Грим 2

  • 16 684
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 779
Пускам нова тема , защото старата доста набъбна, а виждам , че има интерес.
Линк към старата.
За щипката за мигли, може би ако не се притискат толкова силно, няма да се пречупват и ще стоят по- естествено. Но е много важно, да се ползва на сухи мигли.
Ето малко снимки от мен- розовичко с черен молив:




Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 15:07 от Малчо

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Айде по - напресно да попитам, кажете ми коя фирма има хубави розово оранжеви цветове?

страшни очи имаш!  bouquet
наистина Simple Smile

# 2
  • Мнения: 779
Вивиан, зави си от ефекта, който искаш да постигнеш.  А и точно този цвят е много специфичен, може да си вземеш розови и оранжеви и да ги смесваш, знам ли   newsm78 . На Руби Роуз и Импала има хубави цветове. На Флор Мар също ми харесват, но определено, най - наситени са на манхатън и Боржуа( но са по- скъпички). Трябва да се пробва.

# 3
  • Мнения: 2 575
по повод щипката за мигли - още днес изтичах до Бонжур да си купя, но имаха само на Манхатън и такава си взех.
Дали има знчение на коя фирма е?Зависи ли крайният ефект от това? newsm78 Thinking

# 4
  • Мнения: 10 758
Малчо, страхотна си.Идвам при теб на курс.
Винаги съм обичала черния молив, много хубаво подчертава окото.

# 5
  • Мнения: 779
Ми, айде де!!!! Чакам те лятото на морето Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан, зави си от ефекта, който искаш да постигнеш.  А и точно този цвят е много специфичен, може да си вземеш розови и оранжеви и да ги смесваш, знам ли   newsm78 . На Руби Роуз и Импала има хубави цветове. На Флор Мар също ми харесват, но определено, най - наситени са на манхатън и Боржуа( но са по- скъпички). Трябва да се пробва.

Да ,предпочитам на Буржоа, много са качествени и не се събират на гънката на клепача,
ще ги разгледам,
манхатън не сам ползвала, но от техни други продукти не съм много доволна.
Макс Фактор имат ли хубави сенки? newsm78

# 7
  • Мнения: 10 758
Ми, айде де!!!! Чакам те лятото на морето Hug
Идвам Peace Hug
Ще стана убавица newsm03
Ще ми е нужен един курс, защото в неделя ще си правя операция на очите(ще си махам цаките), и ще трябва да се мацотя по друг начин.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Малчо, имам чувството, че както и да се гримираш, все ще ти отива - имаш прекрасни очи (пу-пу да не са ти уроки  Simple Smile)
Моите очи са зелени, а вътре, около зеницата има кафяво - направо не знам какви цветове да си слагам. Определено ми отиват земните кафяво, зелено, златисто..., но аз харесвам точно обратното - синьо, лилаво... много е гадно така  Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 5 826
Аз не се харесвам с черен молив или може би не мога да го слагам както трябва  Sad

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
Малчо, имам чувството, че както и да се гримираш, все ще ти отива - имаш прекрасни очи (пу-пу да не са ти уроки  Simple Smile)
Моите очи са зелени, а вътре, около зеницата има кафяво - направо не знам какви цветове да си слагам. Определено ми отиват земните кафяво, зелено, златисто..., но аз харесвам точно обратното - синьо, лилаво... много е гадно така  Confused
Lara, аз пък знам че цвета и нюансите на грима който ти отива се определя по-скоро от цвета на косата и тена на кожата  Peace, ако кожата ти е бяла и косата тъмна си зима и ще ти подхождат любимите ти цветове  Wink (така нар. сезони или жени тип "пролет", "лято" .......)
момичета, а някой случайно да има линк към статия с описание и посочени подходящи цевтове за грим и облекло според "сезоните"   Praynig Аз се бях сомоопределила като "есен", а скоро един гримьор ми каза, че съм зима и ми се ще да прочета какво точно отива на този тип Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 10 858
Да, и на мен би ми било интересно, и аз съм зима и винаги съм се чудила кои цветове са най - подходящи за моят тип.

# 12
  • Мнения: 3 447
Ето тук има малко за типовете
http://www.pudriera.com/index.php?mode=statii&id=88

# 13
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
МАЛЧО, очите са ти уникални!   bouquet

# 14
  • Мнения: 811
Здравейте  Simple Smile
Понеже знам по темата за цветовия тип на всяка жена, реших да се включа и да ви напиша.
Има една закономерност, че всеки се чувства комфортно и се стреми към цветовете, с които природата естествено го е обагрила.

Пролетен тип:
Хората пролетен тип имат свеж, естествен, розов и в повечето случаи прозрачен, много светъл тен на кожата. Тя никога не е със сивкав оттенък, а по-скоро е жълтозлатиста. Склонни са към лунички и изчервяване (розово-прасковени бузи). Косите им са от светлата гама, минаващи от лененоруси, светлоруси, светлокестеняви, достигащи до медни оттенъци. Очите им са яркосини, светлозелени, синьо-зелени, зелени или златистокафяви, минаващи към маслиненокафяви. В доста от случаите при излагане на слънце не почерняват лесно, а изгарят. Устните им са с нежен природен топъл цвят, миглите и веждите са със светъл или кафеникав оттенък.

За жената пролет са подходящи топлите и леки цветове.
Леки тонални кремове и фон дьо тен в светли топли тонове (златисто бежово, порцелановобежово, слонова кост), съчетани с руж в прасковен, кайсиев оттенък или роза, нанесен с меки преходи. А ако лесно се изчервяват по-добре да използват светлокафяви до бежови тонове.
Пудрата се препшоръчва да е в жълтобежовата гама, а червилото и контурния молив за устни в нежни, светли и меки тонове - розово, по-топло коралово червено.
Сенките за очи изглеждат добре, когато са подбрани в златно, жълто, мед, кайсия, тюркоаз, или подчертават добре цвета на очите.
Моливите за очи се препоръчва да са в бежово, сиво или матово кафяво, а спиралите за мигли - през деня е добре употребата на тъмнокафява спирала, докато вечер може да се използва наситено зелено, синьо, съчетани с молив в меко зелено, тюркоазено или кафяво за допълнително подчертаване на очите. Най-добре им отива цвят, който е с цвета на очите.

Цветовете, подходящи за грим, облеко, бижута и аксесоари за жената пролет:
Кафяво: светли, нежни тонове - карамелено, пчелен мед, светлошоколадово, каки и камилско кафяво
Бежово: кремаво с жълти или златисти оттенъци
Жълто: топло, слънчево жълто, цвят на яйчен жълтък, топлото пастелено жълто на ванилията
Бяло: приглушено, сметановобяло
Златисто: благородните златни оттенъци добре се вписват в пролетта. Подходящ цвят за бижута, аксесоари и в леки нюанси за грим
Оранжево: може да варира от кайсиев до наситено оранжев цвят
Червено: от топлата гама на мака, корала, светлото доматено, портокалово червеното или червено с жълт оттенък
Розово: топли меки розови цветове, фламинго, оттенъци на фрезия или коралово розово
Лилаво: тъй като е студен цвят се препоръчва използването на нежни и светлолилави леки тонове
Синьо: турско синьо или морско синьо, вариращи от нежни светли пастелни до по-тъмни искрящи цветове
Зелено: да не е много наситено, може да варира от свежото пролетно зелено, през резедаво до светлозелено, минаващо към жълто

Ако искате ще напиша и за другите три цветови типа  Grinning

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 11:16 от Dominika

Общи условия

Активация на акаунт