Уред за сушене на плодове и зеленчуци - 2

  • 147 558
  • 763
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 668
Момичета, а как сушите месо?
Аз днес сложих червени чушки, но не цели. Ще ги смеля за пипер.

# 136
  • Мнения: 9
Моята е Горенье от миналата пролет, всичко суша в нея, адски съм доволна! И на родата суша - билки, подправки, плодове, зеленчуци, месо. Няма да сбъркаш с такава покупка. На моята се регулира температурата и продължителността на сушене.

Благодарско!  bouquet
Ще потърся такава.
Нямам търпение да се пробвам в сушенето. Grinning

# 137
  • София
  • Мнения: 3 014
Моята е Горенье от миналата пролет, всичко суша в нея, адски съм доволна! И на родата суша - билки, подправки, плодове, зеленчуци, месо. Няма да сбъркаш с такава покупка. На моята се регулира температурата и продължителността на сушене.
И аз съм с такава.Много съм доволна.Тавите и са големи и са 5т.е може да поеме много продукти.

# 138
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, а как сушите месо?
Аз днес сложих червени чушки, но не цели. Ще ги смеля за пипер.
Кайлис, и аз от вчера суша червени чушки за червен пипер. Вчера заредих и тази вечер смлях лютия пипер и току-що заредих нова партида със сладки чушки, чакат ме чушки за още две зареждания.
Месото, най-много на 30 градуса, за да не стане като готвено.
1. Суджука се сплесква и се мята в сушилнята. Става за 2-3 дни, аз спирам сушилнята на всяко едно денонощие за по няколко часа.
2. Кайзеровано свинско филе - когато е вече приготвено и оваляно в подправките, тогава се слага в сушилнята. Зависи колко е дебело, но за около 4 дни става.
3. Сурова наденица - за няколко часа, колкото да позасъхне, защото тя е за печене на скара.
4. Джърки, от пилешко или пуешко филе, прави се и от телешко, но в БГ не съм попадала на такова крехко, което да става. Месото се реже на продълговати парчета с размерите на пилешко бонфиле. Кисне се в специална марината от подправки и соев и уочестър сосове и след това се суши. Пилешкото обаче, заради риск от зарази го запичам за 2-3 минути на грил преди да се сложи в сушилнята. Понеже парчетата са сравнително тънки, става за около 2 дни.

# 139
  • София
  • Мнения: 1 871
Момичета, гледам че сте почнали да сушите червени чушки за пипер. Време ли е вече? На пазара при нас са по 1.50 лв килограма. Да чакам ли още или да купувам?

# 140
  • Мнения: 6 689
В нашия град на пазара хората масово купуват червен пипер, сякаш му е време. newsm78
Аз суших сливи на половинки. Станаха за 15-20ч. Доволна съм.  Peace
Днес видях сметката за ток, няма драстично увеличение след ползването на сушилнята. Peace

# 141
  • Мнения: 2 681
Имам въпрос - как да съхраня изсушени домати?
Не искам да са в буркан със зехтин или друга мазнина.

# 142
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, гледам че сте почнали да сушите червени чушки за пипер. Време ли е вече? На пазара при нас са по 1.50 лв килограма. Да чакам ли още или да купувам?
Чушки ще има и другия месец, но аз в сряда като ходих по обяд до нашия пазар на Красно село и видях страхотни чушки по 1.20 и ММ откликна да излезе от офиса си и да пренесе до нас 8 кила, започнах непредвидено по-рано. И без това следващия месец сушилнята ще е ангажирана за домати - от тях правя сериозни количества, а и една седмица ще съм в командировка и ще ми се изяде от времето за сушене ...Жената на сергията каза, че тази година реколтата е много добра като количество, може и да паднат малко цените, те чушките май сега започват ...

# 143
  • София
  • Мнения: 2 298
Имам въпрос - как да съхраня изсушени домати?
Не искам да са в буркан със зехтин или друга мазнина.

За да ги съхраниш в хартиен плик и стъклен буркан, трябва да са доста сухи, иначе ще мухлясат. Ако искаш да са по-сочни, тогава във фризера, аз така правя с част от сушените домати.

# 144
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Обичайно съхранявам в стъклени буркани всичко, доматите също. Още имам от миналогодишните, но и за тази година вече са ми налични.

И аз днес смлях първата доза червен пипер. /купих го по 1,20 лв. за кг/. Надрусах сушилнята яко и за 30 часа сушене получих 350 г. смлян червен пипер. Много съм доволна от резултата. В момента съм заредила с половинки сини сливи.

# 145
  • Мнения: 6 689
Аз вчера метнах в сушилнята червени чушки (нарязах на дълго на две). Нямах много чушки, заех две тави. Станаха твърди за около4-5 ч.
п.п. Ползвах чушки тип "рибки", те са с тънко месо и затова станаха бързо. Peace

# 146
  • Мнения: 9
Сушилнята е налице, разбира се - Gorenje  Hug
Благодаря за съвета!
Мисля да сложа днес чери доматчета, че мама има на вилата доста.
 Ще ми бъде дебют - дано не сбъркам нещо Rolling Eyes
Ако някой има опит, нека сподели за време и температура за домати,
чушки и сини сливи.
Ще докладвам за резултата в неделя, че нета го няма на село.

# 147
  • Мнения: 2 681
Благодаря за отговорите  за сушените домати.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 771
В нашия град на пазара хората масово купуват червен пипер, сякаш му е време. newsm78
Аз суших сливи на половинки. Станаха за 15-20ч. Доволна съм.  Peace
Днес видях сметката за ток, няма драстично увеличение след ползването на сушилнята. Peace
Fortuna Hug, на колко градуса ги суши?
Моят опит с домати не бе от успешните. Суших ги  на 45 градуса ,но сушенето продължи прекалено дълго ,и накрая имаше доста мухлясали.
дали защото не въртях тавичките newsm78
Ще съм благодарна на съвети.
За протокола и аз съм на Gorenje .

# 149
  • София
  • Мнения: 3 014
Вчера вечерта заредих доматите пуснах ги на 50 градуса.Сутринта машината почина 30 мин.,размених тавите и отново пуснах.И една тава със сладък картоф направих за проба.
Тануша,според мен  времето на сушене зависи и от това колко тънко са нарязани продуктите и колко са узрели.Просто трябва да се следи.

Общи условия

Активация на акаунт