А мажете ли си лицето с плодове?

  • 2 273
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Надявам се да не съм само аз тази която ги яде и си маже лицето с тях, взех си една маска и лосионче с грепфрут и реших, че и натурално е добре. Сега си хапнах грейпфрутчето и после си сложих и на лицето, това го правя много с краставици лятото и с праскови Thinking

# 1
  • Мнения: 27 524
Аз не,не знам защо  Thinking Нямам впечатления да е полезно,не съм чела или чувала препоръки и заради това може би.

# 2
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И аз не. Знам, че принципно не  е зле да се прави така, но...
Като си купя нещо за ядене, го изяждам, някак си съм свикнала маските за лице и за коса да си ги купувам готови...

# 3
  • Мнения: 35 872
докарах си страшен обрив и подуване с едни домати преди години, от тогава не смея да се правя на "принцеса плод-зеленчук" Simple Smile

# 4
  • Мнения: 27 524
докарах си страшен обрив и подуване с едни домати преди години, от тогава не смея да се правя на "принцеса плод-зеленчук" Simple Smile

нитратки  Shocked  Party  Laughing

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 130
задължително - любими и най-често използвани са :

*кори от ябълка
*кори от краставица
*грозде- от него наистина страхотна става кожата ако се използва редовно
*праскова
*банан,но с мед и кисело мляко

За мен натуралната маска е пъти по-добра от купената

# 6
  • София
  • Мнения: 3 782
Правила съм го, но хич не съм доволна от крайния резултат. Предпочитем готови маски Peace

# 7
Не си само ти.аз като си хапна кивито налагам обелките вьрху лицето си.Действа ми добре.А и то една цена-2,80лв. килото така че нищо да не става зян.

# 8
  • Мнения: 298
От както се помня, леля ми винаги като яде плод си маже и лицето с него, и факт е, че е вече на 62 г., но изглежда на не повече от 50 . Дано и аз сдобия този навик  Whistling

# 9
  • Мнения: 1 464
Не,не обичам да се клепам  Rolling Eyesаз и готова маска слагам рядко де Embarassed

# 10
  • Мнения: 339
И аз мажа и то доста. Само да добавя към споменатите, че черешите също влияят много  добре  Peace
Само дето после приличам на индианец Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 11:14 от EliMeli

# 11
# 12
  • Мнения: 3 932
Не съм привърженик на тази практика, предпо4итам други да се трудят вместо мен, имам предвид козмети4ните фирми...ина4е съм 4увала, 4е краставици в/у о4ите помагали с/у умора...

# 13
  • Мнения: 1 146
Мазала съм си ягоди, праскови и банани по лицето. Също така мед и кисело мляко. То цяла плодова салата стана Joy

Краставиците на мен 100% ми помагат за очите при умора.

# 14
  • Мнения: 811
И аз не си слагам плодове по лицето  Simple Smile Предпочитам готовите маски за лице, имам си цяла артилерия от маски в банята  Joy А плодовете обичам да ги хапвам  Grinning

# 15
  • Мнения: 4 362
Аз не,не знам защо  Thinking Нямам впечатления да е полезно,не съм чела или чувала препоръки и заради това може би.

аз също Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 952
Слагала съм си портокал, но ми се зачерви лицето и ми  останаха червени петна после ...и сърбят....казах си - не....само краставичка  ако съм се пекла на слънце и съм малко изгоряла на бузките.....киселото млеко помага и краставичката ....само това за сега ....авокадото  било страхотно ....незнам защо не  слагам....ядем и после хвърлям обелките .....трябва да пробвам....

# 17
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Не смея да си сложа нещо такова на физиономията. Какват ми е чувствителна кожата ще пламна за нула време.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
А-а,не NaughtyАма съм пробвала-бях се ентусиазирала да си слагам краставички по лицето,банани  и разни такива работи.Ми не става.Не се чувствам добре с разни манджи по мен.Нали затова хората се трудят да измислят разни маски и кремове-защо да им взимаме хляба Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 39 673
Пробвала съм само краставици, грозде и лимони Simple Smile

# 20
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз знам, че всеки плод, който се яде може да се сложи на лицето. било хубаво... естествено, всеки трябва сам да прецени що за каприз е кожата му и дали може да се наклепа Simple Smile
за сега чакам да паднат малко ягодите и започвам атака, добре ми се отразява  Grinning

# 21
  • Мнения: 2 550
Не съм пробвала  newsm78

# 22
  • Мнения: 5 391
Слагала съм си само обелките от краставици Simple Smile

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да, всяка вечер след като си почистя лицето го мажа със лимон.Направила съм си и "лосион" от грейпфрут.Много съм доволна, най- вече от лимона Peace

# 24
  • Мнения: 10 758

Аз само ги ям, не си ги пльоскам по лицето.  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 215
Правила съм си преди и много добре се отразява на кожата- светва за минути- грейпфрут, пъпеш, краставица, банан. Лимонът свива порите много ефикасно и избистря тена.
Майка ми често си прави домашни маски, докато шета в кухнята. Тя е със суха кожа и много добре и се отразява да я намаже с каймака на заквасено мляко. Малко лошо мирише, но пък кожата и става кадифяна после.

# 26
  • Мнения: 426
Много зависи от кажата.Моята позволява-става след това копринено гладка и мека.Мойте фаворити са киви, ябълка, банан мед, мляко.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 374
А, не съм фен на такива натуралности. Naughty
Преди време обичах да обтривам лицето си с резенчета от краставица- в младежките си години Mr. Green, ама сега в повечето случаи лицето ми е намазано с нещо, или пък съм с пудра и не слагам зеленчуци по лицето си. Stop
Имайте в пред вид, че особено цитрусите могат да бъдат и алергизиращи, така че имайте едно наум. Wink

# 28
  • Мнения: 3 212
Слагала съм краставици след слънчево изгаряне. Иначе по принцип не се мажа с такива неща, защото ми е много чувствителна кожата  Sad  и предпочитам да не си правя експерименти.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 621
Не, не съм се мазала нито с плодове, нито със зеленчуци. Ама мога да опитам с краставица поне... Laughing

# 30
  • Мнения: 992
много рядко.
пробвала съм с грозде.

# 31
  • Мнения: 599
Да, не ми действа зле, но по принцип не обичам да ми е намазано лицето  Crazy Полезно е, момичета, особено за избелване (плодовите киселини действат така). А и витаминчета има.

# 32
  • Мнения: 287
Майка ми непрекъснато си слагаше разни плодове по кожата и ефекта беше много добър, но на мен ми е неприятно. Последно си правих маска от кислело мляко, мед, жълтък и лимон, но се появиха едни ужасни пъпки по лицето /червени, без нищо вътре/, много сърбящи. И само ако закача някоя, след това се появяваха двойно повече. До сега не ми се беше случвало такова нещо. От тогава само хума използвам, за успокояване на кожата. Повече с нищо не смея да се мацам.

# 33
  • София
  • Мнения: 786
Аз съм си слагала само краставица като съм изгоряла, също и кисело мляко. Аааааа сега се сетих че си правех една маска с кисело мляко, намазвах една филия с дебел пласт кисело мляко и оставях така 1-2 часа, отгоре остава само гъсто мляко и с него се мажех, действаше ми добре обаче сега ползвам само купени маски.

# 34
  • Мнения: 120
Мажа се, да! Simple Smile В момента дори съм си направила лосион за избелване от концентрирана отвара от магданоз и лимонов сок. Wink Отделно си слагам и пасиран сварен магданоз като маска и също така изцедено кисело мляко с два аспирина вътре. Laughing Сега съм на тема избелване на петна и от толкоз много ежедневни процедури каква ли Убавица ще стана! Crazy Flutter

# 35
  • Мнения: 811
да ягодите ми се отразяват много добре,със смесена кожа съм ,моркови ,краставици,домати...само,че ползвам само "домашното" производство на родителите ми(живеят в провинцията и си имат градинка)-така съм сигурна,че няма торове,нитрати и други боклуци #Crazy

# 36
  • Мнения: 436
Ами не, малко съм предпазлива с натуралните плодови киселини. Струват ми се доста агресивни. Киселините изсушават кожата и за това не правя такива маски.
Но иначе съм чувала положителни отзиви за тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 821
не, предпочитам готовите маски, за коса също  Peace

# 38
  • Мнения: 1 381
и аз като повечето само краставици, а също си правех една маска с картоф за избелване, но нямаше ефект.
Най - добре ми действаше едно време каймака на прясното мляко. Много ефикасно с/у луничкикакто и за много суха кожа. Но сега с тези пастьоризирани млека - каймак нЕма.

ПС: тази рецепта я знам от "Отнесени от вихъра"

# 39
  • Мнения: 5 103
Не не го мажа.

# 40
  • Мнения: 11 505
Пробвала съм с краставица,лимон и магданоз за избелване на луничките ми ,но май няма кой знае какъв ефект   girluu.Дали пък аз не съм достатъчно постоянна newsm78.

# 41
  • Мнения: 3 537
Мажа се с краставици и домати,но като излезнат слънчевите истински лятото,само тогава.Мажа се когато се сетя и със прясно изстискан сок от магданоз.Много ефективно,ама нещо отдавна не съм се мазала и сега се подсетих утре да си купя една връзка магданоз Mr. Green

# 42
  • Мнения: 7 430
не, предпочитам готовите маски, за коса също  Peace

И аз съм така, но пък имам братовчедка, която като реже нещо - я плод, я зеленчук и винаги си маже лицето - не съм забелязала да има ефект, но тя казва, че кожата и диша по този начин Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 1 654
Само кръгчета краставица и беше много приятно. Четох някъде, че страхотен ефект имали ползвани/влажни/ и охладени пакетчета черен чай CrazyТъмни кръгове, умора, всичко се ипарявало Laughing

# 44
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Не съм се мазала досега. Ползвам само готови маски.

# 45
  • Мнения: 3 248
Да, но от време на време...когато съм по-свободна, а напоследък това не се случва често!
Доволна съм маски с банан, краставица, праскова, ягода, кайсия и праскова! Peace

# 46
  • Мнения: 5 312
Понякога си правя маски с банан,сок от лимон,ягоди.

# 47
  • Мнения: 1 063
"Мажа се" само с мед и отвреме на време с краставица за хидратация на кожата!

# 48
  • Мнения: 8 505
Само краставица съм си слагала и то при слънчево изгаряне.

# 49
  • Мнения: 133
Аз си слагам по лицето плодове и зеленчуци и мисля, че има ефект. Кожата ми се успокоява  и освежава. Но не с всичко се мацам, разбира се. Най- добре ми действа краставицата - лятото всеки ден като правя салата и ... хоп и на лицето. Дъщеря ми( на 7 год.) си мисли вече, че така трябва да се прави по принцип. ЗА мен са добри и ябълка, киви, морков (но за по-кратко време да не пооранжевея). Но от домат по лицето направо се изприщвам. Така че като пробвате по 1 път и ще разберете кое е най подходящо за вас.
О.. забравих. След това обаче лицето се измива, нищо че след краставицата например изглежда чисто

# 50
  • Мнения: 93
Една хитринка: ако имате сокоизстиквачка, след като си пийнете сокчето, с остатъка от плодовете в машината можете да си намажете лицето. Може и малко мед да се добави към сместа. Така се оползотворява всичко. Чувала съм, че това което е хубаво за хапване, е хубаво и за мазане на кожата. Разбира се, аз наблягам на плодовете. Домат едва ли ще тръгна да си слагам.

# 51
  • Мнения: 4 473
Мазала съм се с жълтък. Иначе резени краставичка лятото за разхлаждане най-вече Wink

Общи условия

Активация на акаунт