Как и с какво да обличам бебето

  • 26 673
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Мамчета,понеже имам спор с "уникалната" ми  свекърва как да обличам бебето си вкъщи на температура в апартамента и по специално в стаята 24 градуса искам да попитам вас вие как обличате или обличахте бебето си на месец и половина-два по това време?Понеже съм щяла да го простудя и съм се държала така всякаш няколко деца съм отгледала ..Благодаря предварително  Heart Eyes Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 16 окт 2015, 02:26 от AnMary

# 1
  • Мнения: 349
Долно боди-потник, блузка и ританки.

# 2
  • Мнения: 76
Долно боди-потник, блузка и ританки.

На краката под ританките предполагам не слагаш и чорапи и над тях терлици при зотоплена стая Grinning

# 3
  • Мнения: 349
Чорапи слагах над ританките, когато много риташе, с цел да не си събува ританките.  Simple Smile
Аз също имах спорове с майка ми най-вече, че бебето е леко облечено, че няма шапчица у дома, че не го завивам с допълнителна пелена, когато е будно и прочие...

За навън също не навличах, което беше голяма драма и шок за майка ми, свекървата се въздържаше от забележки.

Последна редакция: пт, 09 окт 2015, 13:43 от Мейкуун

# 4
  • София
  • Мнения: 4 283
На 24 градуса по къс ръкав е съвсем ок. НО да кажем може и с дълъг, но не пуловер. Правилото е, че щом на теб ти е комфортно  еди-как си, значи и на него . Как ще се почувстваш, ако на 24 градуса те облекат с вълнена жилетка. А децата са още по-"горещи" Не е хубаво да се изнежва от малко.

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако на теб ти е студено, облечи го, ако ти е топло- съблечи го!
Далече си от критическата, за разлика от свеки, та можеш да се довериш на усещанията си.
Съобрази се само с факта, че човечето рита и шава непрекъснато, та ако искаш да си направиш майтап с баба му, кажи ѝ да шава като него 5 минути и после да каже дали да ѝ подадеш още една жилетка. Joy

# 6
  • Мнения: 76
Значи съм спокойна,че не аз съм в грешка понеже го обличам и аз сато вас с боди_потник или къс ръкав и костюмче.. ...но тя е в спор- трябвало да има и чорапи под ританките и терлици над тях..боди с дълъг ръкав и оторе костюмче с дълъг ръкав,може и елеченце хахах ...

# 7
  • Мнения: 349
Аз честно, не се сещам за случай на простудено бебе у дома, но за претоплени бебета много съм чела.  Wink

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Както съм се обличала аз, така съм обличала децата си. С тази разлика, че поддържах температура 22 градуса.

# 9
  • Мнения: 18 488
Кога слагате терлички и слагате ли въобще.Терлички или обувчици.
Питам като баба.Иначе представа нямам как се облича дете ,забравила съм ,и по-добре.
Също така нещо като елече,пуловерче  с копчета отстрани използва ли се и  кога

# 10
  • Мнения: 349
Не съм слагала. Моите са зимни бебета. И когато прохождаха у дома, пак по чорапи - или боси, най-често боси.
Майка ми плетеше елечета, терлици - ами така си и останаха неизползвани. Само веднъж сложих плетено елече на първото новородено, и това беше, не повторих. У дома зимата в стаята на бебето беше 22-24 градуса. Спяха на 18-20 градуса.

Общо взето правилото е - както е облечена майката, така и бебето. Майката ако има два ката дрехи - и бебето така. Като аз даже по едно време по-леко обличах децата от мен, защото аз съм зиморничава. Децата гледах да ги калявам, и не съм ги лишавала от ден разходка навън цяла зима, нищо че аз умирах от студ. Днес ходят значително по-леко облечени от мен, все боси у дома, и са прилично здрави деца.

# 11
  • Мнения: 18 488
Питам ,защото плета и изплетох за 2 годишно дете ,за навън,дали да продължавам.Плета за мое удоволствие  но ще се радвам да ги ползват.Ако не искат ,ще ги подаря или продам.

# 12
  • Мнения: 349
За две годишно за навън е по-практично, аз мислех, че за бебе става въпрос.
Ами питайте майката.  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 196
Значи съм спокойна,че не аз съм в грешка понеже го обличам и аз сато вас с боди_потник или къс ръкав и костюмче.. ...но тя е в спор- трябвало да има и чорапи под ританките и терлици над тях..боди с дълъг ръкав и оторе костюмче с дълъг ръкав,може и елеченце хахах ...
И при тази температура в къщи като му слагаш терлици и чорапите над ританки - навън какво ще му слагаш - 3 чифта терлици ли... Пфффф... кажи и да не се меси на свекърва  ти, и че явно има вълни от критическата,щом и е студено на тази температура..Що тя не обуе терлици и  чорапи на 24 градуса....

# 14
  • Мнения: 2 486
Ами аз лично слагам и терлички и плетени елечета. През зимата върху ританките слагах терлички, а върху блузката елече. Не им беше горещо. Сега малкият е на 2г и е с терлички в къщи,а вече смятам да извадя и елечетата,защото идва студ (нищо,че се отопляваме). Така че наистина си зависи от майката. Добре ,че имам баба,която плете,защото аз не мога.

Общи условия

Активация на акаунт