Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

спретната къщурка край селО Сливен

Дано има някой тук по това време да помогне - моят Вики кашля и има сополки от няколко дни, днес го заведохме на лекар и му откриха отит на едното ушенце. От сутринта е пил 200гр прясно мляко и после всичко повръща  Sad на обяд му дадох само к.мляко - изяде 3-4 лъжички и повече не пожела  Tired
След обеда му дадох плодово пюре и си го хапна всичкото - по-късно му направих чай и изведнъж на фонтан всичко повърна - не иска нищо повече, а ме е страх да не се обезводни Sad
Дайте съвет какво да му дам - понеже след час ще трябва да дам антибиотик за ушенцето

Благодаря Ви Love
Цитирай

Торонто/Сливен

Дидка, знам, че яденето не е много важно. По-съществено е да поема течности. Затова постоянно му давай, сега 1 лъжичка, после пак 1, непрекъснато да му влиза нещо течно в телцето. А за храната не се тревожи - педито тук ни каза, че когато е гладен, организма се мобилизира и по-ефективно се бори с болестта. Стискам палци. Hug
Цитирай

Бургас

Не зная дали на вас ще помогне точно в този момент,но аз правя в такива случаи една смес,пасирана попарка от много препечени филийки(но не изгорели,в тостера стават точно каквито трябва),малко сиренце,колкото орехче и сварено прясно мляко(200-250мл,за да се събере после в една чаша или шише за мляко,не зная детето ти как е свикнало да пие млякото си),и една лъжичка захар(използвам от тези мерителните дето са в кутиите с адаптираните млека.Пасирай добре всичко,опитай ,нека да сладни и гледай да не е горещо ,а по-скоро топло.В нормално състояние на детето използвам три -четири сухара от готовите,вместо филийки,точно стигат за количеството мляко да се получи нормална смес,нито гъста,нито рядка за да може детето да я изпие без проблеми.
Цитирай

Благодаря Ви Наде и дидик  Hug
Цитирай

usa

zdr,ne gо мъ1и да яде изобщо,само вода по много малко,с лъжи1ка..няма опасност ако не яде дори 48 1аса,?е да не се обезводни..остави му 1ашка с вода да си пие когато иска и толкоз..ако отказва всякакви те1ности пове1е от 12 1аса,спре да пишка и пла1е без сълзи-на лекар веднага!
бързо оправяне,
Анна
Цитирай

usa

Дидка, на първо време според мене - глад и вода, да му се пооправи стомахчето. По-добро от водата е Pedialyte Solution, тук се продава на медицинските рафтове във всеки супермаркет, 100% имате нещо аналогично, възстановява минералния баланс на организма. После сокчета. Гледай да не се обезводни, от глад няма да умре. Млечни продукти обаче не давай, дразнят стомахчето.
Цитирай

на път...

ОО,милото! SadИ аз съм на мнението на другите момичета,да не го мъчиш да яде ако не иска.Давай само водичка(най-добре преварена)или чайче,а утре му вземи от онези сиропчета против дехидратация!Има ги в аптеката с различни аромати на плодове и различни разфасовки!Явно от секрета в гърлото му се гади на зайчето и затова повръща! SadЦелувки и бързо оздравяване! Hug
Цитирай

Canada

Дидка, много съжалявам, че сте се разболяли Sad Това, което описваш е грип (женската чат на нашето семейство го изкатахме, държа ни 3 седмици). Бебка беше най-зле, чак и до антибиотик стигна. Вече е добре, но повече от 4-ри седмици не искаше да яде, а това, което успявах да й дам, в повечето случаи повръщаше. Най-добре не карай Вики да яде под час, а когато се присетиш му давай кисело мляко по 2-3 лъжички или дори му го прави на айрян и да пие по 2-3 глъдки. Заради антибиотика и повръщането е по-важно да поема течности.
Бързо оздравяване на Вики, а ти се пази (че нали сте и двама), защото за възрастен е още по-тежко - изпитано на собствен гръб. Най-добре ако почувстваш, че не си добре, почвай да пиеш осцилококцинум.
« Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 06:36 от Sneji »
Цитирай

Montreal, Canada

Дидка само, не се притеснявай. Патето ще се оправи Hug Love
Цеди му сокове и му давай постоянно, за яденето не го мисли, но го тъпчи с течности.
Даваш ли мед?
Цитирай

В сините очи на децата ми

При обезводняване нашата лекарка препоръчва глюкоза и физиологичен разтвор смесени в съотношение 1 : 1. Получава се леко гаден вкус и затова съм ги бутала в устата на малката поотделно.По-напред някои майки казаха - през 5-10 минути по лъжичка.Доколкото си спомням е по-добре да се пият също соковете от компоти.

Цитирай

Ох ,милото ми зайче!

Те момичетата са ти написали какво трябва да направиш.Тук в Бг им слагаме свещички или давам сироп Натриев цитрат.Важно е да му даваш по мъничко водичка или сокче,но по една ,две лъжички......Не го насилвай да яде-малко солетки,малко препечена филиика,но по малко и в никакъв случай храни които дразнят стомаха.
 И не се притеснявай ше му мине на малкото ми сладко детенце,нали помниш и Яни беше така преди две седмици и за ден се оправи.
Цитирай

София

Дидка, вече са ти казали, няма да се повтарям, кажи как сте, дано вече по-добре.

Ще мине, само търпение, не го насилвай.
Цитирай

Казанлък

Има един хомеопатичен препарат Вомитусхил - има го на капки и на свещички, препоръчвам ти свещичките - действа вълшебно!
Внимавай с антибиотика - може да предизвика повръщане, ако стомахчето е раздразнено. Какъв ви е антибиотика?
Цитирай

Благодаря ви за отговорите Hug

През ноща "почти" спа, като изключим кашлицата - събудихме се около 3ч. - имаше Т 39.3 С - дадох Нурофен и водичка 3-4 лъжички, не пожела повече Tired и си заспа.
В 7.30 (преди половин час) дадох антибиотика и за радост няма Т, но пък освен кашлицата има и разстройстро  Tired чудно от къде е Thinking

Сакри, при нас няма гклюкоза, но ще купя от водата е Pedialyte Solution или сирипче против дехидратация Wink
.....може би ще започна с по-малко кисело мляко...
Цитирай

Дидка, и Сами е така от вчера. Освен Pedialyte, днес доктора каза да му дам и по малко Gatorade с вода. Преди малко за първи път яде от 24 часа насам - сухари. Друго освен картофи, ориз, сухари, банан, не е препоръчително да се дава при повръщане. Кис. мляко не давай поне в началото. Разстройството е втори4на реакция.
Температурата засега я сваляме със свещи4ките FeverAll и отделно Motrin.

Ужасен е тоя стомашен вирус  Sad

Дидка, изписаха ли ви антибиотик, или ти си го даваш сама?
« Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 20:15 от Кейси »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора