Възстановяване след аборт с билкови продукти

  • 21 467
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
Днес бях на преглед, който мина доста бързо . Д-ра ме гледа на видеозон и потвърди, че всичко било наред, уж.. Да вярвам или не, не знам.
Исках да ми предпише контрацептиви, който дори ми каза да започна да пия от днес. Не е ли прекалено рано след аборта да започвам да ги пия?
 Предписа ми Медиана 28 - комбиниран хормонален контрацептив. Който след като прочетох листовката, не съм сигурна дали да ги пия. Във всички листовки на противозачатъчните са описани доста нежелани реакции, но за тези комбинираните пише, че са по-рискови, особено точно тези, които ми предписаха.
,, Ако се използва комбиниран хормонален контрацептив като Медиана 28, рискът от образуване на кръвни съсиреци е по-висок, от колкото ако не се използва такъв контрацептив. В редки случаи кръвен съсирек може да блокира кръвоносни съдове и да причини сериозни проблеми. Колкото повече заболявания имате, толкова повече се повишава рискът от образуване на кръвен съсирек."
Описват се на дълго и на широко възможните рискове..
Не знам дали да ги пия или е по-добре да не си правя експерименти със здравето. Чували ли сте нещо за тези противозачатъчни. Дали са толкова опасни или аз се притеснявам повече от колкото трябва.. ?

# 16
  • Мнения: 2 761
Конкретно за тези или др. не знам,но те така или иначе работят на сходни принципи и със сигурност вредят.Ако не си сигурна в нещо,просто не го прави.Намери си начин,който да е подходящ за теб.
Противозачатъчните са особено вредни за хора с проблеми в кръвосъсирването,което ти няма как да знаеш, освен ако не се изследваш екстра за разни мутации.
Иначе има и разни неща като чай от джинджифил,вит.Е, МСМ и разни други,които разреждат кръвта по естествен начин и пречат на образуването на съсиреци,но как действат в комбинация с хаповете и дали не намаляват действието им не знам.

# 17
  • Мнения: 40
Около 2 години съм пила противозачатъчни, уж по-леки, но сега след като прочетох листовката на тези и след като разбрах всъщност колко много са вредни всички противозачатъчни, тотално се откааах да ги пия. Вероятно много от жените, които ги приемат нямат идея колко са опасни наистина, понеже се предписват от доктори и се предполага, че трябва да им се доверяваме, но не е съвсем така. Особено ако се пият с години, могат да причинят дори и рак..
Наистина е по-лесният вариант за предпазване от нежелана бременност, но не трябва да рискуваме здравето си по този начин!

# 18
  • Мнения: 15
Здравейте.  Hug Heart Eyes Heart Eyes

Във четвъртък (5.11.2015) ми правиха аборт,доктора ми каза,че около 3-4 дни ще имам кървене,но при мен кървенето беше около 3-4 часа,след аборта (и не беше много) Дори и след това не ме болеше корема,по-скоро изпитвах МНОГО ЛЕК дискомфорт  ..  Thinking Оттогава досега изхвърям нещо,като бяло течение без мирис . Пиша Ви защото не съм наясно,дали това е нормално,трябва ли да се притеснявам или просто доктора си е свършил добре работата.  newsm78 (Странно ми е защото приятелките ми,които са преминали през аборт,са имали кървене с дни/седмици и са пили лекарства за спиране на кървенето).

Ще ми бъде много полезно,ако някоя от вас може да ми поясни малко...защото до прегледа има още време,а в главата на човек ВИНАГИ МИНАВА НАЙ-ЛОШОТО....особено като прочитам за кисти и усложнения .... Cry

# 19
  • Мнения: 40
Здравей! И аз наскоро направих аборт и също нямах почти никакво кървене, нито болки. При всеки е различно и никой не може да ти каже дали ще имаш болки или не. Не е задължително да имаш. Когато попитах доктора дали е нормално да нямам кървене ми отговори, че ако имам, то значи, че си е оставил ръцете. И още повече, че беше с вакуум. Не знам при теб как е било. Контролния ми преглед беше 3-4 дни след аборта и ми каза, че всичко е наред. Би трябвало няколко дена след това да отидеш на преглед, за да види дали всичко е нормално, а и да го попиташ това, което те притеснява. Но ако не е скоро прегледа, обади се и му обясни какво има. Недей да чакаш. И аз ужасно много се притеснявах за всичко.

Странното обаче при мен е че на 7-я ден ми се появи кафеникаво течение, което продължи 10-тина дни и няколко дена имах болки като при цикъл. Не знам дали е нормално чак след няколко дни да ми се появи нещо такова и се притеснявам.. А изобщо не ми се ходи пак на преглед.  Звънях в клиниката и исках да ме свържат с него, за да го попитам дали трябва да отида на преглед, но все беше зает и така не можах да разговарям с него.. Май е най-добре да отида на преглед, защото постоянно мисля дали всичко е наред..

# 20
  • Мнения: 15
Здравей! И аз наскоро направих аборт и също нямах почти никакво кървене, нито болки. При всеки е различно и никой не може да ти каже дали ще имаш болки или не. Не е задължително да имаш. Когато попитах доктора дали е нормално да нямам кървене ми отговори, че ако имам, то значи, че си е оставил ръцете. И още повече, че беше с вакуум. Не знам при теб как е било. Контролния ми преглед беше 3-4 дни след аборта и ми каза, че всичко е наред. Би трябвало няколко дена след това да отидеш на преглед, за да види дали всичко е нормално, а и да го попиташ това, което те притеснява. Но ако не е скоро прегледа, обади се и му обясни какво има. Недей да чакаш. И аз ужасно много се притеснявах за всичко.

Странното обаче при мен е че на 7-я ден ми се появи кафеникаво течение, което продължи 10-тина дни и няколко дена имах болки като при цикъл. Не знам дали е нормално чак след няколко дни да ми се появи нещо такова и се притеснявам.. А изобщо не ми се ходи пак на преглед.  Звънях в клиниката и исках да ме свържат с него, за да го попитам дали трябва да отида на преглед, но все беше зает и така не можах да разговарям с него.. Май е най-добре да отида на преглед, защото постоянно мисля дали всичко е наред..


И при мен беше с вакум,викат ме на преглед след 10-15 дни,а теб след 3-4  Thinking
Доволна съм от доктора (дори го препоръчвам на всичките ми приятелки) ,но той не си пада по обясненията толкова много,ако го питаш ще си каже кое и как.И дори след аборта също не ми каза за кървенето,а само за приема на лекарства и как е минало всичко.След това мед.сестрите ми казаха,че би трябвало кървенето да продължи по-малко от обикновена менструация Rolling Eyes

Благодаря ти много за мнението  Hug bouquet Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 28
Здравейте, дано не съм объркала темата, но вече съм крайно притеснена. На 17 януари 2017 направих аборт. Бях в 6 седмица. Цикълът ми трябваше да дойде от 20 до 26 февруари, но уви...няма цикъл. Имах много силни болки като за цикъл но само това без кръв без нищо. Отидох за консултация и лекарят ми каза нещо от сорта че имам изтънена стена, което е напълно възможно да се дължи на притеснения и беше напълно прав и ми изписа дуфастон който да приемам 5 дена и след 2 3 дни от края на приема трябва да ми дойде. Увии... отново няма. Отново имах болки като за цикъл но до там. Изчаках 13 дена и отново отидох на консултация на 14 март 2017 . Гледа ме с в. ехогр. и  този път всичко било в норма- яйчници,матка, маточната стена била вече с дебелина 1см което било по-добре от предния път и отново ми каза, че се притеснявам и го мисля( а това вече не е лъжа ) и ми изписа противозачатъчни Ясмин -3 пъти на ден по 2 хапчета в продължение на 5 дни. Е след приема им това е 4 ден отновооо без цикъл...Въпроса ми е нормално ли е след прием на дуфастон цикъла да не дойде и колко време е нужно след тази доза противозачатъчни да дойде. дали и проблема не е в мен.. не знам. Мисля го, но чак толкова за да не ми идва... едва ли.

Общи условия

Активация на акаунт