А мажете ли си лицето с плодове?

  • 2 273
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 992
много рядко.
пробвала съм с грозде.

# 31
  • Мнения: 599
Да, не ми действа зле, но по принцип не обичам да ми е намазано лицето  Crazy Полезно е, момичета, особено за избелване (плодовите киселини действат така). А и витаминчета има.

# 32
  • Мнения: 287
Майка ми непрекъснато си слагаше разни плодове по кожата и ефекта беше много добър, но на мен ми е неприятно. Последно си правих маска от кислело мляко, мед, жълтък и лимон, но се появиха едни ужасни пъпки по лицето /червени, без нищо вътре/, много сърбящи. И само ако закача някоя, след това се появяваха двойно повече. До сега не ми се беше случвало такова нещо. От тогава само хума използвам, за успокояване на кожата. Повече с нищо не смея да се мацам.

# 33
  • София
  • Мнения: 786
Аз съм си слагала само краставица като съм изгоряла, също и кисело мляко. Аааааа сега се сетих че си правех една маска с кисело мляко, намазвах една филия с дебел пласт кисело мляко и оставях така 1-2 часа, отгоре остава само гъсто мляко и с него се мажех, действаше ми добре обаче сега ползвам само купени маски.

# 34
  • Мнения: 120
Мажа се, да! Simple Smile В момента дори съм си направила лосион за избелване от концентрирана отвара от магданоз и лимонов сок. Wink Отделно си слагам и пасиран сварен магданоз като маска и също така изцедено кисело мляко с два аспирина вътре. Laughing Сега съм на тема избелване на петна и от толкоз много ежедневни процедури каква ли Убавица ще стана! Crazy Flutter

# 35
  • Мнения: 811
да ягодите ми се отразяват много добре,със смесена кожа съм ,моркови ,краставици,домати...само,че ползвам само "домашното" производство на родителите ми(живеят в провинцията и си имат градинка)-така съм сигурна,че няма торове,нитрати и други боклуци #Crazy

# 36
  • Мнения: 436
Ами не, малко съм предпазлива с натуралните плодови киселини. Струват ми се доста агресивни. Киселините изсушават кожата и за това не правя такива маски.
Но иначе съм чувала положителни отзиви за тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 821
не, предпочитам готовите маски, за коса също  Peace

# 38
  • Мнения: 1 381
и аз като повечето само краставици, а също си правех една маска с картоф за избелване, но нямаше ефект.
Най - добре ми действаше едно време каймака на прясното мляко. Много ефикасно с/у луничкикакто и за много суха кожа. Но сега с тези пастьоризирани млека - каймак нЕма.

ПС: тази рецепта я знам от "Отнесени от вихъра"

# 39
  • Мнения: 5 103
Не не го мажа.

# 40
  • Мнения: 11 505
Пробвала съм с краставица,лимон и магданоз за избелване на луничките ми ,но май няма кой знае какъв ефект   girluu.Дали пък аз не съм достатъчно постоянна newsm78.

# 41
  • Мнения: 3 537
Мажа се с краставици и домати,но като излезнат слънчевите истински лятото,само тогава.Мажа се когато се сетя и със прясно изстискан сок от магданоз.Много ефективно,ама нещо отдавна не съм се мазала и сега се подсетих утре да си купя една връзка магданоз Mr. Green

# 42
  • Мнения: 7 430
не, предпочитам готовите маски, за коса също  Peace

И аз съм така, но пък имам братовчедка, която като реже нещо - я плод, я зеленчук и винаги си маже лицето - не съм забелязала да има ефект, но тя казва, че кожата и диша по този начин Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 1 654
Само кръгчета краставица и беше много приятно. Четох някъде, че страхотен ефект имали ползвани/влажни/ и охладени пакетчета черен чай CrazyТъмни кръгове, умора, всичко се ипарявало Laughing

# 44
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Не съм се мазала досега. Ползвам само готови маски.

Общи условия

Активация на акаунт