Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 ноем. 2004, 08:59 ч.

Хрема с Т!!!?

• 1 386
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
Ох, бебка вече 5-и ден е с хрема. Задна с много тежки храчки , които и стоят някъде в гърлото и постоянно хърка. Слагам и капки - адреналинови, които я облекчават. В същото време зверски стърже горния венец и мрънчи.
Обаче вчера сутринта вдигна Т - 37.7. След Нурофен спадна и до вечерта не е имала.
Знаете ли от хремата може ли да вдигне Т. От зъби знам че не е.
Тази Т вчера ме притесни! Аз съм малко крайна с температурите - следя я постоянно.

# 1
Ние в момента сме по абсолютно същият начин Sad  Алекс е на 1 г. и в началото вдигна Т 37.9 почти през целия ден си имаше Т и за това на другия ден викнах лекар. Той каза че гърлото му е много зачервено и ни предписа Нурофен за Т и за успокояване на болката в гърлото и да му мажа гърлото Shocked  с някакъв гел. Е, някак си го мазах 3 дни (беше ужас), обаче сега започна да подкашля малко и има много храчки и хърка чак горкичкия Sad Обадих се на лекаря и той каза да изчакаме 2, 3 дни и ако не се оправи да го викнем отново да го преслуша. Утре ще го викам че ми е доста притеснено Sad  Тия храчки много го мъчат и мисля че кашля заради тях. А вие колко сте големи?

# 2
  • София
7м. и няколко дни.
Странно ми е само от хрема да вдигне Т?

# 3
  • София
Моята дъщеря досега 4пъти е имала хрема с Т.Тя вдига температура първия ден, единия път вдигна 39,5 даже.След като успеем да я свалим след около 24 часа вече е под 37 и после само хрема, която минава до една седмица, с или без капки.

# 4
А сигурна ли си че не е от зъбки наистина? При моя и това оказва въздействие със сигурност, защото в момента му растат и дето казваш ти непрекъснато мрънчи Sad Може и от зъбките да са вдигнали Т. Иначе и аз непрекъснато му я меря, защото много се шашкам. В момента съм на работа, обаче въобще не мога да се съсредоточа, защото не мисля за нищо друго, само Алексче ми е в главата.

# 5
  • София
И аз съм маниак на тема Т!!!
Ами първите 2 зъбчета ги извади без проблем и без Т. Но сега незнам! А от зъби не се вдига Т, а при нас е съчетана с хрема и се притеснявам да не би сополите да слизат надолу към гърдите а тогава ..... гадно! Вчера я слуша педиатърката каза че уж са чисти, но аз си я следя.
А вие като сте вадили зъби с Т ли бяхте. Тук прочетох за доста бебоци които са вдигали Т от зъби ама...
Не искам да го отдавам на зъби и да изпусна нещо.
Колко сте големи?

# 6
Алекс е на 1г. има 6 зъбчета и вдигаше Т като ги изкарваше , но малка 37.4 и беше доста нервен и много мрънкаше и беше нервен. Сега хем вади зъби, хем има сополки, които обаче слезнаха надолу и се превърнаха на храчки и на нас доктора ни каза че гърдичките за сега са добре, ама много се притеснявам и затова утре ще викам лекаря пак. Оф абе дано да му мине че е много измъчващо и чак му идва да повръща като се закашля от храчките. Но от зъби се вдига Т- е, при някои е по-висока, при други-по-ниска, а при трети няма.

# 7
Защо не я заведеш на лекар? Поне се обади на педиатъра

# 8
  • Добрич
И при нас положението е същото, само че бебо прихвана вирус от кака си. Вече втора седмица се мъчим да се преборим с вируса. Т му стигаше и до 37,7, а сега поддържа малко над 37. Хремата му е много дълбока, кашля като за световно, но през ден сме при лекаря да слуша гърдичките.
От вчера ни изписа коларгол и сиропче за кашлица.
Голямо мъчение е. Шашкам се от всякъде и много ме е страх да не се усложни ситуацията.
Та си мисля, да не би тази Т да е от вирусче?

# 9
  • София
Ох и аз така, та затова ви попитах!
Много се влачи тая хрема

# 10
  • София
anuschka, доктора знае ли че бебето поддържа Т малко над 37? Обикновено поддържане на Т 37.3-37.5 в продължение на дни е признак, че нещо в белите дробове работи (я бронхит, я пневмония - не дай боже). Извинявай че те плаша, но пневмонията понякога не се чува на слушалка. Ако поддържа подобна Т повече от 3-4 дена, обърни внимание на лекаря, понякога се нуждаят от това

# 11
  • Добрич
Цитат на: Svetla1
anuschka, доктора знае ли че бебето поддържа Т малко над 37? Обикновено поддържане на Т 37.3-37.5 в продължение на дни е признак, че нещо в белите дробове работи (я бронхит, я пневмония - не дай боже). Извинявай че те плаша, но пневмонията понякога не се чува на слушалка. Ако поддържа подобна Т повече от 3-4 дена, обърни внимание на лекаря, понякога се нуждаят от това

Ами да, знае. През ден сме в кабинета му. Но и аз започнах доста да се притеснявам вече.
Сега се събудихме и пак ще му измеря Т.
В момента няма Т- под 37 е.
Не се извинявай, че ме плашиш. Изживяла съм ужас с каката преди да навърши 2 години. Такава пневмония разви за отрицателно време, хем пиеше в момента антибиотици.
Сега май прекалявам и досаждам едва ли не всеки ден на лекаря, но предпочитам така, отколкото да стане някой фал.
И аз знам, че много от пневмониете не се чуват (май особено вирусните), но се надявам нашия случай да не е такъв.

# 12
  • София
Цитат на: Виолета
Ох, бебка вече 5-и ден е с хрема. Задна с много тежки храчки , които и стоят някъде в гърлото и постоянно хърка. Слагам и капки - адреналинови, които я облекчават. В същото време зверски стърже горния венец и мрънчи.
Обаче вчера сутринта вдигна Т - 37.7. След Нурофен спадна и до вечерта не е имала.
Знаете ли от хремата може ли да вдигне Т. От зъби знам че не е.
Тази Т вчера ме притесни! Аз съм малко крайна с температурите - следя я постоянно.

Вирусче е Sad
Около нас всички бебчета и повечето мами са така.
Мога да те успокоя, че минава за 5-7 дни...
Дано при вас и още по-бързо!
И се пазете!

# 13
  • София
И аз така, преживях страхотна пневмония със сина ми (беше на 1г 6м) + разстройство+ повръщане. Всичко на куп, като ще да е... Бяхме в болница... абе не искам да си спомням
За това сега съм много внимателна, меря често Т, и аз досаждам много често на педиатърката, май не минава седмица без да се видим:) ей така за всеки случай  Rolling Eyes
Дано вече да се оправя бебчо, щом е нормализирал Т...
Успех!

# 14
  • Добрич
Цитат на: Svetla1
И аз така, преживях страхотна пневмония със сина ми (беше на 1г 6м) + разстройство+ повръщане. Всичко на куп, като ще да е... Бяхме в болница... абе не искам да си спомням
За това сега съм много внимателна, меря често Т, и аз досаждам много често на педиатърката, май не минава седмица без да се видим:) ей така за всеки случай  Rolling Eyes
Дано вече да се оправя бебчо, щом е нормализирал Т...
Успех!

Много ти благодаря!
Имам чувството (дано не се лъжа), че кашлицата му вече е по- друга- сякаш вече отхрачва.
По цял ден само се ослушвам, ходя с термометъра, тюхкам се, изобщо голяма съм невроза (за случая де)
Виолета,
сигурно ще е вирус наистина, но нашия вече го влачим повече от 10 дена. Ама си имаме редовен преносител на зарази покрай каката, та не знам.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт