Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на върха

От кога мога да давам коприва, лапад и подобни зелении?
Цитирай

Варна

Ако си започнала захранването след шестия, добре е спанака, копривата и другите треволяци да ги даваш след осмия месец.
Цитирай

Варна

Аз вече давам.Копривата и спанака ги обожава дребното Hug
Цитирай

Аз още не съм давала,но мисля скоро да започна.Как ги приготвяш-аз мисля да давам като добавка към пюре с основа картоф. Smile
Цитирай

София

Захраних на 6 месеца и доста скоро след това включих лапада. На 7,5 месеца дадох за първи път коприва. За сега съм ги смесвала с картоф и други зеленчуци, но може да се приготвят с ориз и сирене. Смятам тази седмица да опитаме по този начин.
Цитирай

Видин

Младата пролетна коприва, особено връхчетата са най-витаминозни, така че дори и да не я даваш сега си я свари и замрази във фризера. Аз дадох коприва на около 7-8 месеца, спанак малко по-рано, но вече му беше сезон. сега не бих бързала с него (ако не става въпрос за такъв от готово пюре) защото е пълен с торове, изчакай поне още месец, за да му дойде сезона.
Лапад вече има във всеки двор, така че него можеш да даваш спокойно. Както и да добавяш пресен лук и чесън към манджите.
Цитирай

София

Аз някъде на 8-9 месеца вече започнах със зелениите, тъкмо им беше сезонът.Помня, че имах голям успех с тях bowuuСега -  Crossing ArmsПробвах днес коприва с яйца и сирене - лапа и плюе SickВечерта супа от лапад с ориз - същата работа SickЩо така си измени вкуса това дете newsm78
Цитирай

Варна

Аз още не съм давала,но мисля скоро да започна.Как ги приготвяш-аз мисля да давам като добавка към пюре с основа картоф. Smile
Точно-основа картоф или ориз,морков или тиква(сладки са,за да не слагам захар) и малко коприва или спанак,ама съвсем малко 5-6 връхчета от копривата,а спанака го взимам замразен и слагам половин кубче.Аз колкото мразя треволя,той на кого се е метнал ooooh!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.