ДЕВЕТИ клас - тема 55

  • 37 003
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 190
Браво на всички деца.  bouquet Вече са големи.
Не знам колко й е средният успех, надявам се тази вечер да видя бележник.  Laughing

Сега в главата й са проекти по Еразъм+ и други подобни.
Беше в Турция миналата седмица. Пътува с автобус, но голям страх брахме с баща й.
Ако искате вярвайте, но имах предчувствие за атентат на летището около датите им на пътуване и не бих я пуснала със самолет. За съжаление се оказах права  - само 1 ден грешка, но слава богу групите от другите държави са се прибрали невредими. За съжаление други хора са пострадали.

# 286
  • Русе
  • Мнения: 2 153
loveforever, браво на госпожицата. Браво и на другите деца. ЕлиТ това със стажа е супер.
Моята госпожица също приключи годината с 6.00. Онзи ден се яви на DELF A2 по френски език и по нейни впечатления го е взела. Ще видим след месец. Така че, голямото учене приключи и Здравей Лято.
Биборана, Еразъм не е ли за студенти, я просветли аудиторията.

# 287
  • София
  • Мнения: 1 654
Biborana, и аз се нареждам с въпроса за Еразъм. Не знам как са получавали информация преди бг-мамма  Mr. Green
От вас научих за GLOW, девойката ми (11 кл.) кандидатства и се класира.

Младежът също завърши с шестици, една петица по СИП, която май не се изчислява в общия успех ( newsm78) при кандидатстване за стипендия догодина.
От утре тръгва на едномесечен курс по английски, в края на август и началото на септември е на школа по програмиране на морето, няма вече дълги ваканции  Simple Smile
Много се запали по програмирането, по цял ден нещо си чете, човърка и експериментира.
Жалко, че няма кой да го вземе на стаж, много би му харесало.
Получихме дълъг списък с книги за четене, които едва ли ще погледне, имал си други планове за четенето  Confused

Елит, много е хубаво това със стажа. И браво на отличните деца  bouquet

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 2 414
Biborana, и аз се нареждам с въпроса за Еразъм. Не знам как са получавали информация преди бг-мамма  Mr. Green
От вас научих за GLOW, девойката ми (11 кл.) кандидатства и се класира.

Младежът също завърши с шестици, една петица по СИП, която май не се изчислява в общия успех ( newsm78) при кандидатстване за стипендия догодина.
От утре тръгва на едномесечен курс по английски, в края на август и началото на септември е на школа по програмиране на морето, няма вече дълги ваканции  Simple Smile
Много се запали по програмирането, по цял ден нещо си чете, човърка и експериментира.
Жалко, че няма кой да го вземе на стаж, много би му харесало.
Получихме дълъг списък с книги за четене, които едва ли ще погледне, имал си други планове за четенето  Confused

Елит, много е хубаво това със стажа. И браво на отличните деца  bouquet

Бг мама е високоинтелектуален и перфектно информиран организъм.  hahaha
Сигурно и моят синковец би проявил интерес към някакъв стаж, но не сме чули нищо. А щеше да е далеч по-полезно от целодневното висене пред пс-то да играе игри и да гледа клипчета.
Аз списък с книги не съм видяла, чакаме да го качат в групата във Фб. Добре, че има 3 момичета в класа, че някой да свърши черната работа - надявам се на тях да положат усилият и да споделят с мързелите списъка.

Сип-ът не влиза в дипломата. Миналата година и Христо имаше 5 по някакъв СИП, но хвана голямата стипендия от 40 лв за пълно 6. Вторият срок я изтърва за една петица (35 лв), ама сега се напъна детето и догодина пак ще забогатява с по 40 лв.  Sunglasses



# 289
  • Мнения: 2 076
Браво на момичето! Явно е попаднало на своето място и харесва, това което учи.

Моят младеж също ме изненада с успех над 5.80, абсолютно неочаквано за мен, предвид оценките му през годината.

Весело лято!

а моят ме изненада с пълно 6 по всичко, виждах, че учи повече последните месеци, но не мислех, че ще е чак толкова мотивиран Heart Eyes и това след като ме викаха на разговор през зимата в училище (по математика), за да ме пита госпожата "Той глупав ли е или мързелив" (явно за да има правилен подход към него)... пуста чест, доказа, че е бил супер мързелив, а не глупендер  Laughing

мисля, че всичко над 5,50 в Немската следва да се счита за голямо постижение, предвид натоварването, което изтърпяха през тази година, а сега имат право да почиват много заслужено милите дечица  Simple Smile

# 290
  • Мнения: 5 337
biborana - това не са ли обмени?  Питам защото и моя син имаше покана от доброволческата организация в която членува за обмен в Турция - 8 дни, първокласни условия, темата беше нещо свързано с ГМО в храните. Но той така или иначе отсъства в този период и няма как да замине. . Там обмение са при отлични условия, навярно защото напливът не е така голям.   И всичко това е  напълно безплатно.
Не знам за вас, но аз като чуя за нещо безплатно косите ми настръхват. Не знам аз ли така съм устоена, някои хора живота си изкарват по този начин, за мен обаче "безплатен" е синоним на...невъзможен.
Друг е въпросът Европа за какви абсурдни проекти пръска милиони. Имахме опция за един обмен , пак в Турция - да връщат морски костенурки които излизат на сушата да снасят яйцата си обратно в морето....
И още няколко, в по- цивилизования свят -  с теми въртящи се все около етническа и полова толерантност. Кой знае с какви глупости им пълнят главите на хлапетата.  Може аз да греша, но не съм о'к с подобни инициативи. Някак в страни от здравия разум ми се виждат.

# 291
  • Мнения: 2 190
Да се похваля - излязоха резултатите за сертификата CAE и е А level C1. Вече официално детето знае английски. Колко бързо тече времето. Все едно беше вчера, като учеше първите думи.

Biborana, и аз се нареждам с въпроса за Еразъм. Не знам как са получавали информация преди бг-мамма  Mr. Green
От вас научих за GLOW, девойката ми (11 кл.) кандидатства и се класира.

Carmela, девойките ще са заедно на GLOW. Дано им хареса.

biborana - това не са ли обмени? 
Скрит текст:
Питам защото и моя син имаше покана от доброволческата организация в която членува за обмен в Турция - 8 дни, първокласни условия, темата беше нещо свързано с ГМО в храните. Но той така или иначе отсъства в този период и няма как да замине. . Там обмение са при отлични условия, навярно защото напливът не е така голям.   И всичко това е  напълно безплатно.
Не знам за вас, но аз като чуя за нещо безплатно косите ми настръхват. Не знам аз ли така съм устоена, някои хора живота си изкарват по този начин, за мен обаче "безплатен" е синоним на...невъзможен.
Друг е въпросът Европа за какви абсурдни проекти пръска милиони. Имахме опция за един обмен , пак в Турция - да връщат морски костенурки които излизат на сушата да снасят яйцата си обратно в морето....
И още няколко, в по- цивилизования свят -  с теми въртящи се все около етническа и полова толерантност. Кой знае с какви глупости им пълнят главите на хлапетата.  Може аз да греша, но не съм о'к с подобни инициативи. Някак в страни от здравия разум ми се виждат.

Програмата Еразъм включва много компоненти и има проекти за малки и за големи (не е само за студенти).
Както пише G.D., това са младежки обмени (компонент мобилност и .... какво още беше). Старото име е "Младежта в действие".
G.D. ги е описала точно, но за нея чашата е наполовина празна, а за мене наполовина пълна.
Темите са отвлечени. Обобщено казвам, че "обсъждат бъдещето на мулти-културна Европа".
Събират групи от 4-10 човека от 3, 5, ... държави. Работният език е АЕ. Срещат се млади хора от много държави, непрекъснато дискутират, спорят, правят заедно разни неща.
Аз съм им фен. Детето също и ако може, цяло лято ще ходи от обмен на обмен, толкова много ги харесва.
Но това е по-трудно. Обявите се публикуват на сайтовете на изпращащи организации и във ФБ групи. Срокът за кандидатстване е много кратък.
Реално не е безплатно - плаща ЕС. Хотелите са различни, много рядко лукс. Може да са 5-6 души в стая, даже и палатки. Често има някаква такса (дарение), което е 50-100 лв. Понякога се налага да се доплаща пътя (ЕС има тавани).
Теоретично обмените са за 13-30 годишни. На практика обявите у нас масово са за 18+ години. Много рядко има за 16+. А под 16 - само ако е спешно (заминаване до дни).
Затова малките успяват в неатрактивните дестинации. Тя непрекъснато търси и кандидатства, но рядко успява.

Антеа, браво.

# 292
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Биборана, браво на детето. Дали ще е удобно да пратиш някои линкове за glow и еразъм.

# 293
  • Мнения: 2 190
Биборана, браво на детето. Дали ще е удобно да пратиш някои линкове за glow и еразъм.

Elan,
каквото знам споделям, voila:
1. Лидерска академия "ГЛОУ" - за тази година селекцията приключи. Момичета са във Велико Търново в края на месец юли. После ще споделяме в темата от втора ръка. Бях писала и дала линк в темата на стр. 14.
Вече почват кампанията за 2017 г. Ако оставиш имейл, ще те информират, когато започне новата селекция: http://bgglow.com/index.php/bg/2015-03-03-16-57-17/applicationbg … 16-03-07-10-49-48

2. Линкове за обмени по Еразъм + за съжаление са разпръснати. Периодично търся с google. Но във фейсбук има групи, където публикуват повече организации - аз знам тази "Младежки обмени и стипендии" - линк
Това, което пиша е нещо като "кандидатстване на общо основание".
Реално организациите публикуват обяви, когато нямат готови кандидати (в повечето случаи са не атрактивни и по-рядко е изискване на проекта). Да се чете като малко обяви с много кандидати и неясни правила за подбор.
Включването в обмен става бавно и най-вече трудно. Този начин ми харесва, защото се тренират умения за писане на CV, мотивационно писмо, за участите в селекция.

Другият начин е детето да бъде директно поканено. Не го разбирайте само като връзкарство. Има различни методи на селекция - например канят се деца, които са помагали при различни инициативи.
Потърсете има ли младежки организации във вашия град. На много места работят така наречените МИКЦ (младежки инфо-културен център). Абсолютно нормално всяко НПО иска да прати местните деца. Затова за софиянци е по-трудно (много деца, малко проекти).

А специално за твоята щерка има много интересни обмени - виждала съм за сценични изкуства, да напишем песен и други арт теми. Ние (детето) избираме предимно човешки права - дискриминация, зависимости ....

# 294
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Много ти благодаря за информацията. Много е полезна.

# 295
  • Мнения: 2 190
Вижте на какво попаднах - Летен лагер за професионално ориентиране:
http://leader.education/weekends/one-week-summer-camp-talents-factory/
Понеже съвпада с академията на GLOW, няма как да участваме.
Нямам обратна връзка от участници.
Ако някой научи повече, моля, пишете.

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
На вашите деца дали ли са списък с книги за лятото?

# 297
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Не. Не са ли големички за списъци? Знае какво ще учат догодина - чете.

# 298
  • София
  • Мнения: 1 171
Ние имаме списък, но не се чете още #Cussing out

# 299
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Може ли да ми го пратиш на лично съобщение,моля?

Общи условия

Активация на акаунт