Аз искам брак и семейство, а той.....

  • 36 527
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 2 811
То може да е и от безсъние... знае ли се Simple Smile))))))))))

# 1 051
  • Мнения: X
Сирен, това, което ти описваш, го описва и майка ми. Явно става някакво изкуфяване хормонално, което го налага природата. Мен от това много ме е страх. Тя каза, че 3 години не й е работила главата.
Да ти кажа, за вечни времена ти се поврежда главата от децата. Преди време дъщеря ми забравила телефона си на пейка в двора на училището и мъжът, който го намерил, се обажда на контакта, записан като "мама", т.е. на мен, за да ми каже, че телефонът е намерен и ще го остави при охраната. В мига, в който чух от номера на дъщеря ми мъжки глас, щях да припадна от ужас- веднага си представих, че тя е отвлечена и ми се обаждат за откуп. Изобщо, хубаво са казали хората:"Да не ти се случва това, от което се тревожи майка ти."

# 1 052
  • Мнения: 2 927
Изобщо, хубаво са казали хората:"Да не ти се случва това, от което се тревожи майка ти."
За момчетата продължението е "а онова, за което мисли жена ти."  Laughing

# 1 053
  • София
  • Мнения: 24 839
Сирен, това, което ти описваш, го описва и майка ми. Явно става някакво изкуфяване хормонално, което го налага природата. Мен от това много ме е страх. Тя каза, че 3 години не й е работила главата.
Сестра ми казваше, че усеща как с кърмата ѝ изтичал и мозъка...... Grinning
Не виждам от какво те е страх- Природата си знае работата и щом си решила да станеш майка, трябва да си готова да отделиш нужното време, за да дадеш минимума, осигуряващ нормалното развитие на детето ти.
От там нататък, дали ще решиш, че работата ти и кариерата са същността на живота ти, или всичко останало с цялата пъстрота и непредвидимост, е въпрос на лично решение.
Което, с времето, може и да се промени.

# 1 054
  • Мнения: 6 122
Кукумицинка, не не работим в една сфера, но и в случая ми е изненадващо защо с такава убеденост даваш съвети за неща, за които и ти и аз говорим наизуст. Като заимаме деца, тогава ще споделяме опит. Дотогава ти си много убедена в теориите си, както и аз, но между теория и практика разликата е от небето до земята.

Нещата с потенциала дали се усещат или не си е въпрос на ситуация. От семейство на двама кариеристи съм и единият тръгна по-ярко и по-бързо залезна, а другият по-бавно и по-успешно и сега е на световно ниво.

Защо аз на него да му слагам спирачка? Просто искам спирачката да е по равно, доколкото може, не съм съгласна да е само от моя страна. Изобщо не е с цел да го настигам, тъй като той е в друга област от мен, а е с цел да не загубя това, което съм постигнала до тук, а напротив.


Не говоря наизуст! Убедила съм се от опит, че човек е добре да фокусира енергията си там, където е най-ефективен. Не виждам защо конкретно трябва да става дума за деца. За всяко нещо е така.

Да говориш как той бил с по-добра кариера и по-млад от теб, затова искаш да ти помага за децата, понеже щял да компенсира, е точно слагане на спирачка. Ако една кола вдига 300 км/ч, а друга 200 км/ч и се движат и двете, когато първата кола спре за 30 минути, ще е изостанала със 150 км. Ако спре втората за половин час, ще е изостанала със 100 км. Коя кола има по-голяма загуба и как ще я компенсира? Спрямо себе си първата кола е с по-голяма загуба и по-трудно ще компенсира (спрямо себе си) макар, че по някое време ще настигне втората. Обаче, ако не спира, ще е много по-напред.


Естествено.

# 1 055
  • Мнения: 6 122


По темата, аз заради тоа не бих посмяла да се хвана с много богат мъж, защото дори тези, които са на нашето ниво ОЧАКВАТ жената да е вкъщи и да гледа децата. Аз предпочитам да ми искат апартамент  Laughing

Да де, ама ако погледнеш много богатите мъже ще видиш, че нито една не си е вкъщи да гледа деца. Да не говорим, че имат средно по две деца. Когато си много богат битовизми от рода на кой ще готви и гледа деца просто не са на дневен ред. Достатъчно пари имат да си позволят най - хубавата храна да им бъде сготвена от топ майстор готвачи и да си вземат прислуга даже и чехлите в банята да им носи. На кой богаташ жена му чисти, готви и си стои у дома? На Бил Гейтс ли?

# 1 056
  • Мнения: 2 694
П.С. ноако пъкнедай си боже си сложа спирачки, то ще искам не един не два ами 5 апартамента компенсация и пак няма да съм доволна, а той това няма как да ми го осигури. Така, чее

п.с. аз не правя по-малко пари от приятеля ми, а просто той е по-напред. Има повече публикации, и според мен е може би по-талантлив. (така си мисля) С моята професия се правят кажи речи най-много пари, но на мен не ми е в парите проблемът.

Първо говорим за компенсации от поне 5 апартамента... после пък парите не били никакъв проблем... мъжа ти със сигурност щял да бъде по-добър баща... ти от своя страна не обичаш мъжа/приятеля си, а си с него защото би бил страхотен баща

Е след всичко това, което си написала.... ако мъжа ти прочете какво си писала тук?!?!
Чак да го съжали човек горкият мъж... може да си намери къде къде по-добра жена

п.п. той има повече публикации за по-малко пари всяка, ти по-малко публикации за същите пари, защото не изкарваш по-малко от него, но заради повечето си публикации той е по-напред?? По таз логика, твоето КПД е по-голямо и си доста по-напред от него Wink

# 1 057
  • Мнения: 289
Има една приказка и аз в общи линии я подкрепям - Парите не правят мъжете, но мъжете правят пари.  bowuu
За да можеш спокойно да гледаш деца, трябват пари. Природата е заложила на жената майчиния инстинкт, а на мъжа - желанието за кариера, идващо от инстинкта да закриля и да се грижи за семейството си.
Затова един мъж се чувства по-комфортно в кожата си, когато успява да изпълни това. А жената от своя страна може да бъде спокойна и да се грижи за децата. Хубаво е да има работа и да има собствен доход, но не на нея да тежи издръжката на цялото семейство.
Това са естествени неща. Не разбирам защо някои се опитват да ги отрекат.
Защото да си кариеристка стана модерно и затова ще станем малцинство сред ромите от катуните.

# 1 058
  • София
  • Мнения: 28 555
За теб може да са естествени. За мен не са. За мен зависи от конкретния човек. Аз, поради няколко причини, няма да се чувствам спокойна, ако съм зависима от мъжа си. "Независима от мъжа" НЕ е равно на "кариеристка", НИТО е равно на "поела издръжката на семейството".

# 1 059
  • Мнения: X
Аз, поради няколко причини, няма да се чувствам спокойна, ако съм зависима от мъжа си. "Независима от мъжа" НЕ е равно на "кариеристка", НИТО е равно на "поела издръжката на семейството".
+1. За мен "независима жена" означава жена, която в случай, че мъжът изчезне, няма да бъде съборена в материален план от този факт.

# 1 060
  • София
  • Мнения: 28 555
Точно. Особено ако има и дете/деца. Трябва да си в състояние да се погрижиш що-годе прилично за себе си и за тях.

# 1 061
  • Мнения: 6 122
Има една приказка и аз в общи линии я подкрепям - Парите не правят мъжете, но мъжете правят пари.  bowuu
За да можеш спокойно да гледаш деца, трябват пари. Природата е заложила на жената майчиния инстинкт, а на мъжа - желанието за кариера, идващо от инстинкта да закриля и да се грижи за семейството си.
Затова един мъж се чувства по-комфортно в кожата си, когато успява да изпълни това. А жената от своя страна може да бъде спокойна и да се грижи за децата. Хубаво е да има работа и да има собствен доход, но не на нея да тежи издръжката на цялото семейство.
Това са естествени неща. Не разбирам защо някои се опитват да ги отрекат.
Защото да си кариеристка стана модерно и затова ще станем малцинство сред ромите от катуните.

Ами тогава защо децата на богаташите не са повече от две или три? И защо не си стоят у дома да гледат деца, ами и те си развяват байрака по разни кариери и т.н. По тази логика би трябвало жените женени за богаташи да раждат докат могат, ама не е така. Инстинкта ли не работи, що ли? Не се заяждам изобщо, ако така ти прозвучи. За сега само мюсюлманските жени си "слушат" инстинкта. Peace

Съгласна напълно с Миленака и Дъ Уиш.

# 1 062
  • Мнения: X
Точно. Особено ако има и дете/деца. Трябва да си в състояние да се погрижиш що-годе прилично за себе си и за тях.
О, да. И мисленето от типа "на мен не може да ми се случи" понякога се оказва пагубно.

# 1 063
  • Мнения: 2 811
Има една приказка и аз в общи линии я подкрепям - Парите не правят мъжете, но мъжете правят пари.  bowuu
За да можеш спокойно да гледаш деца, трябват пари. Природата е заложила на жената майчиния инстинкт, а на мъжа - желанието за кариера, идващо от инстинкта да закриля и да се грижи за семейството си.
Затова един мъж се чувства по-комфортно в кожата си, когато успява да изпълни това. А жената от своя страна може да бъде спокойна и да се грижи за децата. Хубаво е да има работа и да има собствен доход, но не на нея да тежи издръжката на цялото семейство.
Това са естествени неща. Не разбирам защо някои се опитват да ги отрекат.
Защото да си кариеристка стана модерно и затова ще станем малцинство сред ромите от катуните.

Ами тогава защо децата на богаташите не са повече от две или три? И защо не си стоят у дома да гледат деца, ами и те си развяват байрака по разни кариери и т.н. По тази логика би трябвало жените женени за богаташи да раждат докат могат, ама не е така. Инстинкта ли не работи, що ли? Не се заяждам изобщо, ако така ти прозвучи. За сега само мюсюлманските жени си "слушат" инстинкта. Peace

Съгласна напълно с Миленака и Дъ Уиш.

Броят на децата е свързан със смъртността при децата и липсата на образование при жените, а не с количеството ресурси. Белите хора поначало са малко на брой в сравнение с другите раси, но всички други раси започват да емулират и да се предвижват към техния начин на живот, а не обратно. Защото като имаш малко, но гарантирано живи деца, имаш по-висока концентрация на богатство за наследниците. И тази стратегия на размножаване в момента е приета и всички се стремят към нея.
Даже в третия свят броя на децата намалява с модернизацията. Всичко опира до оптимална стратегия при конкретни условия хем да се размножиш удачно хем да подсигуриш генетичния си материал с оптимални условия за оцеляване.

# 1 064
  • Мнения: 289
Но аз не съм казала "зависима". Недейте да четете избирателно. Казах, че е добре да има работа и собствен доход. Просто да не изземва функцията на мъжа в семейството. То, ако се наложи - няма избор. Но не е хубаво да е така.
А тези жени на богаташите някои се блазнят от кариерата, други - не. А и те имат детегледачки.

Общи условия

Активация на акаунт