Над 180 мл.

  • 2 468
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
Не съм казала,че това бебе е дебело,а че попринцип не е добре да се допуска надебеляване.

# 46
  • Мнения: 46 508
Има деца, които изяждат големи количества и не са дебели, има и други, които ядат нормално и са дебели, нека не обобщаваме  Peace

# 47
  • Мнения: 7 640
Има деца, които изяждат големи количества и не са дебели, има и други, които ядат нормално и са дебели, нека не обобщаваме  Peace
е, съгласи се, че и двата варианта са сравнително редки, що се запали така, Hug

# 48
  • Мнения: 46 508
Не съм се запалила, но не мога да разбера какъв е тоя зор хората да не дават на децата си ядене Rolling Eyes
Заради такива приказки и аз се бях шашнала, когато София беше на 3 месеца, нищо, че педито ме успокояваше, че всичко е наред и детето си е супер, та ... напълно влизам в положението на майката, пуснала темата  Wink

# 49
  • Мнения: 7 640
ама тя самата майка се тревожи за количеството Wink. Освен това, обикновено се тревожат хора, чийто деца нямат нужда от опасения за теглото.

# 50
  • Мнения: 46 508
ама тя самата майка се тревожи за количеството Wink. Освен това, обикновено се тревожат хора, чийто деца нямат нужда от опасения за теглото.

Именно де, аз също се притеснявах от количеството, защото разни баби и комшийки отваряха е такива очи като чуеха колко яде, до тогава на мен не ми беше минавало през ума да се тревожа, защото всичко беше съгласувано с педито  Peace

# 51
  • Мнения: 583
каси, не се шашкай.моята също след първият месец ядеше много и постоянно беше гладна и наддаваше по килограм и повече за месец.но към 12-тия месец нещата си дойдоха на мястото.на 3 месеца изпиваше по 180 мляко, а сега и 120 не може.за всеки случай си спомням, че започнах да и правя 220 вода с мляко за 150гр и така я залъгвах. при нас имаше ефект, т.е. засищаше се! Peace

# 52
  • Мнения: X
Давам 150-160 по 5 пъти или 6, различно, водя се от детето. Ако сутрин се събуди рано - в 5-6 часа, ядем по 6 пъти, ако изкара до 7 няма физически време - последното ядене ще ни дойде 10.30-11 ако са 6, а той по това време спи. Т.е. 5по 160 = 800 на ден, ако са 6 по 150=900, но това е по-рядко. Ще се опитам да изкараме така още няколко седмици, а след консултацията с педито другата седмица ще видя и тя какво ще каже.
Плаче по малко след като свърши млякото, давам му чайче ако е много нервен и бързо се укротява.

# 53
  • Мнения: 1 465
Моето бебе е на 5 месеца и яде 4 пъти по 195 мл на ден. Вечер не яде - спи си сладко до сутринта.

# 54
  • Мнения: 247
Мисля, че трябва де се увеличи броя на храненията за сметка на по-малко количество - така няма да си претоварва стомахчето и същевременно ще е сито детенце. Все пак ти най-добре ще прецениш  Grinning Моят лакомник до скоро беше на 5 хранения (вече са 4)  Hug

# 55
  • Мнения: 1 178
Мда, едно е сигурно, че тенденциата "пухкаво бебе - здраво бебе" не важи (и правилно), напротив повлияни от днешния модел за красота, най-големия страх за майката е "наднорменото" тегло на бебето.

Бях пуснала една статия, според която за наднормено тегло на дете до три години не може да се говори, прекалено е рано при това динамично развитие в тази възраст. Ако сте забелязали таблиците за норменото тегло в различните страни са различни, което също говори, че няма точни стандарти.
Аз също съм от майките с по- ящни деца и не ми е приятно, когато някой ми каже, че давам "слепи съвети" или предразполагам детето си към "рахит".

Все пак всички тук сме майки, отгледали собствените си деца, и да правим генерални заключения за останалите е несериозно.
В темата бе поискан съвет, от майки с подобен проблем, всеки сподели това с което се е сблъскал, никой не е поущрявал сляпо касиопеа да тъпче детето си.


# 56
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз също съм от майките с по- ящни деца и не ми е приятно, когато някой ми каже, че давам "слепи съвети" или предразполагам детето си към "рахит".

В темата бе поискан съвет, от майки с подобен проблем, всеки сподели това с което се е сблъскал, никой не е поущрявал сляпо касиопеа да тъпче детето си.



А какво ще кажеш за този цитат по-долу ?



Почти на 3 месеца е бебчо, не на 2 Wink
Да ти кажа аз бих пробвала да му дам повече на едно хранене, да видя докъде ще му стигне наглостта  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 649
Давам 150-160 по 5 пъти или 6, различно, водя се от детето. Ако сутрин се събуди рано - в 5-6 часа, ядем по 6 пъти, ако изкара до 7 няма физически време - последното ядене ще ни дойде 10.30-11 ако са 6, а той по това време спи. Т.е. 5по 160 = 800 на ден, ако са 6 по 150=900, но това е по-рядко. Ще се опитам да изкараме така още няколко седмици, а след консултацията с педито другата седмица ще видя и тя какво ще каже.
Плаче по малко след като свърши млякото, давам му чайче ако е много нервен и бързо се укротява.


стискам ви палци всичко да си е наред, явно бебчо е имал период на растеж и си е хапвал повече... ще се нормализира   bouquet

# 58
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Лелеееееееееее колко са заядливи някои и без чувство за хумор  newsm78 Пък и с големи сини букви го написали. Хайде моля, по-тихо, не викайте  Laughing за едно мляко говорим все пак.
Аз лично така процедирам, ако изпива до край увеличавам и така докато започне да остава мляко. На който не му харесва да не го прилага. За сега и двете ми деца не са с наднормено тегло Wink

# 59
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Лелеееееееееее колко са заядливи някои и без чувство за хумор  newsm78 Пък и с големи сини букви го написали. Хайде моля, по-тихо, не викайте  Laughing за едно мляко говорим все пак.
Аз лично така процедирам, ако изпива до край увеличавам и така докато започне да остава мляко. На който не му харесва да не го прилага. За сега и двете ми деца не са с наднормено тегло Wink



Ти пък що се впрягаш ?
Обръщението ми не е към теб  hahaha
А големите букви са за да се види по-добре, а, че са сини, ако не ти е направило до сега впечатление, аз пиша само с такъв цвят, о.к  Peace
И не знам кой е заядливия в случая, аз или ти  smile3502

Общи условия

Активация на акаунт