Перилни препарати и омекотители - 35

  • 55 428
  • 717
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 44 084
Вадила съм дрехи 30-60 мин по-късно, ако се случи да не съм вкъщи, същите са си като и веднага ако ги извадя, може би при по-голям престой да има разлика, но за мен и моето ежедневие е безполезна функция.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 641
Е добре де, то ако не ги извадиш повече от час и си киснат в тази водя, няма ли да замиришат?

Иначе и аз когато съм пускала да се перат през нощта и пералнята свърши в 7, а аз стана в 8-9, не съм забелязала да са по-смачкани от нормалното  newsm78

п.п. Водата я добавям по време на прането, не на плакненето. С идеята да се изперат по-добре.
Иначе моите програми имат опция само допълнително изплакване, което ми удължава с 10 минути програмата, но като вода колко е нямам представа.

# 482
  • София
  • Мнения: 11 701

Новата ми Миле, която вече е на година, има индикация за лоша хигиена...
Досега не е светвала...
Пера с прах и течни, и с омекотител...


Не е съвсем по темата,но с какъв модел Миеле си и доволна ли си?Съпругът ми напоследък им е фен и аз де,но цените им са тези,които ни карат да размислим по-сериозно.

# 483
  • Мнения: 48
Досега само чета от темата, и прилагам.

За задържаната последна вода: при мен цикълът за омекотяване е много кратък. Тази функция ползвам, оставяйки ги да се понакиснат в омекотител. Не си въобразявам, наистина са по-меки после. Иначе минават твърде бързо през омекотител, и ефектът е много слаб.
Ако е и със здрава центрофуга, миришат на омекотител, но са твърди.

Вчера в един магазин паралелен внос налитам на голямо количество от прословутата прахообразна добавка на Ариел. Засилвам се като дете на бонбони и виждам предвидливо изтрит код от кутиите...

Благодаря за всичко, написано тук!

П.П. както и за запасите с Персил, благодарение на Гес!

# 484
  • София
  • Мнения: 11 701

Вчера в един магазин паралелен внос налитам на голямо количество от прословутата прахообразна добавка на Ариел. Засилвам се като дете на бонбони и виждам предвидливо изтрит код от кутиите...


Коя е тази прословута пархообразна добавка на Ариел?Явно не чета внимателно...
Много се изкушавам да попитам кой е магазинът за паралелен внос /нали и аз имах "премеждие" наскоро/,но хайде да не ги "петним".

# 485
  • Мнения: 48
Магазинът е много добър и зареден, някои неща са много сносни като цена, само това ме учуди.
Казвам веднага кой е, ако държиш. Чак пък толкова да ги опетним...

Колкото до добавката, видях я коментирана тук в темата ( Гес отново), и наистина върши страхотна работа:

https://www.google.bg/search?q=ariel+flecken+pulver&biw=1366 … SwKHTpFBR0QsAQINQ

# 486
  • Мнения: 5 207
От четвъртък в Билла малките опаковки Персил прах/течен/капсули ще са на цена 6,99 лв.

Гес - спец. благодарности за препоръката на ДМ-ския препарет за спортно, много се съмнявах, че ще се почисти добре якето с подобен препарат и на спортна програма, само 54 мин, но излезе светещо и уханно... и днес в дъжда не пропускаше вода.
О, чудесно е, че вече има отзив за този препарат и то положителен. Радвам се, че не съм те подвела, защото аз нямам дрехи от функционален текстил и съответно не ползвам и такива препарати. Добри са им собствените марки на DM.

# 487
  • Мнения: 2 070
Да кажа за ДМ-ския за цветно. Вчера и днес пусках пране и двата пъти имаше лек остатък в чекмеджето и го плакнах. След приключване и отваряне на вратичката имаше на гумата, а и на стъклото пак нещо, което за първи път ми се случва.
Понеже пера цветното по принуда с течен, днес сипах прах и белите следи по дрехите пак ги имаше, но не толкова очевидни. Може би ако имаше доп. плакнене щяха да изчезнат.
Такава добавка Ариел видях и в наш магазин преди време, 5 лв струваше, от 2013 май, забравих. Нямам нужда, иначе бих си взела.

# 488
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
MissM, как така ти е останал течен в чекмеджето?  newsm78 Ти не го ли слагаш в чашка вътре в барабана?

# 489
  • Мнения: 2 070
Неее, ДМ ми е прах, от най-малките разфасовки. Просто не се разтваря до край  Peace

# 490
  • Мнения: 68 629
При мен бели следи не остават.
Не си го дозирала правилно вероятно? Пускай допълнителни плакнения, доста се коментира това тук..

# 491
  • Мнения: 5 741
Здравейте момичета, откакто започнах да следя темата съм в час вече със срока на годност на праховете, досега изобщо не се бях замисляла за това и вече хвърлих един полу използван  Даш с изтекъл срок. Имам и един Dixan, донесен от Италия на който номера е FE10Y4009. Тук вече се затрудних. Не ми се вярва да е от 2010 година. Изчетох първата страница и не можах да намеря нищо за Dixan.

# 492
  • софия
  • Мнения: 25 436
Здравейте момичета, откакто започнах да следя темата съм в час вече със срока на годност на праховете, досега изобщо не се бях замисляла за това и вече хвърлих един полу използван  Даш с изтекъл срок. Имам и един Dixan, донесен от Италия на който номера е FE10Y4009. Тук вече се затрудних. Не ми се вярва да е от 2010 година. Изчетох първата страница и не можах да намеря нищо за Dixan.
Къде се гледа срокът на годност?
Изчетох първия пост, но там няма нищо  и ще съм благодарна да ме насочите къде да чета Thinking Нямам време да следя темата, въпреки, че се старая и разчитам на първите постове, за да не задавам за 123456789 път един и същи въпрос.

# 493
  • Мнения: 68 629
Звънче, на Ариел прах за пране има десетцифрен код. Първата цифра е годината на производство - 5-2015г. Следващите три цифри са денят на производство- например 365 е последния ден на съответната година. Трайност - 2 години. На течния Ариел 18 месеце е срока на годност.

На Персила има точна дата на производство - той трае 3 години.

За останалите марки не мога да бъда полезна.

# 494
  • софия
  • Мнения: 25 436
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт