Може ли дете на 1г. и 8 м. да яде "Активия"???

  • 3 620
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 427
 На бебо стомахчето напоследък много се запече и горкото по три дни не ходи по голяма нужда, а като ходи са ужасни писъци и напъване. Непрекъснато пие сок от круша, давам прясно мляко от кутия, домати, супите му правя с много зеленчуци и масло, варя му гречка и овесени ядки и пак си е запечен. Затова ме интересува дали мога да му давам Активия? Той обича да яде кисело мляко .

# 1
  • Мнения: 2 936
пробвай да даваш повече течности-супи;сок от сливи,ананас,тиква,портокали.избягвай в храната да има моркови,ориз Simple Smile

# 2
  • Мнения: 46 406
"Активията" с какво е по-различна от останалите млека?  Embarassed
А като даваш овесени ядки всеки ден, пак ли има проблеми  Confused

# 3
  • Мнения: 2 936
а за "активия"незнам попитай педито Rolling Eyes

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На Васи давам от почти една година /т.е. - била е на годинка/. От бебе си имаше проблеми, а от както прояде Активия /по 3-4 лъжички/ поне се изхожда всеки ден. Това със соковете и плодовете и зеленчуците не важи при нея - тя си ги хапва редовно, но стомахчето и, за съжаление, не е така редовно.

# 5
  • Мнения: 27 524
Знам,че  hahaha черволяците привикват с бактерията бифидус ,която е в млеката Активия и ако я даваш продължително,като спреш - пак запек.По-добре коригирай хранителния режим!

# 6
  • София
  • Мнения: 15 427
"Активията" с какво е по-различна от останалите млека?  Embarassed
А като даваш овесени ядки всеки ден, пак ли има проблеми  Confused
За овесените ядки, аз ги варя, но той много-много не ще да ги яде - две-три лъжички и дотам. А в активията нали има някаква кисело млечна бактерия бифидус есенсис ли беше? Поне  на нас големите ни действа, та си мислех , че мога и на бебо да му дам.  А портокали и киви за съжаление хич не иска да и да опита даже. Видях,  че София яде всеки ден портокали.

# 7
  • Мнения: 46 406
Портокалите малко й омръзнаха, сега е на вълна лимони  Crazy и банани  Laughing

За овесените ядки- купувай фини и не вари, само ги накисвай за 5-10 мин., другите и тя не ги иска  Rolling Eyes
Кивито много разхлабва, опитай да му слагаш примерно в грис или нещо друго  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 15 427
Знам,че  hahaha черволяците привикват с бактерията бифидус ,която е в млеката Активия и ако я даваш продължително,като спреш - пак запек.По-добре коригирай хранителния режим!

 То няма всеки ден Активия да яде, но от време на време надявам се да може.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 427
Портокалите малко й омръзнаха, сега е на вълна лимони  Crazy и банани  Laughing

За овесените ядки- купувай фини и не вари, само ги накисвай за 5-10 мин., другите и тя не ги иска  Rolling Eyes
Кивито много разхлабва, опитай да му слагаш примерно в грис или нещо друго  newsm78

Лошото при Криси е, че само банани обича, а сега го лишаваме и от тях. Ще пробвам да му пробутвам кивито с нещо друго , дано да го прояде.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Портокалите малко й омръзнаха, сега е на вълна лимони  Crazy и банани  Laughing

За овесените ядки- купувай фини и не вари, само ги накисвай за 5-10 мин., другите и тя не ги иска  Rolling Eyes
Кивито много разхлабва, опитай да му слагаш примерно в грис или нещо друго  newsm78

Лошото при Криси е, че само банани обича, а сега го лишаваме и от тях. Ще пробвам да му пробутвам кивито с нещо друго , дано да го прояде.



В киселото мляко намачкай киви  Peace

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сори за оффа, но портокалите май хич не са разхлабващи ами точно обратното  Thinking

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В киселото мляко намачкай киви  Peace

Ще стане класически горчиляк  Sick

Тайна - кой от родителите на бебето е запечен?

# 13
  • Мнения: 2 006
За Активията мисля, че няма проблем да даваш-аз обаче се включвам да кажа как реших генерално проблема със запека Simple Smile
Всяка сутрин на гладно едно киви+плодово пюре от синя слива или круши (едно бурканче)-това закусва Алекс всеки ден и резултата е -2 пъти на ден Laughing
Успех

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Всяка сутрин на гладно едно киви+плодово пюре от синя слива или круши (едно бурканче)-това закусва Алекс всеки ден и резултата е -2 пъти на ден Laughing

Аййййййййй, с таз взривоопасна смес моите няма да излязат от ВеЦе-то  Crazy

сори, но не се стърпях  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт