я пусне?! Някоя бременна бъдеща мама  Wink

Общи условия

Активация на акаунт