РЕГУЛИРАНЕ НА КЪРМАТА

  • 2 678
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Мили ПОМАГАЙТЕ, помагайте, не знам какво точно да правя.Имам бебе на вече навършени три месеца. Още от първата консултация личният ми каза да си изцеждам кърмата след всяко кърмене. Така и правя вече три месеца. Днес обаче майчетата в парка се опитват да ме убедят че вече не бива да го правя толкова често за да позволя на кърмата да се регулира. И така сега съм объркана не знам кое е по-правилно. Притесняваме че ако не се цедя след всяко кърмене няма да стимулирам достатъчно кърмата и след месец няма да й стига на бебка. Незнам! Моля майчетата които са успешни кърмачки да ми обеснят подхода си. Много ви моля дайте съвет. Благодаря на всички предварително

# 1
  • Мнения: 292
Здравей,
Аз кърмя на поискване вече 4 месеца. В началото доста често се изцеждах, но прецених, че може да си докарам хиперлактация, а и на малчо си му стига. В случаите, когато не му достига си иска по-често, което води до естествено увеличаване (ретулиране) на кърмата. А и имам достатъчно замръзена кърма, която най вероятно ще се наложи да изхвърля.

Така, че не се притеснявай, можеш да пробваш за няколко дни да не доизцеждаш  Peace

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 613
Изцеждане не е необходимо.Нито сега нито като новородено бебе!ЛЛ не знаят нищо за процеса на кърмене и имане на кърма.Спираш да цедиш на всяко кърмене!Ще цедиш САМО АКО ИМА НЕОБХОДИМОСТ,тоест имаш тежест в гърдата,болка,дискомфорт.ЦЕДИШ САМО ДО ОБЛЕКЧЕНИЕ,не до последната капка.Спираш цеденето постепенно,защото можеш да си докараш запушвания на канали.През едно постепенно,не рязко!И така докато напълно преустановиш цеденето.Едно кърмен трябва да протича така:Кърмиш от едната,изправяш-оригваш и предлагаш втората-колкото иска яде.Цедиш само ако от втората не е сукало много и я усещаш болезнена.Но само до облекчение.Толкоз!На следващото кърмене даваш първо гърдата която е била втора на предишното кърмене(ако детето не я е изсукало добре).Ако е сукало доволно и от втората-няма значение коя ще дадеш.Аз винаги кърмя от двете на хранене,по-лесно и по-удобно ми е.А и според консултантката по кърмене-най-правилно,понеже ако кърмиш на едното хранене от едната а на другото хранене от втората-при гърдите се получава 6 часов интервал в който гърдите са пълни с кърма.А това оказва негативно влияние върху количествата на кърмата в последствие.Без цедене кърмя вече 4 години напълно успешно без добавки и подобни.Ако искаш мога да ти дам линк към статии от консултант по кърмене да четеш каквото те интересува за кърменето

Общи условия

Активация на акаунт