Дуфастон

  • 88 321
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 285
Аз пих Дуфастон 3месеца от 11 до 26 ден мисля. Така и не забременях. Но не усетих и странични ефекти. Наистина имах ужасен апетит, но аз и сега си го имам от време навреме ибез Дуфастона. Ако съм качила то е мах 1-2 кг.

# 31
  • Мнения: 697
Дано не се качва много че аз и без това съм си с наднормено тегло и даже се мъча да отслабвам. Последното което искам е да надебелявам още Sad

# 32
Az sa6to piq Dufaston ot 3 meseca i dosega nqma6e efekt. Doktora mi kaza,4e dva dni sled kato go spra 6te mi doide i naistina taka stan. Tozi mesec oba4e sled kato izpih dozata ne mi idva ve4e 6 dni- kajete mi ako znaete na kakvo se dalji. Vazmojno li e da e zabremenqvane ili ina duga pri4ina. I izob6to nqkaoiq ot vas da e zabremenqvala sled upotrebata na Dufaston? Simple Smile) Az opredeleno mdo sega mu nqmah doverie i se samnqvam, 4e i tozi pat e stanalo ne6to:(((

# 33
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Лили, защо не си направиш един тест?
Дано отговорът да е такъв какъвто искаш

# 34
Az 6te si napravq test, no iskam da znam dali moje da ima druga pri4ina osven zabremenqvane?

# 35
  • Мнения: 7 716
Може, но дуфастона не е причина.

# 36
  • Мнения: 697
Момичета, ами колко дена след ову го почвате тоя Дуфастон?

# 37
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ами на мен ми е предписан от 10-ия до 21-ия ден, но това е защото цикъла ми е къс е овуто ми е около 10, 11, 12 ти ден! Мисляч, трябва да се приеме непосредствено след овуто! Stuck Out Tongue

# 38
  • Мнения: 7 716
Аз си го самопредписах първия месец от 11 до 21 ден 2х1, обаче изхвърлих зародишчето. Един месец не го пих - бях болна и се съмнявах за забременяване. На третия месец започнах от 11 ден - докато ми дойде с един ден закъснение. Този месец ходих на фоликуметрия - лигавицата е много тънка и ми изписаха от деня на овулацията 3х1 - 14 дни.

# 39
  • Мнения: 697
Ей много съм ядосана да знаете  Imp  Първо в Търново се оказа че няма Дуфастон, а после ми го намериха от някакъв склад за 15лв. Не е ли много скъпо това????

# 40
  • Мнения: 7 716
Е, споко де, аз в София го купувах от една аптека до нас за 16,10лв.  Ама разбрах за една аптека където бил по 12,70лв. Та днес ще ходя да видя.

# 41
  • Мнения: 660
Цитат на: Lali
Един месец не го пих - бях болна и се съмнявах за забременяване.


Лали,какви бяха съмненията ти.
Аз също бях болна,а бях почти сигурна,че бях и бременна,но ми дойде и то в много по-голямо количество от обикновено,сякаш се чистих от нещо.Вируса май наддела над зародиша.
Твоите признаци на ранна бременност какви бяха(ако ти се говори за това,разбира се)

# 42
  • Мнения: 7 716
Не си ме разбрала правилно. Аз този път нямах никакви признаци. Мисля, че изобщо не се получило оплождане. Дори и да се е получило животът на оплодената яйцеклетка е несъвместим с вирусна инфекция. Два дни преди овулацията имах повръщане и разтройство. Температурата ми се повиши малко. Помислих, че е овулацията по-рано. Обаче ми спадна. И след два -три дни се повиши пак. Тогава е била овулацията. Аз нямам извънредни спадове и увеличения от април месец откакато я меря. Просто съм си била болна на първото повишение. И понеже дъщеря ми също беше болна три-четири дни преди това със същите оплаквания, явно е било вирус.
Изказването ми беше в смисъл, че втория месец не го броя в статистиката, защото имаше пречки /а и при първото повишение не правихме нищо/.
Отноно признаците през другите месеци - имала съм два пъти, откакто се наблюдавам. Аз съм ги описвала тук - понеже съм по възрастна и съм си поставяла спирала - усещането е същото - около вероятната дата на имплантирането - гъделичкате, болка като от порязано, като рана. И понеже този месец си правих фоликуметрия и ми измериха лигавицата - много тънка - ако се получи оплождане е невъзможно да се задържи. Това потвърждава моите съмнения. Вярвайте на признаците. Вие най-добре си усещате тялото.

# 43
Шест месеца пих дуфастон. И нищо не излезе - само дето качих около 8 килограма и сега се чуда как да ги сваля. Дори не съм сигурна, че дуфастона ми е действал освен на килограмите.

# 44
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте момичета!
 
След спонтанен аборт в 6г.с.  и въздържание от 6 месеца мойта лекарка ми изписа Дуфастон 2х1 от 14 ден/ тогава е мойта овулация/. Първият месец не можах да забременея и почти се бях отказала защото цикълът през този месец беше много болезнен и обилен.
По настояване на лекарката си взех още една опаковка  по същта схема и почти бях сигурна, че и този път не се е получило  и каква изненада като си направих тест 2 дни преди датата на следващия цикъл бях бременна. Същия ден започнах да пия дуфастон 2х1 и така до края на 12г.с. в комбинация с мускулни инжекци прегнил по 1 на седмица.

Пожелавам успех на всички ви !

Общи условия

Активация на акаунт