Смути, 2-ра тема

  • 140 742
  • 683
  •   1
Отговори
# 135
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Аз режа морковите и цвеклото (beetroot) на парчета (колелца) не мога да кажа, че ми е идеално смутито ако е по гъсто се усещат тук там някое парченце, но пък и аз съм от по нетърпеливите, явно повече трябва да се въртят ножовете.
За идеално гладко смути според мен ножовете са по-важни, отколкото можността, е разбира се колкото по мощен толкова по добре.

При нас нутрибулет се рекламира по телешоп, а аз не съм фен на тези 20 минутни прехвалени реклами. А и мисля, че за същите пари може да се вземе нещо по добро.  Peace


Моето смути днес е от сок грейпфрут, банан, киви, бадемово масло, wheat grass и шепа спанак....не ми харесва въобще  Sick май в повече ми дойдоха зелениите а и кивито ми не беше много добре узряло...

# 136
  • sofia
  • Мнения: 482
Купих си блендер /той има представки за чопър и кафемелачка - Филипс 600 в/ в началото на годината.
Оттогава - всеки ден , минимум по два пъти в употреба! Сутрин бананов шейк за децата, вечер когато се приберем плодово.
За мен си правя и зеленчукови.
Виждам какво имам налично и се започва миксирането.
Сега основно портокал, ябълка, голям морков. Режа всичко предварително и доливам поне 250-300 мл вода - стават три чаши. Всички много му се наслаждаваме.
Беше ми писнало за 200 мл сок да мия сокоизтисквачката, за която предварително си разчиствам цялата кухня , за да има място за частите , в допълнение да изхвърлям 2/3 полезни неща от плодовете/зеленчуците.  ooooh!
Много съм доволна от покупката - ежедневно се използва!
 Simple Smile

# 137
  • Мнения: 1 669
А и мисля, че за същите пари може да се вземе нещо по добро.  Peace
Аз съм отворена за всякакви предложения Simple Smile Кое е по-доброто според теб?
Позната ползва Остер, доволна е, но не всичко било идеално гладко. А на мен ми трябва да е такова, защото иначе детето го бута настрани.

# 138
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Аз не съм толкова запозната, но на пръв поглед из нет-а например намирам това

което е може би същото като Нутрибулета, който е 100 евро, а този мейкър е 20.

Моят блендер е точно такъв
550 w, даже не му знаех марката докато не проверих сега какъв е точно и колко вата е.
Има хубави отзиви за Филипс 600w тук като чета в темата, аз бих предпочела него пред нутрибулета, нека някой който има нутрибулет да каже колко гладки смутита стават с него, може и да съм в грешка аз, ама пуста предубеденост.

# 139
  • Мнения: 47 981
Аз съм новак, още нищо не съм забъркала, само въпроси задавам. Наскоро избирах робот.
И ми направи впечатление с колко обяви за нутрибулет е пълен OLX...мисля си , че хората го купуват подведени от рекламата, а после се разочароват и се опитват да го продадат  Thinking

# 140
  • Мнения: 172
Купих си блендер /той има представки за чопър и кафемелачка - Филипс 600 в/ в началото на годината.
Оттогава - всеки ден , минимум по два пъти в употреба! Сутрин бананов шейк за децата, вечер когато се приберем плодово.
За мен си правя и зеленчукови.
Виждам какво имам налично и се започва миксирането.
Сега основно портокал, ябълка, голям морков. Режа всичко предварително и доливам поне 250-300 мл вода - стават три чаши. Всички много му се наслаждаваме.
Беше ми писнало за 200 мл сок да мия сокоизтисквачката, за която предварително си разчиствам цялата кухня , за да има място за частите , в допълнение да изхвърлям 2/3 полезни неща от плодовете/зеленчуците.  ooooh!
Много съм доволна от покупката - ежедневно се използва!
 Simple Smile
Здравей,да те питам имаш ли цедка в твоя комплект и как я ползваш?

# 141
  • Мнения: 2 545
В смутито слагам само половин лимон (сока).
Слагала съм и цял лимон, но само ако останалите плодове са много сладки.

Кивито задължително трябва да е добре узряло, крушата също, иначе "се пресичат" и консистенцията не е приятна на вид и на вкус.

Споделям, че с добавяне на малко авокадо ( половин парче или по-малко) се получава приятен плътен вкус и хубав цвят.

Зелена чушка не съм слагала. Мисля, че вкусът е много специфичен и ще се усеща. А и в този сезон едва ли съдържат нещо особено полезно в себе си.

# 142
  • Мнения: X
Спанак, кейл, джинджифил, лимон (сок и кора), шипки и гроздови семки на прах, подквасен цвик (остана ми от направата на едно сирене и трябваше да му измисля употреба).
Аз май повече няма да сложа плод в смути. Не ми харесват сладки напитки и това си е.

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 2 391
Аз тези дни само плодови пия. Редовните съставки са банан и киви. По преценка слагам ябълка, портокал, морков. Голям фен съм на всичко сладко Laughing

# 144
  • Мнения: 117
А и мисля, че за същите пари може да се вземе нещо по добро.  Peace
Аз съм отворена за всякакви предложения Simple Smile Кое е по-доброто според теб?
Позната ползва Остер, доволна е, но не всичко било идеално гладко. А на мен ми трябва да е такова, защото иначе детето го бута настрани.
Закупих си Нутрибулет от OLX за 120 лв 900 W с една година гаранция ХХЛ размер който в телешоп е 290 лв.Бях много скептично настроена дали ще върши работа .Е върши няма грам бучици. Даже пробвах и лед сложих в едното смути. Смели се перфектно.

# 145
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Значи булета е пушка! За нов 290 лева не давам чудо са стане. 120 лв за хубава машинка е прекрасна цена. Аз си взех въпросният 300 ватов Breville , добра работа ми върши.
Днес си правих банан, ягоди, броколи и микс семки, сока от два портокала.

# 146
  • Мнения: 117
Аз щях първо такъв да си взимам но ми се видяха малко ватовете.Иначе обичам да си правя много със замразени ягоди и банан и лъжичка мед.Перфектна закуска.

# 147
  • Мнения: 47 981
Аз се престраших с ябълката и моркова, добре стана. Малко джинджифил им сложих и беше супер. Да питам сега, портокал мога ли да сложа цял, или е по-добре само сок?

# 148
  • Мнения: 117
Аз се престраших с ябълката и моркова, добре стана. Малко джинджифил им сложих и беше супер. Да питам сега, портокал мога ли да сложа цял, или е по-добре само сок?
И аз това се чудих за портокала .Слагала съм мандарина добре се получава.Иначе днес съм пак на замразени ягоди мед и банан .

# 149
  • София
  • Мнения: 384
Аз последно време съм на спанак,рукола,1 банан , 2 кивита и 1 ч.л. пшеничена трева Simple Smile
Като си харесам някое смути и само него си пия със седмици Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт