Въпрос за кърмене след 1 година през лятото

  • 980
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 414
Здравейте, мами! Simple Smile

Имам въпрос, който може да ви се стори глупав (и най-вероятно е такъв).

Аз кърмя дъщеря си сутрин, вечер и нощем през седмицата (събота и неделя и през деня по малко). Вчера ме сюрпризираха, че през горещите дни на лятото трябвало да се изцеждам на всеки 3 часа денем, защото “кърмата се сгъстявала като коластра и децата получават разстройство”. Това за мен не е възможно, защото ходя на работа и т.н. Алтернативата – да отбивам детето.

Има ли нещо вярно в това?

Много благодаря и поздрави,   bouquet

Мая

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Няма нищо вярно в това, дишай спокойно Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
поредната номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! да не забравиш да я напишеш после в онази тема!

# 3
  • Мнения: 980
Хи, хи. И кръвта също е телесна течност и тя се сгъстява и поврежда предполагам.  Laughing

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
 Joy Joy Joy

# 5
  • Мнения: 414
Simple Smile абе и аз така си мислех, ама да питам. Така ще мога да се позова на по-знаещи от мен, че на мен вяра ми не хващат.

За логика тука не говорим, mama monik  newsm78

Много благодаря!   bouquet

# 6
  • Мнения: 980
За логика тука не говорим, mama monik  newsm78

Щом са те притеснили, тези твърдения явно ти се струват логични. newsm78 Simple Smile Затова дадох пример.  Wink

# 7
  • Мнения: 2 784
А я някой да повтори, какъв беше митът за отбиването през лятото. В смисъл, митът беше, че не се отбивало, защото получавали стомашни неразположения, ама какво беше логичното обяснение на мита.  newsm78

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами не е мит, има си съвсем нормална логика за отбиването през лятото и чревните инфекции. Лятно време ентеровирусите изобилстват, а дете, което е лишено от имунната поддръжка (особено ако стане рязко) е много по-податливо на разболяване - и заради липсата на антителата, и заради това, че чревната флора се попроменя след спиране на кърменето. Несравнимо по-добрата хигиена в сравнение с едно време донякъде намалява опасността - но самия факт, че хората продължават да си боледуват и да си прихващат тези инфекции говори, че само хигиената не е всичко Wink
Иначе за сгъстяването (и вкисването, и сгорещяването, и другите вариации по темата) на кърмата от високите температури си е чиста глупост, естествено - най-малкото поради факта, че човек поддържа постоянна телесна температура и не е някаква рептилия, чиято телесна температура да зависи от външната Laughing Интересно защо досега не сме чули, че зимно време ще ги простудим децата с тая студена кърма newsm78 - ама не спирам да се надявам Laughing

# 9
  • Мнения: 2 784
С две думи- ако се отбива, наистина не трябва да е през лятото, така ли?  newsm78
Брей, а аз си мислех, че е мит...

# 10
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Кърмата не се може да се повреди, защото част от нея се секретира по време на самото кърмене, т.е. прясна-прясна... И вътре в гърдите е стерилна, а човек поддържа не само постоянна телесна температура, а и постоянен състав на телесните течности. Ако баланса се наруши, говорим за обезводняване и няма начин да не го усетиш. Това кажи на неверниците...  дано да не е реплика на лекар...
По-голяма дивотия не бях чувала....  #Crazy  #Crazy  #Crazy

# 11
  • Мнения: 4 242
Мда, по същата тази причина майка ми ме предупреди че кърмачките не ходят на море, хич да не се надявам! Naughty  Mr. Green
 Някога някой и за вкисване на застояла кърма беше споделил. hahaha
Винаги  са ми били много интересни и смешни тези истории! Joy Joy Joy

# 12
  • Мнения: 414
Честно казано и аз веднага си приведох за себе си същите доводи, но понеже изказването беше "нас едно време ни учеха..."   Shocked, т.е. звучеше все едно идва от някаква институция, та реших да попитам, за да може да приведа още едно мнение, ако се стигне до спор. Пък кой и как го е измислил е друг въпрос.

Откакто дъщеря ми стана на една година, едни хора не престават да ме питат кога ще я отбивам - какво им пречи кърменето не знам!!! Аз въобще не отговарям, защото иначе може и да наруша добрия тон... Ама някой ден може и да не изтрая...

Поздрви на всички мами!

# 13
  • София
  • Мнения: 99
олеее, Хедра ти ме хвърли в размисъл... Rolling Eyes Аз мислех да отбивам точно лятото и дори педиатъра ни увери, че няма проблем. Понеже в началото на септември се налага да почна работа и дъщеря ми ще е за 2 седмици при баба си, не исках да я отбивам в последния момент и да и се струпва толкова стрес наведнъж - хем без цица, хем без мама. Та идеята ми беше юли-август постепенно да се отказваме, обаче се оказва, че трябва да почваме отсега - а аз не искам да я отбивам още  Cry
та въпросът ми е - не е ли по-добре още 4 месеца кърмене, или рискът от лятно отбиване не си струва и не оправдава ползите от по-дългото кърмене?
сори, че се отклонявам от първоначалната тема...

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Снежана, нали няма да отбиваш рязко, а постепенно ще намаляваш кърменията за това време - така ще дадеш възможност на организма на детенце да се приспособява полека-лека. Хубаво е просто да запазиш поне едно кърмене дневно максимално дълго. По този начин ще намалиш до минимум вероятността от проблеми - пък и реално това си е само някаква вероятност, не неминуемо разболяване Laughing
Затова според мен определено си струва още 4 месеца кърмене с постепенно заместване на хранения, дори отбиването да съвпада с летния период Grinning

Общи условия

Активация на акаунт