малко помощ ми е необходима

  • 785
  • 12
  •   1
Отговори
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
имахме инцидент преди един ден Sad....малкото беше в малката вана и докато го къпех, тя се иzхлуzи и падна zаедно с Алекс и цялата вода в голямата вана....той не се раzплака, не се удари ( поне няма видими следи, а и ние не чухме удар), но доста се уплаши....гушнах го веднага, zаспинка си, вчера си беше жиzнен и енергичен, както обикновено....но снощи, когато тръгнах да го къпя, го сложих направо в голямата вана и той zапочна да потреперва, раzплака се и непрекъснато си протягаше ръчичките да го гушна....
какво да правя, толкова обичаше да се къпе, не искам да му остане уплах от водата....реших да поиzчакам 3_4 дни с къпането, дано поzабрави  малко....други идеи не ми идват наум....благодаря предварително zа всички съвети....

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Здравей,
според мен се е уплашил не толкова от водата, а от ваната и е запомнил (поне за известно време). Ако искаш пробвай за известно време да го къпеш в леген или на чешмата.
Успех

# 2
  • Майничка
  • Мнения: 12 564
Ако искаш пробвай за известно време да го къпеш в леген или на чешмата.
Или влизай заедно с него във ваната. Няма смисъл да спираш с къпането.

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Пробвайте заедно във ваната или направо заедно под душа.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 744
Съветите за къпането заедно са добри. Действай постепенно докато малкия забрави инцидента, играйте си във ваната.
Децата помнят, много помнят, за тях е в пълна сила приказката "като слон". Аз имах инцидент в кухнята, може би преди година. Бях забравила едни кюфтета, подгрявах на кутлона. Дияна беше сама в кухнята и обядваше, кофтета се бяха раздимели. И още помни и ми напомня "ти помниш ли..."

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 605
Според мен трябва да изчакаш известно време преди да го къпеш пак във ваната. Може и самата баня да го плаши... Аз бих опитала първо да се къпем заедно на душа, а ако видя, че се страхува от къпането в банята да го прехвърля в друго помещение.
Всички ти дават добри предложения, по метода на пробата и грешката ще разбереш, как най- лесно да разсееш уплахата на детето.

# 6
  • Мнения: 7 375
                   На 8 месеца и ние имахме подобен инцидент,но свързан с по-топла вода.Каквото и да правихме не помогна.Не забрави,че там и е било неприятно и се е изплашила.Тогава тати я държи на душа,мама я изкъпва и изнася.И така докато порасна и взе да се къпе сама.Ако имаш втора баня пробвай с душа в нея,много помнят тези малчугани.

# 7
  • Мнения: 2 567
Ние преди няколко месеца пробвахме да изкъпем Диана направо във ваната и тя се разрева. Явно се уплаши от толкова голямо корито.  Rolling Eyes Може би и Алекс се е изплашил от това, не знам....
Аз бих посъветвала да пробвате да го къпете в друго помещение, не в банята и дано скоро да забрави случката Hug

# 8
  • Мнения: 1 561
Според мен трябва да смените ваната, т.е да отидете в стая или на което и друго място и там да го къпете.Смятам , че ще помогне!

# 9
  • Мнения: 1 059
Здравей,
според мен се е уплашил не толкова от водата, а от ваната и е запомнил (поне за известно време). Ако искаш пробвай за известно време да го къпеш в леген или на чешмата.
Успех
и з съм на това мнение

# 10
  • Мнения: 3 698
Милото шоколадче,
дано се оправят нещата и пак си се радва на къпането.Да влезеш с него във ваната ми се струва добра идея, също нови играчки за вана, шарено пате, ярка топка, такива неща, нещо хубаво и приятно за което да мисли докато се къпе и да забрави, че се е изплашил на това място.Прегръщам ви  Hug !

# 11
  • Мнения: 217
Според мен трябва да из4акаш ден два да му премине малко упахата,но не мисля 4е трябва да сменяваш помещението защото така може после савсем да не иска да влезе в банята,идеята с многото игра4ки е добра,опитаи да го накараш да изкъпете първо някоя любима игра4ка за да види 4е няма страшно и после да влезе при нея.успех.

# 12
  • Мнения: 3 698
Амей, как е любимото ми дребосъче?

Общи условия

Активация на акаунт