нямам вече черни точки,но имам разширени пори

  • 4 872
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
след парната баня с коятя успях да премахна черните точки мн ми се разшириха порите.аз бях писала една тема преди време,но там не получих кой знае какви отговори.но сега положението е трагично,все едно съм дупкана с игла.моля ви препоръчайте ми маска,независимо домошан или купешка с оптимален ефект
ще съм ви страшно благодарна  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 952
Винаги след почистване на лицето нанасяй стягащ крем , който  затваря порите ...иначе те ще се  затворят и сами ,но по-бавно и не съвсем....а  с времето ще си останат  разширени.Попитай в  аптеката или в козметичен магазин.... Wink Peace

# 2
След почистване си слагай маска, а не крем иначе може да стане и по-зле. Аз използвам на St.Ives стягащата глинена маска или маската на Lierak от серията Epure-тази маска не знам дали стяга много порите обаче премахва зачервяването на лицето.

# 3
  • Мнения: 1 183
След почистване наистина е задължително да си слагаш маска, глинена.
Аз използвам на Орифлейм глинената.
Крема се слага след маската

# 4
  • Мнения: 2 952
Ох , имах предвид крем маска ...не  крем.....не крем за лице! Сори Grinning

# 5
  • Мнения: 1 493
В аптеките има каолинови маски за стягане на порите.

# 6
  • Мнения: 521
В аптеките има каолинови маски за стягане на порите.
а добри ли са?и на каква цена?
аз сложих маска с лимон и краставица за стягане,след парната баня,мазах се със сока от лимон,ама нищо

# 7
  • Мнения: 1 493
Цената им е 70-80 стотинки. Много са ефикасни !

# 8
  • Мнения: 1 254
В аптеките има каолинови маски за стягане на порите.
а добри ли са?и на каква цена?
аз сложих маска с лимон и краставица за стягане,след парната баня,мазах се със сока от лимон,ама нищо

ДА! Каолиновите маски  (т.е. хума, или със съдържание на такава) са най-подходящи за целта. Даже е добре да се приложи веднага след парната баня и преди премахването на комедоните, понеже ги абсорбира частично и подпомага екстракцията! Освен това, хумата има и противовъзпалителен ефект и ще избегнеш вторично инфектиране на порите. Предполагам си със мазна до смесена кожа, щом порите стоят така разширени...
Ще си позволя да ти предложа следното:
Прави парната баня с малко лайка във водата. Веднага след нея нанеси каша от хума (не е нужно да е готов козметичен продукт). Ако действително си с мазна до смесена кожа, сложи в кашичката хума по 3-4 капки масло от лавандула и 3-4 капки масло от камфора (дермални разтвори) - има ги по-аптеките. Те избистрят тена, камфората подобрява обменните процеси в кожата, а лавандула действа строго противовъзпалително. И двете масла регулират дейността на мастните жлези.  Peace
Ако настояваш на маска - тази на St. Ives (Swiss Formula), стягащата глинена е наситина добра  Flutter
Предложението на Талодерма за теб е след това да нанесеш Талодерма - тоник за мазен и смесен тип кожа.
съдържа: Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вут. А и Е, без алкохол.

Алантоин: действа епителотонично - стимулира образуването на нови клетки, засилва лимфния поток, поддържа равновесието на влагата в кожата;
Д - пантенол: заздравява, овлажнява и изглажда кожата;

Лавандула, екстракт: действа епителотонично, анти-септично, анти-паразитно, противовъзпалително, успокояващо, противосърбежно;
Репей, екстракт: овлажнява, регулира дейността на мастните жлези;
Хвощ, екстракт: оказва тонизиращо и стягащо действие;
Хмел, екстракт: тонизира, почиства мазната кожа и свива порите;
Дъбови кори, екстракт: анти-септично, леко адстрингентно (вкл. свива порите) и тонизиращо действие;
Бреза, екстракт: нормализира кожния тургор;
Витамин А (Ретинил палмитат): регулатор на растежа на новите клетки, образуването на себум и потоотделянето;
Витамин Е (£-Токоферил ацетат): най-важният антиоксидант; усилва кожния метаболизъм и активността на витамин А, предотвратява образуването на прекиси, които водят до преждевременно остаряване на кожата;

Накрая третирай със съответен крем  Peace
Талодерма ти желае   bouquet кожа!

# 9
  • Мнения: 521
а този тоник на кава цена е?искам да си го купя защото продуктите ви са невероятни.
каолиновата маска хума ли е?

# 10
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Глинената стягаща маска на St.Ives  наистина е супер! Пробвай с нея и ще останеш изненадана!

# 11
  • Мнения: 1 254
а този тоник на кава цена е?искам да си го купя защото продуктите ви са невероятни.
каолиновата маска хума ли е?

Ами тоникът ще да е на цена от около 2.50 по аптеките (приблизително толкова ги продават)   Thinking
Да - хумата е каолин! Има бяла хума и зеленикава. Обикновено в продуктите е вложена смес от равни части от двете (по-добре действа). Ако си се насочила само към хума - нашата е печена на пещи, фино смляна смес.  Peace
Ако е към готов продукт - глинената стягаща маска на St.Ives, гасувам за нея Wink

  bouquet  Hug

# 12
  • Мнения: 144
А, как 2,50 за тоника  newsm78
Аз си го взех от Лечител за 1,20 - да не би да съм купила стар?

# 13
  • Мнения: 1 254
А, как 2,50 за тоника  newsm78
Аз си го взех от Лечител за 1,20 - да не би да съм купила стар?

Ее, ти пък  Shocked - как за 1.20. Той по цена без ДДС при нас на склад повече струва  Mr. Green
Сигурно са объркали цената с тази на някой друг продукт - нямам друго обяснение .....  Peace
Ама ги питай следващия път!
В какъв флакон е? Прозрачен, плътен? До кога му е годността?

# 14
  • Мнения: 4 116
Момичета, я кажете как се махат тези черни точки, че лицето на племенницата ми е цялото в такива, майка й не дава да ги пипа, а детето има комплекси от тези пъпки...  каква е тацзи парна баня? Как се прави точно и има ли метод, чрез който деликатно да се изстискат черните точки. Знам, че след излизането на тази мазнина, си остана дупка - разширена пора. А племенницата ми е едва на 14 години, страх ме хваща като си помисля на какво ще й заприлича лицето след 2-3 години ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт