За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 49

  • 52 118
  • 763
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 325
Стари теми: За бързи въпроси и отговори, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48

Последна редакция: пт, 01 яну 2016, 20:22 от Tatti

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодарности за новата тема!

Имам една чуденка: в групата на детето има Варицела, той не е болен (засега). Обаче ни се налага задължително да отидем на едно място, където ще има 4-месечно бебе. Ще имат съвсем кратък контакт, но все пак се притеснявам да не стане нещо. Знам, че се предава предимно по въздушно-капков път, значи ли това, че ако двете деца нямат супер близък продължителен контакт, почти няма вероятност да разболеем бебето? Или все пак да не рискуваме?

# 2
  • Мнения: 505
Деси, когато става въпрос за бебе аз не бих рискувала.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, когато става въпрос за бебе аз не бих рискувала.

Благодаря! Права си, по-добре наистина да не рискувам. Жалко, защото беше много важно да отидем Sad.

# 4
  • София
  • Мнения: 860
Варицелата е много коварна, защото има 3 седмици инкубационен период. По-добре не го води при бебока, да не стане беля

# 5
  • Мнения: 1 750
Здравейте, будни мами! Да препоръчате нещо за отпушване на нос,  че не можем да спим. Хъркаме, кихаме, мъка голяма. Опитах да и почистя сополите от нослето , но тя нали лежи почти постоянно и те са някъде много навътре. Бебка е на почти 6 месеца. Нещо подръчно да направя за да поспим и двете. Моооля

Ако имаш инхалатор, прави инхалации с физиологичен разтвор, на моето много му помагат Peace

# 6
  • Мнения: 814
По -добре на ходете при бебето.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 408
Здравейте!Следя ви с голям интерес- повечето пъти питам тук, отколкото отговарям  Joy

# 8
  • Мнения: 5 719
Записвам се, да не ви изпусна Hug

# 9
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 319
Включвам се и аз в супер полезната тема и следя с интерес bouquet

# 10
  • Мнения: 1 401
Хайде и аз тук.
Може ли един от симптомите при зъбоникнене да е сънливост? Бебо е на почти 10 месеца, преди 3 дни му изби първото зъбче, хапе всичко, чеше се, нощем проплаква често, има запек. Това всичко го свързвам с никненето на зъбите. Но вчера и днес през деня ляга да спи по-често, ето вече трети час спи, нито му съвпада с режима, нито нищо. Иначе няма скоро поставяна ваксина, не му се е нарушил апетита...  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 789
Хайде и аз тук.
Може ли един от симптомите при зъбоникнене да е сънливост? Бебо е на почти 10 месеца, преди 3 дни му изби първото зъбче, хапе всичко, чеше се, нощем проплаква често, има запек. Това всичко го свързвам с никненето на зъбите. Но вчера и днес през деня ляга да спи по-често, ето вече трети час спи, нито му съвпада с режима, нито нищо. Иначе няма скоро поставяна ваксина, не му се е нарушил апетита...  newsm78

Малко вероятно, по-скоро е започващ вирус или нещо друго.

# 12
  • Мнения: 760
запис да следя темата....
първа бременност ми е термина ми е за февруари ... и ще ви следя определено имам да уча много и се радвам че ви има  Hug bouquet

# 13
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Хайде и аз тук.
Може ли един от симптомите при зъбоникнене да е сънливост? Бебо е на почти 10 месеца, преди 3 дни му изби първото зъбче, хапе всичко, чеше се, нощем проплаква често, има запек. Това всичко го свързвам с никненето на зъбите. Но вчера и днес през деня ляга да спи по-често, ето вече трети час спи, нито му съвпада с режима, нито нищо. Иначе няма скоро поставяна ваксина, не му се е нарушил апетита...  newsm78
Здравейте,
А има ли вариант през нощта да не си доспива и денем да наваксва "пропуснатия" сън? Питам, защото и мен ме вълнува, не че имам подобен опит до момента Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 401
Хайде и аз тук.
Може ли един от симптомите при зъбоникнене да е сънливост? Бебо е на почти 10 месеца, преди 3 дни му изби първото зъбче, хапе всичко, чеше се, нощем проплаква често, има запек. Това всичко го свързвам с никненето на зъбите. Но вчера и днес през деня ляга да спи по-често, ето вече трети час спи, нито му съвпада с режима, нито нищо. Иначе няма скоро поставяна ваксина, не му се е нарушил апетита...  newsm78
Здравейте,
А има ли вариант през нощта да не си доспива и денем да наваксва "пропуснатия" сън? Питам, защото и мен ме вълнува, не че имам подобен опит до момента Rolling Eyes
Не би трябвало. Спи повече следобед, затова си ляга и по-късно вечер, да не кажа нощем. Падат му се 8-9 часа сън (през които се буди да суче, на кърма е нощем) и после "доспива" по обед пак. Но това си му беше и преди в режима. Просто следобедния сън му се удължи много... Дано не е вирус, а т.нар."скок в растежа", примерно  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт