По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 3

  • 39 426
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 863
Пънче, благодаря! Hug
И аз да се разпиша със съвсем прясна информация за витамин D, че не се стърпях и го изследвах и аз миналата седмица. Сега се чух с доц. Русев - 17.5 ми е резултата, каза да пия по 3-4 капки на ден Вигантол. Довечера го купувам и ще чета как се приема.
НК-клетките ми пак са високи Tired Не съм ги получила още по мейла, но доцента ми каза по телефона, че са 21%. Ми писна ми вече да се боря с тях  Crossing Arms Последно през март ги бяхме вкарали в норма и оттогава не ги бях изследвала. И понеже на следващия цикъл планираме опит на ЕЦ, пак ще трябва да вливам интралипид. Оплаках се! Blush

# 16
  • Мнения: 375
Хоп и аз да се запиша ! Благодарско на пънчето за темичката  Hug

# 17
  • Мнения: 2 013
Цоп и аз в темата.

Благодарско за темата, Пънче! bouquet

Имам въпрос ... понеже за 1-ви път през живота си съм на ОК ... не съм спряла да цапам вече 18 дни. Също така и гърдите ми са леко болезнени още от предния Ц. Та това нормална реакция ли е или се е разбутал някой хормон?

Звънях на док. - казва, че е нормално и явно това не е "моят" контрацептив, но не успях да измъкна по-подробна информация от това. Така или иначе ми е изписан да починат малко яйчниците преди инсе-то, та не ми е толкова зор, ама направо вече се изприщвам като има някаква индикация за дисбаланс  Laughing

И аз бях така с Регулона, първия месец на прием. Точно цапаше при мен по същия начин. В последствие се оказа, че ми идва "слаб", дори тръгваше доминантен фоликул. Просто концентрацията на подобните на естрадиол хормони ми идваше ниска. Моята лекарка ми смени Регулона с по-високо дозиран препарат. Препоръчвам ти да настояваш и да питаш, ако евентуално ти се наложи да го вземаш повече месеци. Явно просто не ти "пасва" на организма Simple Smile

# 18
  • Мнения: 11 475
Наздраве за новата тема  bouquet Пънче, има ли как да слагаме линкове към предишните, или няма смисъл?
Б12 съм изследвала чак по време на бременност, преди това - не.

# 19
  • Мнения: X
При мен, тъй като хомоцистеина ми беше нормален, не ми назначиха витамин В12 и В6.
Казаха ми да приемам само метафолиевата.

# 20
  • Мнения: 218
Благодаря за новата тема, Пънче! Simple Smile

Честито на Момето за прекрасните резултати и успех на всички останали! Simple Smile

Аз нямам какво ново да споделя, освен че си чакам часа за колпоскоп при д-р Ганчева, като много се опасявам, че точно тогава ще съм в цикъл и се чудя дали да го отлагам или да рискувам и да чакам до последно...

Иначе ММ утре има час за СГ в Ню Лайф, там имаше промоция през окотомври на СГ - CASA (компютърсно се броят всички сперматозоиди, а не само извадка, както е при Крюгер), за 60 лв. Лошото е, че преди няколко дни си лепнахме вирус и сега той кашля и има хрема, но поне температурата му е ОК, та мисля, че няма да повлияе резултата.

Скрит текст:
Имам съмнения за ранна овулация този месец (според ЦС и БТ, пък имах висок естрадиол на 4ти ден - около 400), това е графиката, лошото е, че не меря в точен час, а +/- 1 час:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Пени, толкова висок естрадиол на 4ти ден не говори ли по-скоро за задържан Ф. Макар, че като гледам графиката О. наистина може да е била на 10-11 ден, което си е ранна овулация.

# 22
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Моме - не съм се сещала да сложа линк към предишната тема, сега ще добавя  Peace

# 23
  • Мнения: 218
Извинявам се - става въпрос за 5-ти ден, не 4-ти, исках да хвана и ТСХ-то с едно боцкане. Рефернтанта граница на естрадиола беше около 600, аз ги дадаох на Персенска да ги види, тя каза ОК, нищо не е коментирала, освен, че ТСХ-то е малко високо (2.87), но понеже тогава имах все още малко кървене, реши, че е ОК.

Предния месец ме гледа на УЗ (след овулацията, на 18-ти и 21-ви ден) и нищо не каза за задържан фоликул. По принцип имам къс цикъл (24/25 дни), само при смяна на климата или пътуване малко се удължава.

# 24
  • Мнения: 5 892
Еее, Пени много ценна информация, но късно разбирам. Можеше да пратя ММ профилактично така и така ни е под носа клиниката. Но няма за кога вече Sad Утре пътуваме за изследвания в нашата клиника в София. Здраве да е ! Важното е, че се появяват все нови и нови изследвания, които са ни в ползва  Wink
Възможно е да има нещо задържано от предния месец щом имаш висок естрадиол или яйчниците се форситат поради някаква причина. В каква мердна единица е измерен - pmol или pg? Аз от началото на годината няколко пъти го хващам висок. Първо се умсъмних в лабораторията, после правих контрола в друга и видях , че е по-нисък. После си направих експеримент да го пусна на едно и също място на втори и 4-5 ден и определено падаше. Док като ми видя резултатите също коментира, че е имало нещо задръжано. Отделно последните месеци и на мен ми подранява овулацията и хич не ми се харесва положението  Confused Графиката ти не я виждам. Аз също меря темп, но орално и много несериозно. Мога да ти препоръчвам да си вземеш термометър по Фаренхайт с него грешка няма. Винаги засичам покачване, колкото и по различно време да меря.
Фран  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 910
Пънче, благодаря ! Изключително полезна тема .   bouquet
*papaya*,от Дуфастона понякога има зацапване.

Момичета, помогнете ми със съвети за въпроси към док след неуспешен трансфер и евентуално изследвания. На преглед съм идната седмица и прочетох 100 неща,а ми се иска да съм максимално точна и да помогна с откриването на причината за неуспеха.

# 26
  • Мнения: 4 097
Пънче, благодаря за новата тема  bouquet

Аз утре съм на последен преглед+хормони и пункцията ще е в понеделник  Praynig

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 195
Ех, Фрея, колко вълнуващо. Стискам палци всичко да е наред утре на прегледа, а понеделник да изкарате хубави яйчица.  Praynig

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Днес ни звъннаха развиват се и 5те, но малко не им е най-доброто качество. Утре е трансфера... Ще върнат 2, 3. Другите не били за замразяване. Малко плашещо Sad

# 29
  • Мнения: 1 144
Момичета, помогнете ми със съвети за въпроси към док след неуспешен трансфер и евентуално изследвания. На преглед съм идната седмица и прочетох 100 неща,а ми се иска да съм максимално точна и да помогна с откриването на причината за неуспеха.
Според мен не си проси изследвания. Поискай доктора да ти каже според него какви са причините и изискай той да назначи изследвания ако според него са необходими.
Имунологията е малко като Туин Пийкс за мен, още повече, че в чужбина почти не и обръщат внимание, а тук във форума някой я бе определил като индустрия и не е далеч от истината.
Ти имаш ли хистероскопия, лапароскопия, цветна снимка, първи опит ли е, имаш ли проблем с Я...

Общи условия

Активация на акаунт