Възпалени венци при бременна

  • 13 202
  • 10
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Момичета пиша ви от името на жената на братовчед ми. Тя е бременна в 3 месец, а на всеки зъб има джоб и много я болят. Почти не спи. Ходи на зъболекар вчера сложиха и лекарство, но резултат никакъв. Знам, че е от бременноста, аз бах с 2-3 такива джоба, но при нея празно няма. Моля ви ако сте имали такива проблеми да ми кажете какво можем да направим. Тя вече 2 седмици не е спала от болка, а да се храни неможе. Благодаря ви много.

# 1
Проблемите могат да са различни.Най-добре да отиде при стоматолог-парадонтолог.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз имах същия проблем и зъболекарката ми каза да си мия зъбите с Лакалут актив, а след това да си мажа венците с един гел - Пародиум. При мен ефект имаше след 2-та седмица. Важно е да се отделя време за масажирането на венците с мека четка за зъби.
Дано има ефект и при твоята близка Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
Точно това се лекува много успешно с озонотерапия. При зъболекаря при който ходя идват и много бременни. Чувстват се чудесно. Само, че не знам дали се прилага в България. Пуснах тема, но никой не ми отговори.

# 4
  • Мнения: 922
Както казват и другите мами - първо на специалист Naughty
Но ето нещо, което при мен действа безотказно, когато ми се възпалят венците: Био Дент - прополис+смрадлика. Това е спрей, с който се пръскат венците по няколко пъти на ден. Също добър ефект има и Оралпротект + , но много люти Blush
Успех на братовчедката и леко бременеене Hug

# 5
Да пробва Генгигел. Ефект има още на 3 - 4 ден, но може да го ползва толкова дълго ,колкото е необходимо. Този препарат го има и във форма за бебета, така че няма притеснения относно безопасността му и при бременност. 

# 6
  • Мнения: 2 471
Нека да отиде при специалист. Може да пробва жабуркане със смрадлика

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Момичета пиша ви от името на жената на братовчед ми. Тя е бременна в 3 месец, а на всеки зъб има джоб и много я болят. Почти не спи. Ходи на зъболекар вчера сложиха и лекарство, но резултат никакъв. Знам, че е от бременноста, аз бах с 2-3 такива джоба, но при нея празно няма. Моля ви ако сте имали такива проблеми да ми кажете какво можем да направим. Тя вече 2 седмици не е спала от болка, а да се храни неможе. Благодаря ви много.
Честно казано незнам какво е джоб  Embarassed, но и аз имах проблем по ено време- беше ми се възпалил венеца от едната страна и имах малки точици като гнойни над единия зъб! Ходих при зъболекарката и тя ме намаза с нещо кафяво /незнам какво е/! Предният ден, преди да отида при нея, си правих жабуркане със сол и вода, а след това си купих вода за уста Оралпротект форте- за възпалени венци, афти, парадонтози и т.н. /много ми помогна/. Има и разнипасти- аз ползвах известно време Пародонтакс!
Но нека първо отиде на зъболекар, пък после ако иска да се жабурка с вода за уста!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 626
Аз имах проблем с венците в първите месеци от бременността. Моята зъболекарка ми каза да изпия една опаковка витамин С(разтворим на UPSA), да се мия с Лакалут -имаше ефект.

# 9
  • Мнения: 242
отвара от смрадлика помага страшно много-иначе пастата пародиум е много, ама много добра, но незнам дали става за бременни-аз я ползвам и кърмя!-има една вода, която се продава при зъболекарите и струва около 3лв.-светлосиня е на цвят-дентаедикакво си- Joy и е фантастична-изкарах цялата бременност с нея и не ме боля, иначе точно като братовчетка тъи умирах от болки заради джобове и протези...

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Благодаря ви. Все още положението и е същото. Тя си ходи при стоматолог при това едно от имената в Бургас я лекува, но ефект никакъв. Аз бях също така с енците но при мене бързо отмина. Направо взе да изчезва милата. Яде само течни храни и това е.

Общи условия

Активация на акаунт