Помагайте, схванах се и страшно ме боли

  • 2 792
  • 10
  •   1
Отговори
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте мамчета, имам нужда от помоща ви ако на някой се е случвало подобно нещо. Ще се постарая да бъда максимално кратка и да ви обясня. Преди две седмици беше ме хванал еднин гаден грип, и за да не притеснявам дъщеря ми и мъжът ми реших да спя в хола. До тук добре, но след цяла семица лежане на ново легло изведнъж започна да ме боли кръстът. Мислех, че ще отмине за ден два, ама не. Болкта стана още по силна и сега ме боли не само отзад, ами и отстрани  ребрата все едно някой ме  е пребил. Като съм права или седнала е добре, но щом легна настрани защото нали по гръб не е желателно направо ми се плаче от болка. Всеки допир на ребрата ми в леглото, всеки опит да се обърна  или да стана  е повече е изпитание за мен. Исках да ви попитам някой от вас има ли представа дали някой от тези гелове и мазила дето ги дават за натъртено, за мускулни болки и т.н. дали става за бременни. Мисля да питам и на консултацията, но знам отговора им от сега: 'Ами това е от бременността, от тежината на корема ..." А пък аз не мисля, че е от това. С първата бременност имах болки в кръста ама това е съвсем различно. Моля ви помагайте  Cry

# 1
здравей:) аз имам дископатия от няколко години и мисля че знам как точно се чувстваш-много е гадно ,аз лежах по 1 -2 седмици на легло ,а за хапчета много ама не знам как се отразяват на бременността по-добре питай док и му обясни какво точно чувстваш-сподели съмнение за дископатия той ще ти каже.успех и дано бързо се оправиш

# 2
  • Мнения: 5 790
При мен се получи такова нещо, само че след като родих. Направо не можех да ходя. Според мен, най-добре да се обадиш на невролог и да те прегледа.

# 3
  • Мнения: 219
Разбирам те много добре. В първите месеци на бременността ми аз също получих ужасно схващане. JP ми препоръчаха фастум гел като по-безвреден, но не ми помогна. Волтаренът не се препоръчва при бременност. При мен нещата се пооправиха с космодиск. Сега да не скочите да ме ядете. Помогна ми дотолкова, че да можех да ходя, да лягам и ставам, да ходя. Остана и до ден днешен една тъпа болка в мястото на схващането, но космодискът ме отпусна. Иначе, korneliia_h, не забелязах от къде си, но ако си от София може да ти помогне д-р Нин (ул. Клокотница" 33, китайски лекар с иглотерапия. Аз ходих при него и проходих веднага, но трябваше да ходя още 10 пъти, а нямах възможност, та болката се върна. Дано по-бързо се оправиш, искренно ти съчувствам.

# 4
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
...  Иначе, korneliia_h, не забелязах от къде си, но ако си от София може да ти помогне д-р Нин (ул. Клокотница" 33, китайски лекар с иглотерапия. ...
Ох, не съм от София от Силистра съм и няма как да се възползвам от предложението ти. А иначе незнам дали е станало ясно от обяснението ми, но при мен болката е засилена само когато легна настрани. Иначе спокойно си вървя , дори тогава се чувствам много по-добре ... ако можех и да спя права щеше да е още по-добре  Mr. Green. Това което чувствам е като здраво нетъртено в областта на ребрата отстрани и боли само при допир. И аз си мислех за Фастум гел ама дали не е противопоказен в напреднала бременност  newsm78. Направо ще се побъркам, а наближава време за сън и започва моя кошмар  #Crazy

# 5
  • Мнения: 1 878
Може би масаж за бременни  newsm78 . Имаше оферти в частния кабинет на д-р Мазнейкова

# 6
  • Мнения: 382
Здравей,при мен се получи почти същото нещо,когато бях в четвъртия месец.не можеш нито да ходя,нито да седна,беше ужасно.На мен Акушер-гинеколог ми препоръча Невробекс,това са витамин Б, и противовъзпалителни свещички плюс парацетамол.За няколко дни се оправих,тогави ми обясниха,че костите ми се разширявали и се е получило прищипване на нерв Sick Но все пак се посъветвай с лекар.Успех

# 7
  • София
  • Мнения: 39 723
Най-верочтно си се схванала от неудобна поза или ако ти е било твърдо.
Аз ако спя на по-твърдо ребрата ме болят по начина, по който си описала твоите болежки.
За лекарства обаче се консултирай с гинеколога. Аз имах ужасно схващане на врата, по диагноза "разтегната шия", и понеже беше месец след раждането и кърмех... невролога не посмя никакви хапове да ми изпише, а се мажех с почти безполезни мазила.
Бързо оправяне  Hug

# 8
  • Мнения: 182
Това не се ли нарича междуребрена невралгия ?
Аз страдах от това след шестия месец . Не можех да седна , не можех да легна , умирах от болки в ребрата . Лекарката ми обясни , че понеже нося плода високо , той прекалено много притеснява гръдния кош . В интерес на истината нямаше смисъл от никакви мазила , защото , както ме осведомиха болката е "механична " .  Надявам се все пак при теб да се размине , защото мога да си представя какво изпитваш ...
Поздрави

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 847
Аимах много силлно схващане на врата и раменете. От болка не можеш да стана от леглото, нито да се завъртя. Ходих на мануален терапевт, който ме пипна тук там и се пооправих - още същата вечер усетих подобрението. Та той ми каза да не се мажа с нищо, тъй като през кожата влиза в кръвта и оттам през плацентата при бебето. Така, че посъветвайте се с лекар преди да използвате мазилата.

# 10
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Благодаря на всички ви за отговорите, май ще трябва да се трае болката, няма как. Дано да отмине скоро, че много се притеснявам да не остана така до раждането макар да има още два месеца. Не за друго ама не виждам как ще помагам и как ще слушам като освен болката от контракциите не мога и да се сгъна от тази болка. Това ми е болката мене, но дано всичко да мине скоро.

Общи условия

Активация на акаунт