Четене на приказки.От кога?

  • 5 664
  • 46
  •   1
Отговори
Скъпи, майки вие от кога започнахте да четете приказки на вашите деца.Ние сме на 4.5 месеца и незная дали да започна.

# 1
  • Мнения: 3 089
петра е на почти 5 месеца и все още не проявява интерес. иначе творя нещо докато си играем с гумената книжка, но това не е същинското "четене на приказки". но може пък моето дете просто да е малко по-загубено Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 790
Опитвам се да чета, ама кой ли слуша. Разглежда само книжките засега. Но пък някъде четох, че е хубаво да им се чете още от бебета. Ако се заслушва и му е приятно на детето - защо да не му четеш?

# 3
  • София
  • Мнения: 9 457
Лора е на 1,8г. и едва сега проявява засилен интерс към четива.  Simple Smile
Книжки с картинки -да, гледа от много отдавна- от 3-месец някъде- още с тези гумените, надуваеми и пр. с картинки, но вече проявява  интерес и към слушането.
Но не пречи ти да си четеш, пък ако се заслуша- добре. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 39 745
Към 2г започнах да чета "къси" приказки, защото вниманието на Дияна не може лесно да се прикове някъде Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 034
Ами аз започнах още на 2-3 месеца да и чета на моята, въпреки повечето подмятания, че нищо още не разбира. Просто слуша гласа на мама и му е спокойно на бебето, пък и си внушавах, че така свиква да слуша. Не знам дали има връзка, но сега не заспива, ако не и се прочете книжка и то ЦЯЛАТА, не 1-2 странички. / избираме по-тънички..... Wink/

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Ами аз започнах още на 2-3 месеца да и чета на моята, въпреки повечето подмятания, че нищо още не разбира. Просто слуша гласа на мама и му е спокойно на бебето, .....

и аз така  newsm10
мисля че няма възраст, от която трябва да почнем да четем на децата

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 На дъщеря ми започнахме да четем приказки (от тези книжки с малкото текст и многото картинки) някъде около 10 месечна възраст. А сина ...чак сега проявява интерес и успява да "издържи" прочитането на една приказка. И преди това сме му чели, но той не се заслушваше.

 Няма определена възраст - стига детето да проявява интерес.

# 8
  • Мнения: 1 645
Аз се опитвам от няколко месеца да му чета приказки,но работата не става.
Взимами я от ръцете и почво да я разглежда.Това страшно го обича.От време на време ми посочва по някоя картинка,и аз му казвам какво има на нея Wink

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Някъде около годинката започнах и на двете. Сега Дени разказва, като прелиства книжката, а Васи слуша и прави преразказ на "прочетеното" Mr. Green

# 10
  • Мнения: 55
И аз правих опити за ранно четене - към 2-3 месеца, но отначало нищо. После към 6 м. разглеждаше картинките на 1-2 книжки, а с вечерното шише биберон разглеждаше я книга, я списание newsm78А сега - почти годинка! сам си взема книжки и ги прелиства и им говори,нещо си. Дори тези по-малките ги четем - къде по текста, къде разказваме рисунките и показваме как правят някои животни...

# 11
  • Мнения: 3 034
И аз правих опити за ранно четене - към 2-3 месеца, но отначало нищо.

Е ти нали не очакваш реакция от 2-3 месечно бебе, като му четеш....?  Laughing Просто идеята е да ти слуша гласа. Flutter

После към 6 м. разглеждаше картинките на 1-2 книжки, а с вечерното шише биберон разглеждаше я книга, я списание newsm78А сега - почти годинка! сам си взема книжки и ги прелиства и им говори,нещо си. Дори тези по-малките ги четем - къде по текста, къде разказваме рисунките и показваме как правят някои животни...

Това е "четенето" на тази възраст....  Peace 
започва се с малки текстчета, пък на 2-3 години се преминава към сериозна литература /например Достоевски  Joy......шегувам се, разбира се /

# 12
  • Мнения: 2 609
Ние сме на година и седем месеца и от скоро разказвам приказки, а от няколко дни маймунката ми носи книжка и ме кара и да чета Wink. В началото се заслушва, но после ми прелиства страницата и ме кара да почвам друга, като тази още е в началото...Crazy.
Определено с разказването сме по-добре Laughing.

# 13
  • Мнения: 3 740
Отначало наистина краткото преразказване по картинки и разиграването на сценки по книжката има по-голям ефект. Към четенето е хубаво да се мине през такъв подготвителен етап.

# 14
  • Мнения: 2 550
Почнах мнооого отдавна, беше на 2-3 месеца. Знам, че не разбира, но ми е приятно да му чета  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт