Ходите ли на бюфети там където живеете и има ли ги?!

  • 1 818
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 959
Първата година в Калифорния, може би не се бях ориентирала, не бях и чувала за тях. Но след това в Монтреал ги открих и направо се влюбих в тях. Обожавах индийския, китайския, гръцките, да не забравя и корейският. Там опитах много тяхни традиционни ястия. Това е една от причините да ми липсва Монтреал толкова много, наред с уникалната му европейското излъчване и атмосфера.  Peace
Вие ходите ли на бюфети или предпочитате ресторантите? Има ли ги там където живеете? Thinking

# 1
  • Мнения: 3 367
има всякакви,даже и пица б'фет имало ми казаха..съпругът ми ходи на индииски с колеги редовно,4 та ходим на китайски 1/месец,на америк,ходих за 1 пьт преди няколко месеца като майка ми беше тук,не бях възхитена
удобни са защото няма чакане,има за всеки по нещо,но не съм фен на обстановката,тук са като студ,стол..зависи от слу1ая,по обяд с деца или с гости от бг ги предпо1итаме(че не превеждаш мен' ),но иначе не..

# 2
  • Мнения: 418
Da Simple Smile hodeh:) no mnogo si mi haresvat i na men . Bila sam na indiiski - obojavam indiiskata hrana Simple Smile dokato bjah bremenna jadjah po 3 samosi na den Wink nakraja vsichki si praveha majtap ,che se rodi indiiche Wink

Ta za bufets - bila sam i na tailandksi. Obiknoveno tuk Bufets sa v  nedelja . I sam kam njakoi renomiran restorant-taka che njama kak da prilicha na stol za obshetsveno hranane.

No az naj mnogo obicham Japanese cuisine - osobeno Hibachi style ... hmmmm..yammy Wink potekoha mi ligite  Embarassed

Да. Ходех, но много си ми харесват и на мен. Била съм на индийски - обожавам индийската храна. Докато бях бременна ядях по 3 samosi на ден. Накрая всички си правеха майтап, че се роди индийче.
Та за бюфетите - била съм и на тайландски. Обикновено тук са в неделя. И са към някой реномиран расторант - така че няма как да прилича на стол за обществено хранене.
Но аз най-много обичам Japanese cuisine - особено Hibachi style  hmmmm..yammy Wink потекоха ми лигите.

-------------------------------
Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: пт, 31 мар 2006, 01:47 от Diviana

# 3
  • Мнения: 3 098
Има ги и тук.Казват се 'Свободни бюфети',плаЩаш около 6_8 евро,зависи и ядеш каквото си пожелаеш.Има две условия_да не се изнася храна и да не се хвърля.
Аз оба4е предпо4итам ресторантите. Peace

# 4
  • Мнения: 1 393

има всякакви, даже и пица б'фет имало ми казаха..
да, има- аз като бях студентка и ми беше наблизо, редовно ходехме там да ядем (имаше отгоре на цената и допълнително намаление за студенти  Simple Smile), казват се Сиси пица тези при нас.
Цитат
удобни са защото няма чакане,има за всеки по нещо,но не съм фен на обстановката,тук са като студ,стол..зависи от слу1ая,но иначе не..
И аз така мисля- отдавна не съм фен на бюфетите и я ходя веднъж годишно, я не (ако и толкова). Спомням си, че съвсем в началото като дойдох ме заведоха на американски бюфет и бях изумена от количествата храна и как хората ядат на корем с часове...обаче някакси никога не се превърнах във фен.

Obiknoveno tuk Bufets sa v  nedelja . I sam kam njakoi renomiran restorant-taka che njama kak da prilicha na stol za obshetsveno hranane.
За бюфет ли говориш или за Sunday brunch? Ако е второто- и при нас го има към по- хубавите ресторанти в неделя, ако е за първото обаче- тогава това трябва да е някаква особена разновидност NY high end бюфет, защото аз съм виждала  бюфети във няколко различни щата- все си бяха точно както anette1104  ги описва.  Wink

# 5
  • Мнения: 636
Ходим от време на време на китайски бюфети - обожаваме веригата "Мандарин".

С колегите посещаваме редовно "Такърс" - не е лош и има за всекиго по нещо (интернационал). Веднъж отидохме на друго място от същата верига - храната  беше ужасна и лъхаше на лошо още като влезеш  Sick

А с индийската, тайландската, японската и т.н. кухни съм скарана  Embarassed Вкуса ми е прекалено традиционен. Да не споменавам, 4е морските деликатеси даже не желая да ги опитвам  ooooh! Добре, 4е с мъжът ми сме единодушни на тази тема  Mr. Green Веднъж в един индийски ресторант така се подлютих, не е истина  Mr. Green Що вода изпих  ooooh!

И тук бюфетите са като ресторанти. Е, някои по-евтини прили4ат на студ.стол и не струват - нито храна, нито обстановка.

# 6
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ходим.
аз ги обичам, защото мога да избирам от всичко по малко smile3508    Embarassed нали съм си лакомия!
близо до нас има един ресторант, в който сервират така. за по-малко от 10 евро има всякаква храна- арабска, индийска, китайска. но аз си налитам на морските благинки и сладкото. от 3 мес не сме ходили. нали сме на диети Cry

# 7
  • Мнения: 418


Obiknoveno tuk Bufets sa v  nedelja . I sam kam njakoi renomiran restorant-taka che njama kak da prilicha na stol za obshetsveno hranane.
За бюфет ли говориш или за Sunday brunch? Ако е второто- и при нас го има към по- хубавите ресторанти в неделя, ако е за първото обаче- тогава това трябва да е някаква особена разновидност NY high end бюфет, защото аз съм виждала  бюфети във няколко различни щата- все си бяха точно както anette1104  ги описва.  Wink
[/quote]


Privet pak (sorry za latinicata, no pisha ot rabotata ).. ta po vaprosa: mi ne e Sunday Brunch, vodjat go Buffet : bila sam na 2-3 Indiiski restoranta taka (edni ot naj-dobrite spored NY Times) i na edin Tilandski ... Tezi Restaurants sa na Long Island ... za Manhattan ne znam - ne sam bila na Buffet.
 tam..

A chakajte i az da pitam: a hodite li v DiNERS ??? Az ne moga da svikna i ne mi haresva... a vsichki moi poznati mnogo obichat tezi pusti Diners ... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 952
   Да...има и тук ....обикновено даденият  ресторант/кафе    го прави за закуска  само.Обилна  закуска , страхотна атмосфера , много  внимание.Иначе ние  си  ходим на ресторант поне веднъж на 2 седмици ...оставяме детето  на  свекървата и така .....на   бюфет , рядко ходим...нали е  сутрин (до нас има).....

# 9
  • Мнения: 7 430
Да, най-вече на италиански и китайски  Peace МирОто е влюбен в тях с различните им макаронени изделия и рибни вкусотийки Wink

# 10
  • Мнения: 241
Ооо, най-редовно ходим на китайски. Хм, китайски е силно казано, понеже храната е "погерманчена". Направо ми потекоха слюнките сега, само се изкушвам с такива вкусни темички  Mr. Green Та плащаме 6евро и папаме на корем.

# 11
  • Мнения: 1 216
Преди често ходехме в една верига монголски ресторанти заради специфичната кухня. Избираш си сурови меса, зеленчуци и сосове и даваш на готвача, който ги мята на един голям грил, който е по средата на ресторанта.
Сега съм на вълна китайска манджа и най- вече чоу мейн/ нудълси/.
Направо съм се пристрастила, сигурно яко хакат глутамат. Едно време така бях луда по ориза на Хепи, после разбрах за '' сосчето'' от глутамат и не'знам какво си още. Ама сега като се върна пак ще ям. И кебапчета от Чаталджа също  Joy

# 12
  • Мнения: 1 072
 newsm78 май ги няма тука . Нека мамите от северна Италия да кажат има ли го там това папане на корем за дребни евра , та да се вдигна да ида... Joy

# 13
  • Мнения: 2 959
........... МирОто е влюбен в тях с различните им макаронени изделия и рибни вкусотийки ...
Дидка, а ходи ли ли сте на Каса Корфу? Преди беше страхотен, с много пресни плодове и зеленчуци, меса и рибни специалитети, и различни спагети ии десерти и перфектно обслужване?

# 14
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Изобщо не знам за съществуването на такива. ooooh! Само аз май съм толкова неориентирана. ooooh!

# 15
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Има много и различни. Ние ходим на китайския, в който има дори и пица Laughing Обедно време през седмицата е 6$, а изборът е огромен.

# 16
  • Мнения: 98
Да, обичам да ходя на бюфет, любим ми е Todai, които предлага разнообразна японска храна, не е евтин, но пък си заслужава, всичко е прясно и много вкусно. Мисля ,че те са верига и ако има при вас препоръчвам ви да опитате.

# 17
  • Мнения: 210
И ние в Мисисага си имаме б*фети,много ми хареса в МАНДАРИН обстановката е приятна не пр или4а на студ. стол/изобщо/.
Отидахме там за рожденния ден на малката,страхотно си изкарахме
Плаща се/мисля 4е беше по $22 на 4овек/и ядеш на корем, сменихме по няколко пьлни 4инии,ивьпреки това не успях
да опитам от вси4ко Shocked

 На рожденниците носят пар4е торта  cook  а келнерите пеят newsm59 снимат с апарат полароид и подаряват снимката+магнитна
рамка за хладилника.

Последна редакция: пт, 31 мар 2006, 08:14 от kivito

# 18
  • Мнения: 86
Да, обичам да ходя на бюфет, любим ми е Todai, които предлага разнообразна японска храна, не е евтин, но пък си заслужава, всичко е прясно и много вкусно. Мисля ,че те са верига и ако има при вас препоръчвам ви да опитате.
newsm10
Да, верига са, има и при нас

# 19
  • Мнения: 27 524
О,да,като сме в пристъп на глад сме им големи фенове - пица Хът най-вече,но особено очаровани сме от монголски бюфет,където има -найсе вида мръвки,салати,предястия и алкохол.Но имаш два часа да се наплюскаш и беж,това малко ме  Crossing Arms ,но са си прави,де,иначе с този алкохол може да не отлепят гъзици от столовете куп народ  Tired

# 20
  • Мнения: 5 475
newsm78 май ги няма тука . Нека мамите от северна Италия да кажат има ли го там това папане на корем за дребни евра , та да се вдигна да ида... Joy

  Вярно е,че при нас това липсва...миналата година със съпруга ми като отидохме във Флорида го заведох на китайски бюфет,направо се подухме от ядене за 9 долара на човек...
  Жалко,че тук за тия пари ще хапнеш един сандвич,кола и сладко! Cry

# 21
  • Мнения: 2 825
И тука има... май не са чак толкова често срещани както при вас де.... ама и аз не съм им фенка. Има разлика в храната на бюфет и поръчана като порция ... и това в един и същи ресторант  Confused

# 22
  • Мнения: 7 914
От време на време ходим... допада ми идеята, че можеш да си хапваш от много неща.....само дето няколко пъти ми се случва да няма много голям избор за вегетарианци като мен newsm09 smile3506

# 23
  • Мнения: 5 183
Преди често ходехме в една верига монголски ресторанти заради специфичната кухня. Избираш си сурови меса, зеленчуци и сосове и даваш на готвача, който ги мята на един голям грил, който е по средата на ресторанта.
И тук има такъв монголски бюфет до нас. Ина4е, ние сме най-големи фенове на китайската кухня май, а и японската. А аз обожавам и суши, но сама си го ям:)

# 24
  • Мнения: 2 959
....които предлага разнообразна японска храна, не е евтин, .....
А какво освен сушита се предлага там? Имат ли риба, зеленчуци?

# 25
  • Мнения: 3 394
ходиме, предимно на китайски, но миналата събота бяхме в пица Хът-беше много вкусно, а тортата за десерт направо ме изуми (+украсата й), което не е типично за тук Rolling Eyes

# 26
  • usa
  • Мнения: 2 113
избягваме, защото винаги се натъпкваме и освен, че ми става тежко, после ме гризе и съвестта...

# 27
  • Мнения: 7 430
........... МирОто е влюбен в тях с различните им макаронени изделия и рибни вкусотийки ...
Дидка, а ходи ли ли сте на Каса Корфу? Преди беше страхотен, с много пресни плодове и зеленчуци, меса и рибни специалитети, и различни спагети ии десерти и перфектно обслужване?

Не  newsm78 благодаря за препоръката - непременно ще со посетим Wink

# 28
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
........... МирОто е влюбен в тях с различните им макаронени изделия и рибни вкусотийки ...
Дидка, а ходи ли ли сте на Каса Корфу? Преди беше страхотен, с много пресни плодове и зеленчуци, меса и рибни специалитети, и различни спагети ии десерти и перфектно обслужване?

Не  newsm78 благодаря за препоръката - непременно ще со посетим Wink



Didka, да отидете непременно. Ние често го посещаваме  Grinning . Миналия петък бяхме там. Много по-добър е от La Stanza.

# 29
  • Мнения: 2 959
Didka, да отидете непременно. Ние често го посещаваме  Grinning . Миналия петък бяхме там. ...
Отидете още и на Ким Фу/корейският/ там за първи път опитах жабешки бутчета и щипки от рак, а иначе салатите им са винаги пресни, а предлагат и др. рибни деликатеси. Също и на Махараджа- индийският/ страхотни панирани зеленчуци и палачинки/. Ох, спомени, спомени... Hug

# 30
  • Мнения: 619
да ходиме,китайските ги обожавам! Wink Wink

# 31
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Didka, да отидете непременно. Ние често го посещаваме  Grinning . Миналия петък бяхме там. ...
... Ким Фу/корейският/ ... жабешки бутчета...

Ще отидем. М/у другото жабешки бутчета има и в Каза Корфу  Grinning

# 32
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И при нас не знам за съ6тествуването на подобни бюфети  newsm78
Ина4е закуската в някои хотели е на този принцип- всеки си избира и се сервира.

Общи условия

Активация на акаунт