Оставяте ли децата да пълзят свободно в къщи ?

  • 2 176
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Здравейте ! Интересно ми е дали е правилно детето да обикаля къщата пълзейки ? Мъжът ми е много смел и либерален по отношение на малкия и го пуска навсякъде . Естествено винаги е под наблюдение. Обикаля , пипа всичко , изправя се по мебелите и много се радва като е така " на свобода " . Моте притеснения може би са глупави , но Марти най малко се задържа върху килима , обикновено отива по теракота , също така се изправя и се чудя дали винаги бихме могли да реагираме , пъха се под масите и столовете . Онзи ден плъосната по корем го измъквах от под масата , а той избяга на 4 крака и се вмъкна под стълбите . Питам Ви всъщност от какво най-много трябва да го пазя и добре ли да го оставяме така да обикаля .

# 1
  • Мнения: 9 990
Никога не съм ограничавала детето.Стаите сме ги обезопасили и даже не съм вървяла след него-да си лази по теракота колкото си иска.

# 2
  • Мнения: 4 053
като запушиш кантактите,всичко ще е наред.
нека си лази детето newsm10

# 3
  • Мнения: 3 447
Пази го от контактите и от острите ръбове (и двете подлежат на обезопасяване Wink). Е, и от стълби също, ако имате. Нека си обикаля детето, мойто също се завира къде ли не Peace

# 4
  • Мнения: 1 107
Да, навсякъде пълзи, но съм плътно до него, когато се изправя.

# 5
  • Мнения: 2 768
Моята обикаля така близо 3 месеца. Мисля, че е по-добър вариянт от проходилката. Много лесно проходи след това, просто някак между другото.

# 6
  • Мнения: 6 390
най добре да си пълзи детето  Wink много по добре от проходилка, и по всяка вероятност по лесно ще ти проходи  Wink
Има много теми за обезопасяването, пусни търсачка, не се притеснявай че не е на килима, памперса е много добра изолация  Wink
Ще се научи и само да се пази, няма нужда да си все до него, спокойно  Wink поне аз не скачам пря всяко нейно падане или удряне, а точно след 2./3. като й се случи на едно място и после вмнимава сама  Wink

# 7
  • Мнения: 1 489
Не съм я оставала да пълзи навсякъде,защото хола,коридора и кухнята са ми с теракот и е доста студено на пода.Иначе в спалнята на килима си пълзеше колкото си иска.

# 8
  • Мнения: 1 645
Навсякъде го оставях да пълзи, даже и в банята е бил.
Преди това запуших всички контакти със предпазители.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 673
Оставях я да се вре и пълзи където иска. Е с прахосмукачка и парцал минах всеки ден.
Преди това запуших всички контакти със предпазители.
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 131
Оставям го от 7-месечен, той на пода се научи и да лази де. Преди го пусках да се оправя сам, след няколко падания са научи да се подпира като залита, а аз си цъках на компютъра (като непрекъснато му хвърлях по едно око, разбира се)  Mr. Green. От около месец-два обаче взе да се изправя и е все още много нестабилен и непрекъснато пада (ве4е от доста по-високо), та трябва някой да го варди непрекъснато.

# 11
  • Мнения: 10 758
И двамата съм ги оставяла да си пълзят на воля.  bouquet

# 12
  • Мнения: 3 760
И аз още събирам мнения по темата. Оставам с впечатлението, че е по-добре да се остави да пълзи навсякъде. Остава да обезопася апартамента.

# 13
  • Мнения: 3 537
И двамата съм ги оставяла да си пълзят на воля.  bouquet
newsm10

# 14
  • Мнения: 2 936
да,нека пълзи.само да няма дребни предмети които може да пъхне в устата

Общи условия

Активация на акаунт