възпалени уши?

  • 4 517
  • 29
  •   1
Отговори
детенцето ми / 3 години/ от известно време има много ушна кал и то втечнена, кафява. Няма признаци на болка, няма температура, кашлица или сополи. Не е възможно да й е влязла вода в ушите.  Възможно ли е това да е някакво възпаление, което протича без симптоми? Да я тормозя ли и да я водя на УНГ, защото тя изпада в истерия само при вида на бяла престилка. Моля ви, помогнете със съвет, ако някои има подобен опит

# 1
  • Мнения: 2 177
Много силен симптом при възпаление е сърбежът! Ако я сърбят ушите вземи мерки. Но и да няма никакви симптоми,пак е добре да се види от лекар,защото е възможно да се развие гъбична инфекция.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 673
Консултирай с УНГ специалист. Поне ще му почисти ушлетата.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз съм от майките патили от болни ушенца на децата. Колкото и да не ти се иска да го стресираш детето по-добре да се консултирате с лекар.

# 4
  • Мнения: 1 072
Ушната кал е естествения начин на ухото да се почиства само. Но като гледам манията да се ходи по лекари не мисля, че ще приемеш съвета ми да не се притесняваш.
Между другото, ушите могат да се чистят и вкъщи... малко е странно да отнемаш от времето на доктора за такова нещо. Може в това време някой наистина да има нужда от тоя същия доктор.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 673
Лекаря, при който водих Дияна меко казано ми забрани да си правя експерименти с ушите на дъщеря ми, и мисля да го послушам.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Лекарят не е задължително да слага бяла престилка, ако предупредиш предварително, че детето се стресира от нея.
Изобщо не виждам проблем с "бялата престилка". Абсолютно всеки лекар ще те разбере, като предупредиш, но да пишеш ,че детето се стресирало от бяла престилка и заради това няма да го заведеш на УНГ специалист е меко казано несериозно. Crazy

# 7
  • Мнения: 1 113
Аз като един ветеран в борбата с болните уши, да си кажа ... По принцип при болно ухо, детето ще ти каже (ако не може да говори - ще плаче, ще го търка, ще бърка вътре), а и обикновенно от уши се вдига Т (не е задължително, но в повечето случаи е така). От това, което си написала останах с впечетлението, че освен ушната кал, друго оплакване относно ухото нямате, което пък ме кара да подкрепя мнението на SaraJK.
Ушната кал е естествения начин на ухото да се почиства само. Но като гледам манията да се ходи по лекари не мисля, че ще приемеш съвета ми да не се притесняваш.
Между другото, ушите могат да се чистят и вкъщи... малко е странно да отнемаш от времето на доктора за такова нещо. Може в това време някой наистина да има нужда от тоя същия доктор.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Лекаря, при който водих Дияна меко казано ми забрани да си правя експерименти с ушите на дъщеря ми, и мисля да го послушам.

И на мен така ми "забраниха" и понеже сме си патили, не рискувам.

# 9
  • Мнения: 1 113
Добре де, какво разбирате под експерименти - да почистите ушната кал, която излиза от ушния канал?

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ушната кал е естествения начин на ухото да се почиства само.
Между другото, ушите могат да се чистят и вкъщи... малко е странно да отнемаш от времето на доктора за такова нещо...

с подчертаното се съгласявам безрезервно.

Но 2-рото изречение е пълна смешка.  Crazy

ananin - без преглед при специалист няма да разбереш за какво точно иде реч при дечкото ти. Заведи го и пак сподели какво се е оказало на практика. Ако не знаеш при кого - на ЛС ще ти кажа и ти обещавам, че човека няма да е с бяла престилка и ще чака ако е нужно и 2 часа, за да се успокои детето ти, ако случайно се е разтроило, при вида на кабинета.

Ушна кал и клечки за уши - 1000 пъти НЕ  Stop! Тези 2 понятия не се свързват никога. Запомнете го, за да нямате ядове. Peace

# 11
  • Мнения: 1 072
Ушната кал е естествения начин на ухото да се почиства само.
Между другото, ушите могат да се чистят и вкъщи... малко е странно да отнемаш от времето на доктора за такова нещо...

с подчертаното се съгласявам безрезервно.

Но 2-рото изречение е пълна смешка.  Crazy

Шани, защо да е смешка? Какво ще стане ако всички отидат при докторите да им чистят ушите?

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сара - не всички имат нужда да им се чистят ушите. И 2-ро, това си е точно за тях дейност, защото там (в ушния канал) не се бърка с каквото падне и от когото и да е Wink

На теб чистили ли са ти ушите някога?

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Сара - не всички имат нужда да им се чистят ушите. И 2-ро, това си е точно за тях дейност, защото там (в ушния канал) не се бърка с каквото падне и от когото и да е Wink

На теб чистили ли са ти ушите някога?

Съгласна съм напълно!
Просто някои хора нямат нужда, но за други е належащо да отидат на лекар за такова почистване на ушите.

Миналата седмица бяхме 3 дни в отделение УНГ(за операция на трета сливица). Доцентът само това повтаряше(и се караше) на пациентите - "Не си бъркайте по ушите с нищо, ако има проблем елате тук"

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз като 4овек с опит с възпалените уши ще се произнеса: Натисни с пръсти главата около ушите ако има възпаление детето непременно ще го заболи и ако е така веднага на лекар, ако не му по4исти ушите с кле4ки с ограни4ител колкото се из4исти толкова. Може преди по4исването да капнеш по една капка зехтин да омекоти калта. На някои хора ушите направо текат без да са възпалени и си е нормално. По4истваи не пове4е от веднъж на седмица. И на моите щерка ушите и текат. Миналата седмица бяхме с отит и доктора каза 4е са идеални по-4исти няма нужда наи-много да влезе нещо мръсно като ги 4истиш пове4е ... Дано да бях полезна..

Общи условия

Активация на акаунт