Оставяте ли децата да пълзят свободно в къщи ?

  • 2 179
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 550
Оставям го да пълзи нявсякъде и не му светя много, много. Обезопасено е навсякъде.

# 46
  • София
  • Мнения: 626
Обезопасили сме и детето лази и ходи, кдето си иска.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен не е много добра идея детето да пълзи по теракота, защото плочките задържат студа. Виж, по килимите и мокета нека си пълзи. Хубаво е също да си винаги до детето, защото може да дръпне нещо или да се прещипе. Е, ако имаш абсолютно обезопасено помещение с топъл под и идеално чисто, може да си го оставиш цял ден там.... За съжаление у нас няма как това да стане и най-често чуваната дума от детето ми е НЕ  Sad

# 48
  • Мнения: 8 505
Не съм я пазила от нищо.Нямаше забранени места.Достатъчно е да обезопасиш дома предварително,за да няма после не това,не онова...

# 49
  • Мнения: 2 255
И двамата съм ги оставяла да си пълзят на воля.  bouquet

 yes няма забранена територия - дори и покрай камината най-обича да се търкаля  Joy знае, че щом свети е топло и не пипа  hahaha другото му любимо място е да легне до входната врата на ламината като кутре  Rolling Eyes но какво да се прави духа, не духа - това е  thumbsup

# 50
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ходи, по точно повече пълzи Wink, където си иска...почти всиичко е обеzопасено, повече не мога да направя.....но си седи с удоволствие ии в кошарата Grinning.....

# 51
  • Мнения: 29
И аз моята маймунка си я оставях да пълзи където поиска, а никъде в апартамента нямам килими - навсякъде е теракот, в хола - паркет. Няма нищо страшно, а и трябва да се каляват децата Wink Научават се да се пазят сами, което е много важно.

# 52
И аз съм за пускането на "свобода".
Само че, далеч преди да пропълзи обезопасихме контактите.
Ръбовете не - не знам как, също и не всички потенциално опасни чекмеджета.
Обаче, задължително постоянно присъствие. Даже я оставям да се поудари тук-таме, че да се научава сама да се пази. Като вдия, че се задава удряне на главата в ръба на холната масичка, си слагам ръката на ръба и я оставям да се удари (ръката умекотява удара). Имаше ефект - след 2 седмици подобна "терапия", така внимателно си извърташе главата, че не е истина (жалко, че не можах да го заснема). Един път я сотавих да падне със стола, за който се държеше, само че поех част от тежестта му при падането... сега не си пренася цялата тежест върху столовете, като иска да ги дърпа. Оставих я и да си доближи ръката до радиатора, ама като усети колко е горещо сама си я дръпна и след това не е посягала, а го заобикаля на голямо разстояние. Може да звучи малко "екстремално", ама вярвам в подобен подход... вярно, че изисква доста внимание и своеобразна съобразивтелност от мама.

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 14:15 от alterna

# 53
  • София
  • Мнения: 1 444
Децата пълзейки се забавляват и изразходват енергията си, полезно е за тях. Когато се приберат опасните предмети и се почисти пода, както и се забрани влизането с обувки, т.е ако се поддържа нужната хигиена е много полезно детето да се остави да пълзи, това си е един напълно естествен етп от развитието му...
Аз моите съм ги оставяла да пълзят на воля, по принцип съм им давала във всеки един етап от развитието им пълна свобода, е в рамките на допустимото и разумното. Имам предвид, че никога не съм правила забележки от рода (ще се изцапаш) или (защо се изцапа), (не тук, а там, не така а иначе...). Работата на децата е да палувт и да се цапат, да изживеят писъщото за всяка една възраст, а ние нали имаме удобства като перални машини и т.н. та нашата работа е да ги измием и изперем след това. Винаги много са ме дразнили майки, които спират децата си от елементарни забавления поради тези тъпи и неоснователни за мен причини... hahaha в квартала си имаме една пълна кукувица по темата и резултата е ужасен- 2 момчета, които нон-стоп седят до нея на пейката, не смеят да мръднат, бледи са като платна, а тя мръдне ли леко встрани са като разюздани и после съответно си отнасят задължителната доза бой, което е още по-отвратително #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт