Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 360 837
  • 2 858
  •   4
Отговори
# 2 850
  • Мнения: 186
Изчакай колкото е описано, че е максималният срок за настъпване на менструация, така или иначе ще отидеш на консултация и преглед. Когато се е налагало да приемам Дуфастон, менструацията ми е настъпвала към 5-7 ден след последното хапче.
Днес е 5-ти ден и нямам менструация. Възможно ли е удебелената лигавица да пречи да дойде ?
Сама по себе си удебелената лигавица е бъдеща менструация. Причините да не се отдели от тялото могат да са много. Ще дойде, 5-10 дни мисля е прозорецът след дуфастон.

# 2 851
  • Мнения: 140
Удебелената лигавица се изхвърля чрез менструацията.

# 2 852
  • Мнения: 842
Ясно, като е удебелена значително, както ми каза доктора и не идва, значи има някаква причина (логически разсъждавам). Освен хормонална, четох че може да има сраствания (дано не е това или нещо още по-лошо). Какво ли не изчетох….

# 2 853
  • Мнения: 140
Много е трудно човек в това положение да не се притеснява.
До колкото следя постовете Ви,Вие посещавате лекар съответно,ако той беше видял индикации за срастване щеше да Ви информира.
Има още време Дуфастона да подейства.
Ако не се лъжа (не съм сигурна) той е прогестеронов препарат,при високи нива няма как да Ви дойде,трябва време да спадне след като сте спряли употребата му.
Изчакайте си дните,които са Ви казали и посетете АГ,ако няма развитие.

# 2 854
  • Мнения: 842
Посещавам лекар, но знам, че срастванията не могат да се видят с обикновен ехограф, трябва с хистероскопия.

# 2 855
  • Мнения: 186
Посещавам лекар, но знам, че срастванията не могат да се видят с обикновен ехограф, трябва с хистероскопия.
А хормони нещо гледаха ли? Иначе да, ако няма да се махне сама, хистероскопия и после като се види какво е положението вътре ще се прецени каква е следващата стъпка, дали кюретаж, дали по време на самата хистероскопия ще се коригира нещо (ако е оперативна).

# 2 856
  • Мнения: 842
Хормони не са ми дали да изследвам. А с хистероскопия лигавицата може ли да се махне, като по щадяща процедура ?

# 2 857
  • Мнения: 186
Хормони не са ми дали да изследвам. А с хистероскопия лигавицата може ли да се махне, като по щадяща процедура ?
При хистероскопията не могат да я махнат, там инструментите са други. Влиза камера и разни малки щипки.
 Единственият начин да се махне инструментално някакво съдържимо в матка е дилатация и кюретаж.

# 2 858
  • Мнения: 842
И с вакуум ли не може ?

Общи условия

Активация на акаунт