Оставяте ли децата да пълзят свободно в къщи ?

  • 2 195
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 464
И ние се отгледахме на земята,само от острите ръбове го пази,има предпазители,спомням си един инцидент с дъщеря ми,точно така се набираше да се изправи на секцията и си чукна челцето от дръжката на шкафа,стана и направо дупка а колко плака милата ooooh!ужас.После опаковах всички ъгли и ръбчета+контакти и вече беше свободна да лази.

# 31
  • Мнения: 1 370
Синът ми лази точно 2 дни, но това беше най-големият му рай. Пусках го наволя да си обикаля, където иска. Сега е така и с ходенето #Crazy

# 32
  • Мнения: 414
Още като се роди ортопеда ни каза че работата му е да пълзи по пода, да яде боклуци и да трупа имунитет...

Ей така са раснали моите Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 2 493
Обезопасяваш апартамента и го пускаш навсякъде! Слагаш разни рпедпазители за шкафовете да не отваря и предпазители за контактите, вдигаш чупливите неща и пускаш да лази където пожелае. Ние так си процедирахме. Иначе е ужасно досадно и за теб и за него да ходиш след него и самод а поватярш "НЕ това" "НЕ онова"...

# 34
  • Мнения: 1 403
Оставяла съм я да си ходи навсякъде  Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 3 787
Навсякъде си пълзи човека-в хола,я спалнята,в кухнята,даже в банята.Не го спирам.Сложихме предпазители на контактите и на острите ръбове и го пуснахме да ходи където иска.В началото падаше много като се изправя,но след няколко сериозни удряния се научи да пада на дупето си и вече даже не ходя след него като тръгне нанакъде.
Чистя често,но не се престаравам.

# 36
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Затварях единствено вратите на банята и кухнята(и все още ги затварям),защото там,просто няма как да вдигна всичко опасно на високо.Останалото е свободна територия Peace

# 37
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Оставила съм я и аз да си вилнее на воля. Сериозни падания сме имали няколко, в смисъл, че не тупва по дупе, а си удря главата. От онази вечер бузката й е синя  Grinning Избягвам да я пускам  в коридора, но иначе има свобода  smile3521

# 38
  • Мнения: 2 959
Преди пълзеше навсякъде, а сега обикаля навсякъде. Опасните неща са високо, контактите са обезопасени и къщата е нейна, но разбира се под таен надзор. Пълзейки децата се запознават със света около тях, защо да я ограничавам?! Hug

# 39
  • Мнения: 55
Малкият пълзи от около 7 месец. И от тогава не искаше да стои в кошарата си - явно се чувстваше ограничен. И всъщност пълзи навсякъде в къщата - само не и в тоалетната и на терасата. Като е в кухнята само гледам да не отваря всички шкафове, всъщност си има един където рови и май вече знае че това е негова територия. Но след много не, не, не .......но пък няма сърдито дете.

# 40
  • Мнения: 468
 Peaceда, след известно обезопасяване.

# 41
  • Мнения: 8 769
И двамата са свободни да щъкат навсякъде. Контактите са обезопасени, острите ръбове-не всички, но пък хлапетата много бързо научават къде и кога боли.  Grinning Вратата на банята е затворена.  Wink

# 42
  • Мнения: 1 446
Близо з месеца сме оставяли Иван да пълзи на воля. Запушихме контактите и скрихме цвитята(горките колко листа им изпокъса). Като започна да се изправя , масите бяха изпразнени от взевъзможните неща , с който ние ги трепахме.

# 43
  • Мнения: 2 274
От както е пропълзял (на 7 месеца) го пускам свободно да опознава света.
Всички саксии бяха вдигнати или преместени, контактите запушени - изобщо голямо разчистване падна.  Crazy

# 44
  • Мнения: 2 071
От 7 месечна пълзи из цялата къща, отскоро пълзи и в Морската градина  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт