Истерия вечер ако нещо изплаши детето през деня!

  • 1 946
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте,
Дъщеричката ми е на 1,5г., от около месец започна вечер да не иска да влезе изобщо в спалнята ако нещо я е изплашило през деня. Отне ми време да го проумея, отдавах го на никнещите кътници. През деня е в супер настроение, но като стане време за лягане започва да плаче и изпада в истерия само ако се доближи до спалнята. Миналият ден видяхме уличен музикант китарист, нищо страшно нямаше в него според мен, но тя започна да плаче и искаше да се махнем по-далеч. Вчера видяхме мим на улицата, може би не е разбрала какво е. И двете вечери имаше истерия и много плач. Снощи я попитах дали нещо я е изплашило и тя видимо се разстрои, искаше веднага да я взема на ръце и да излезем от спалнята. Останалите вечери си заспива без проблем. Моля споделете ако сте имали подобни преживявания и дали с времето отшумяват. Притеснява ме и това, че често насън се стряска и казва мамо там там, т.е. да се махаме, да ходим натам. Първият път когато се случи имаше заря, от която тя се изплаши и от тогава започна това нещо.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 257
Милата душичка... Според мен просто е период, в който все повече неща започват да я впечатляват и като не ги разбира и се струват страшни. Да не би да е сънувала нещо и много да се е изплашила и за това да реагира така? Моя син имаше един период (между 14 и 18 месеца), в който през ноща много сънуваше и се будеше с писъци, но не е отказвал да спи или да си ляга. Но като се будеше така, после не можех да го приспя по един час. Седи, плаче, независимо дали е гушнат или не и просто изпадаше като в истерия... Периода премина за около месец някъде, отдадох го на растежа, просто защото нямаше други обезпокояващи фактори около него. Дано и при вас да е така...  Praynig

# 2
  • Мнения: 8 948
Писала съм много пъти във форума. И ние сме имали такива периоди. Решението при нас беше прочитане на Киприяновата молитва против уроки от свещеника в църквата. Ако искате вярвайте, но абсолютно всеки път ни е помагало да преодолеем истериите.

# 3
  • Мнения: X
Ха и моето диване истерясваше от клоуни и мимове. Не знам има ли връзка вечерното плачене с тях, но ако смяташ, че е така - избягвай ги.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 257
utro77, това щеше да е следващото ми предложение. Ние имаме приятел свещеник и когато се роди малкото човека ни даде в едно голямо шише осветена вода и в такива дни, в които е бил сред много хора и не иска да спи (дори още като малко бебе) му ги миех с нея и всичко си идваше на мястото.  Peace

# 5
  • Мнения: 46 508
Спокойни родители - спокойни деца.
Случило се е веднъж и сега си в напрежение, дори несъзнателно. Човек е устроен така че да изпитва несигурност, когато няма какво да направи. Молитвите и другите баения успокояват майката, че нещо е направила, а не седи със скръстени ръце. Така получаваме и спокойно дете.

Иначе - период като период. Това е време на много нови впечатления и е нормално да водят до превъзбуда. Дори не е задължително да са били отрицателни.
Старайте се вечер да говорите по-тихо, да се занимавате с по-спокойни игри.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
Отделно ли спи детето или сте заедно в спалнята?

# 7
  • Мнения: 29
Спи в собствената си кошара, която е в спалнята при нас. Каквото и да й говоря или да се опитам да я успокоя по някакъв начин нямя ефект докато не излезем от стаята.  Като излезем през вратата и веднага се развеселява

# 8
  • Мнения: 2 488
А възможно ли е да не иска да си ляга и просто да отлага момента? Води я в спалнята и  казвай,че ще слагате куклите, мечо, зайко..и т.н. да спят. Обяснявай,че са играли и са се уморили и искат да спят.

# 9
  • Мнения: 8 948
Спокойни родители - спокойни деца.
Случило се е веднъж и сега си в напрежение, дори несъзнателно. Човек е устроен така че да изпитва несигурност, когато няма какво да направи. Молитвите и другите баения успокояват майката, че нещо е направила, а не седи със скръстени ръце. Така получаваме и спокойно дете.

Понякога нещата не са толкова прости!

# 10
  • Мнения: 46 508
С молитви и други глупости си ги усложняваме.
Когато вярвам, че са прости, наистина са такива.

# 11
  • Мнения: 29
Не ми се вярва да отлага,  защото обикновено си ляга около девет, а тези вечери стига и до 1:30 през нощта докато успеем да я сложим. Говоря й, да сложим патето да спи, играчките вече спят и т.н. - никакви аргументи не работят Sad тъпото е, че и сутрин като се събуди и на секундата започва "мамо там, мамо там" и ако не я заведа в хола реве истерично. Става много рано, напоследък към пет Sad

# 12
  • Мнения: 2 488
Пробвала ли си да я слагаш в друга стая да спи? Временно ,докато отмине проблема. За играчките го дадох за пример-да има някакъв ритуал за заспиване.
Наистина в тази възраст се впечатляват от всичко и се превъзбуждат, а не могат да обяснят.
Успех! Дано да успеете бързо да решите проблема. Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 38 476
Ние по едно време всички си спяхме в хола /т.е. детската не се ползваше/ поради разни страхове. Че то това от 1 до 5 не се трае!

# 14
  • Мнения: 46 508
Явно наистина има нещо в стаята, което плаши детето.
Да не би да се получават някакви сенки?
Разместване на мебелите, ако има възможност или спане в друга стая. Поне за проба да видите дали ще има разлика.

Общи условия

Активация на акаунт