Мами с луксация как родихте?

  • 1 419
  • 14
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Имам луксация на тазобедрената става, лекувана съм с колани и апарат, операции нямам. Правих консултация с ортопед, според него трябва да родя със секцио, за да не се натоварва ставата. Това обаче го каза без дори да ме прегледа, само ме попита как съм лекувана и дали куцам и веднага ми даде направление за секцио. Според гинеколожката ми обаче жените с луксация раждали много по-лесно и бързо и според нея трябва да родя нормално. Ще се радвам да споделите как родихте вие, ако сте имали такова заболяване.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
Здравей! Аз нямам такъв проблем, но моя приятелка е с луксация и не е могла да получи разкритие, следователно и при двете й раждания се е наложило секцио. Не знам дали е само от това, но явно луксацията е предпоставка за назначаването му. Успех! И ако те съмнява нещо - допитай се до друг д-р.   bouquet

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Аз също знам,че при луксация е по-добре секцио.

# 3
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Аз съм имала двустранна луксация! Носила съм 6 месеца каиши като през това време съм ходила и при народен лечител! Родих трудно! В свисъл: отидох за нормално раждане и след 20 часово чакане родих секцио! Не знам дали луксацията ми е била предпоставка за секциото, но така се получи! Аз нямам операции в следствие луксацията, нито накуцвам, но имам позната която леко накуцва от луксация а роди нормално и то двете си деца! Така че не се притеснявай излишно! Ако имаш доверие в лекаря си го послушай! Успех!

# 4
  • Мнения: 468
Кръстницата на дъщеря ми е била с луксация и роди нормално за 7 часа, на 32 е.

# 5
  • Мнения: 607
Консултирай се и  с друг лекар.Леко раждане ти пожелавам.

# 6
  • Мнения: 277
Аз съм с двустранна луксация, била съм в апарат, оперирана съм. Родих секцио. Още след операцията преди 20 и кусур години опериращият лекар е казал, че ще се наложи да раждам секцио - тогава, когато това не е било много популярно. Сигурно е имал основание. На мен в консултацията ми беше написал: "с цел избягване на излишен риск за бебето и майката се препоръчва секцио". Ти нямаш ли стари рентгенови снимики - по тях най-добре може да се прецени.
Успех!

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Луксация на едната тазобедрена става, по-плитка ямка на ставата, късно открита - на 10 год, оперирана, извънставна корекция на ъгъла на бедрената шийка.
Две раждания, на 23 и на 33 год, нормални, без външни шевове и проблеми.
При първото раждане бях с изтекли води и без контракции, тогава обсъждаха секцио за малко, после ме гледаха на видеозон, пуснаха система и родих нормално.
С второто лекарката каза, че смята да не ползва упойка, за да не си направя някаква беля на ставата, като не си усещам тялото. Ама самото раждане мина много по-бързо.
Бебетата бяха - първото 2,900, 48 см, второто 3,850, 53 см. (щото и това има значение)
Бременността е по-притеснителното явление за луксация, защото качването на теглото товари ставите.
Иначе нямам никакви оплаквания след ражданията. Като си помисля как бяха наплашили майка ми, когато ми откриха луксацията като дете, иде ми да ги убия...

# 8
  • Мнения: 1 489
И аз знам,че ако си с луксация ще трябва да раждаш секцио.Но нали знаеш,че всяко правило си има изключения.Леко и безпроблемно раждане.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не е вярно това дето ти го е казала гинеколожката. Аз съм имала луксация и съм ходила с колани доста дълго. Първото си дете родих нормално и никой нищо не спомена за секцио. Раждането ми беше дълго и трудно като повечето първи раждания. След това не съм имала проблеми със ставите.

# 10
  • Мнения: 1 652
И аз съм с луксация и родих нормално за 3 часа.успех.

# 11
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
И аз да си кажа:
с двустранна луксация съм и съм минала през всички видове лечение с изключение на операция. Не куцам. Родих секцио по изрична препоръка на ортопед и гинеколог! Не се колебах изобщо!
Каквото и да решиш - леко раждане, бързо възстановяване и едно прекрасно слънчице да огрява домът ти!

# 12
  • Мнения: 650
може ли някои да обясни какво е луксация?Съжалявам, не знам.

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
може ли някои да обясни какво е луксация?Съжалявам, не знам.

Луксация означава изкълчване на ставите.Получава се вследствие на повиване на бебетата с пелени и повои.В повечето слуяаи бебетата се раждат с нормални стави и се изкълчват от повиване,но може да бъде и вродена луксация,вследствие разположението в матката.

# 14
  • Мнения: 233
Имам луксация на тазобедрената става, лекувана съм с колани и апарат, операции нямам. Правих консултация с ортопед, според него трябва да родя със секцио, за да не се натоварва ставата. Това обаче го каза без дори да ме прегледа, само ме попита как съм лекувана и дали куцам и веднага ми даде направление за секцио. Според гинеколожката ми обаче жените с луксация раждали много по-лесно и бързо и според нея трябва да родя нормално. Ще се радвам да споделите как родихте вие, ако сте имали такова заболяване.

tanya_79,

Мога да ти кажа при мен как беше:
Аз съм с двустранна луксация, лекувана с апарат и каиши също. Нямам операция и не накуцвам.
И двете си деца родих нормално и не съм имала проблем след това. Второто си дете родих на 36 години. Преди това се консултирах с няколко лекари-гинеколози и ортопед в Пирогов. Всичките мнения бяха за нормално раждане.
Единственото неприятно усещане беше в последните два месеца от бременостите ми. И при двете качих 15 кг и това се отрази като болки в ставите. Понякога не можех да ходя от болка, но се изтърпява......
През втората бременност не слязох от автомобила поради тази причина Mr. Green
Не се притеснявай от нормалното раждане  ако си с луксация и разбира се ако няма друга препоръка за секцио.

Друго, което също е важно, че има голяма вероятност децата наследят луксацията от майката, особено ако са момиченца/за вродена става дума/. Когато се роди малката ми дъщеря, задължително и правиха снимка на 6м. и слава на бога всичко беше ок.
Когато се роди малката ми дъщеря, на два месеца - консултация с ортопед+ехограф в БГ. На 6 м. отново консултация в САЩ. Според лекарите всичко е ок.

Късмет и успех!

Общи условия

Активация на акаунт