Списък на домовете по области

  • 243 183
  • 132
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 755
БУ - Болнично училище                                          
ВУИ - Възпитателно училище-интернат
ДДЛРГ - Дом за деца, лишени от родителска грижа
ДДМУИ - Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДДМФУСИ - Дом за деца и младежи с физически увреждания и съхранен интелект
ДДУИ - Дом за деца с умствена изостаналост
ДМСГД - Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦ - Дневен център
ДЦ към ДДМУИ - Дневен център към Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДЦ към ДДУИ - Дневен център към Дом за деца с умствена изостаналост
ДЦ към ДМСГД - Дневен център към Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦДМУ - Дневен център за деца и младежи с увреждания
ДЦДУ - Дневен център за деца с увреждания
ОБУ - Основно болнично училище
ООУ - Основно оздравително училище
ООУБЗ - Основно оздравително училище за белодробни заболявания
ООУССБЗ - Основно Оздравително училище за сърдечносъдови и белодробни заболявания
ОПГ - Оздравителна професионална гимназия
ОПГИ - Оздравителна професионална гимназия по икономика
ОСОУ - Оздравително средно общообразователно училище
ОУ - Оздравително училище
ОУ при ДММ - Основно училище при Дом за деца и младежи
ПУ - Помощно училище
СООУ - Средно общообразователно оздравително училище
СОУ за ДНЗ - Средно общообразователно училище за Деца с нарушено зрение
СОУ за ДУС - Средно общообразователно училище за Деца с увреден слух
СПИ - Социално-педагогически интернат
ССУ за ДУС - Средно специално училище за Деца с увреден слух
ССУ с ДГ за ДУС - Средно специално училище с детска градина за Деца с увреден слух
СУПЦ - Социален учебно-професионален център
У за ДНЗ - Училище за деца с нарушено зрение
У за ДУС - Училище за деца с увреден слух

Специализирани институции и специални училища за деца по области

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 11:28 от Vivi

# 1
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Танче,
  bouquet

# 2
  • Мнения: 206
AnMary,мамите от Варна сме ти много блгодарни,много ни помогна с тази информация !!!

# 3
  • Мнения: 510
 smile3525 за труда smile3525

# 4
Безкрайно много ти благодаря. Пожелавам ти успех във всичко, което правиш.

# 5
  • Мнения: 3 595
Благодаря  smile3525 Жалко, че не съм я видяла по-рано, но ще ми бъде много полезна!

# 6
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Благодаря   bouquet че си положила този   bouquet труд и си дала тази много полезна информация   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 595
Не може ли темата да се закове?

# 8
  • София
  • Мнения: 39 755
Ми трябва да се говори с някой мод.

# 9
  • Мнения: 1 272
Айтос 8500   ЛУ   "Иван Вазов"      ул."Цар Освободител"18      тел. 0558/2-25-96

От септември 2006 е закрито

# 10
  • София
  • Мнения: 39 755
Айтос 8500   ЛУ   "Иван Вазов"      ул."Цар Освободител"18      тел. 0558/2-25-96

От септември 2006 е закрито
Не мога да се редактирам, ще говоря с мод да го изтрие. Предполагам, че и други домове закриват.

# 11
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409

Лешница 5578      ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.) "Люляче"                        тел. 06922/282


От Ловешка област,
В края на 2006 беше закрит!

# 12
  • Мнения: 10
Искам само да кажа, че освен домовете за деца с ментални увреждания съществуват и домове в които те биват изпращани след 18 год. възраст и може би трябва да се помисли и за тях. Достигнат ли до там порастналите вече деца сякаш са забравени...може би защото са вече достатъчно големи. А те имат нужда от същото внимание и разбиране и може би от много повече, след като ще прекарат остатъка от своя живот в такава "институция". В повечето случаи тези домове в страната са в окаяно състояние, което според мен не е най- страшното...По- страшното е че обществото ги е отписало с изолиране в отдалечени от големите градове места за които не полага никакви грижи. А е вярно, че този тип хора са най- обичливите същества на света. Иска ми се да можеше да се направи повече.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Искам само да кажа, че освен домовете за деца с ментални увреждания съществуват и домове в които те биват изпращани след 18 год. възраст и може би трябва да се помисли и за тях. Достигнат ли до там порастналите вече деца сякаш са забравени...може би защото са вече достатъчно големи. А те имат нужда от същото внимание и разбиране и може би от много повече, след като ще прекарат остатъка от своя живот в такава "институция". В повечето случаи тези домове в страната са в окаяно състояние, което според мен не е най- страшното...По- страшното е че обществото ги е отписало с изолиране в отдалечени от големите градове места за които не полага никакви грижи. А е вярно, че този тип хора са най- обичливите същества на света. Иска ми се да можеше да се направи повече.

така е,спор няма ,не е леко в тези институции.
Имаш ли конкретни идеи?

# 14
  • Мнения: 10
Ами конкретни идеи...трудно е да се каже. Такива места имат нужда от почти всичко... Но най- вече от внимание. Домовете за възрастни хора с увреждания не ги посещава почти никой. Нито по празниците, нито в останалото време. Най- тежко е когато осъзнаят, че никой няма нужда от тях. В такива домове понякога попадат и хора които са с лека степен на увреждане, без близки и тази изолация наред със съжителството им останалите води до задълбочаване на проблемите им. Да не говорим, че до скоро този тип заведения са минавали за здравни и е достатъчно да бъдат нахранени и да са раздадени лекарствата. Смятам, че ако има по- голям интерес и към този вид домове ще може да се избегне изолацията на тези хора и ще могат да се задоволяват до някаква степен и емоционалните им потребностти. Това на първо време.Може би и институциите, които отговарят за тях ще започнат да полагат повече грижи. Знам, че е много трудно да се промени гледната точка относно този тип хора, но все пак веднъж дошъл на този свят всеки човек има право на лично достойнство и подкрепа.

# 15
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Подкрепям те напълно!Ние ще ходим в два такива дома тия дни,тук в с.Драганово има подобен дом за жени и девойки с психични отклонения и в още едно село пък има всякакви хора...млади стари ...мъже и жени ...млади и стари ...изоставени и забравени от своите!Ще идем да има занесем дрехи и някакви плодове,а защо не и по една мартеничка

# 16
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Дидка,  bouquet
истината е,4е много от децата с проблеми след домовете отиват в тези за стари хора Sad
Ние сме били в КО4ериново само,но е дале4е и няма как да ходим по-4есто.
Много пъти сме мислили за тези хора ,но нямаме адресите на домовете.Дали не може някой да изрови от някъде Praynig

# 17
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз ще се опитам да намеря адреси,поне тия в околността ще взема със сигурност!Може пък да ми съдействат и да ми дадат всичките  Thinking

# 18
  • Мнения: 10
ДВУИ с. Лозево общ. Шумен  9746. Домът е за мъже.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 755
Намерих някакви адреси, довечера ще ги постна.

# 20
Добър вечер, искам да попитам кои от тези домове в Софийска област който са постнати в предишната страница са най малко спонсорирани?
мн ще съм ви благодарен за отговорите! Мерси предварително!

# 21
  • София
  • Мнения: 39 755
ДВУИ – Дом за възрастни с умствена изостаналост

гр. Баня, Община Карлово,
гр. Батак,
с. Батошево, Област: Габрово, Община: Севлиево
с. Бутан, Област: Враца, Община: Козлодуй
с. Българево, Област: Добрич, Община: Каварна
с. Горен Чифлик, Област: Варна, община Долни Чифлик
с. Горно Вършило, Област: Пазарджик, Община: Септември
с. Драганово, Област: Велико Търново, Община: Горна Оряховица
с. Качулка, Област: Кърджали, Община: Крумовград
с. Куделин, Област: Видин, Община: Брегово
с. Лозево, Област: Шумен, Община: Шумен
с. Лясково, Област: Стара Загора, Община: Стара Загора
с. Маленово, Област: Ямбол, Община: Стралджа
с. Малко Шарково, Област: Ямбол, Община: Болярово
с. Оборище, Област: Варна, Община: Вълчидол
с. Орсоя, Област: Монтана, Община: Лом
гр. Пловдив,
с. Подгумер, Област: София-град, Община: Столична
с. Преколница, Област: Кюстендил, Община: Кюстендил
с. Присово, Област: Велико Търново, Община: Велико Търново
с. Пчелище, Област: Велико Търново, Община: Велико Търново
с. Русокастро, Област: Бургас, Община: Камено
с. Самуил, Област: Разград, Община: Самуил
гр. Твърдица,
с. Тръстика, Област: Търговище, Община: Попово
с. Церова Курия, Област: Велико Търново, Община: Велико Търново

ДВПР – Дом за възрастни с психични разстройства

с. Бориловец, Област: Видин, Община: Бойница
с. Говежда, Област: Монтана, Община: Георги Дамяново
с. Заберново, Област: Бургас, Община: Малко Търново
с. Лакатник, Област: Софийска, Община: Своге
с. Пастра, Област: Кюстендил, Община: Рила
с. Петково, Област: Софийска Община: Елин Пелин
с. Правда,
с. Радовец,
с. Радовци,
с. Раздол,
с. Ровино,
гр. Свиленград,
с. Черни връх

ДВД – Дом за възрастни с деменция

с. Бистрилица,
с. Горна махала,
с. Горско косово,
с. Добро дол,
с. Дряново,
гр. Казанлък,
с. Огнен,
с. Опанец,
гр. Разград,
гр, Русе,
с. Салаш,
с. Славянци,
гр. София

# 22
  • София
  • Мнения: 39 755
Предполагам, че инфо за адреси и телефони може да се намери от Български Хелзински комитет - http://www.bghelsinki.org/index.php?module=pages&page=report2003&lg=bg

# 23
  • Мнения: 1 843
Включвам се само за да коригирам телефона на: София   ДМСГД "Св. Параскева"            кв. Надежда, ул. "Порой" 16      тел. 02/831-33-07

# 24
  • Мнения: 10
Мога да ви разкажа за дома в с. Лозево общ. Шумен. Стига да има интерес.

# 25
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Защо изобщо питаш?! Разказвай....

# 26
  • Мнения: 10
Ами истината е че няма голям интерес към домовете за възрастни, а там отиват след 18 години и възрастта им няма никакво значение. Това са едни големи деца просто. А иначе ако говорим за Лозево- това е един дом скрит от очите на " нормалните" хора със много стара база...там са 90 човека за които има само 2 тоалетни, в стая са по трима...има само едно перално помещение и машината е сигурно от войната...нямат нужда от дрехи , а от по- големи ремонти...Там има хора с различна степен на олигофрения и най- тежко е за тия, които осъзнават, че са изхвърлени от обществото. А иначе са най- искрените същества на света. При тях няма лицемерие така присъщо на нормалният свят, пробемите със етност и възраст не съществуват, ако обичат искрено - обичат,, ако мразят- мразят. Техният живот се състои в това да поддържат дома в които живеят и да чакат някой да забележи, че съществуват. При тях на празници не отива никой , при избори не се сещат за тях, защото не са гласоподаватели, разчита се изцяло на издръжката на държавата, която отделя за един такъв човек на година по около 1600лв. Лошо е когато попадат там идвайки  от семействата си или от детски домове в които е имало всичко...Всички знаем че няма кой знае какви възможностти порастналите вече деца да изявяват своите възможностти и таланти. А те си имат своите мечти и желания, които чесно казано не се различават много от нашите...разбиране...подкрепа...любов...и нещо с което да осмислят съществуванието си...

# 27
  • Мнения: 2 242
Можете ли да ми помогнете с адрес на дом приемащ новородени бебета (искам да изпратя дрешки от най-малките номера до 1г)?
извинявам се ако въпроса ми не е за тук

# 28
  • Мнения: 58
    Орехово 4877       ДОВДЛРГ "Надежда"      тел. 03053/2127   


... и този дом е закрит през 2006 г.

# 29
  • Мнения: 1 685
Момичета, живея в Банкя, събрала съм дрешки за деца от различни възрасти, както и някои мои неща.Имам и малко играчки и пантофи.Да ходя направо в някой дом или да ги предам на някоя от вас?Преди време се бях свързала с ОВНЕ, тя ми каза, че ги разпределяте.Сега да я потърся ли пак или направо да търся някой дом?И бихте ли ми дали номера и, защото съм го изгубила!

# 30
  • Мнения: X
Търсих,търсих - СУЗП или ДДМФУСИ - тези съкращения  Shocked - но не открих..Идеята ми е,че имам МОИ дрехи - 48 номер, които искам да пратя на дом за по-големи деца все пак.Моля помагайте с инфо!!Не искам да ги оставям на контейнера на циганите и те с пренебрежение да го подмятат #2gunfire #2gunfire А са си хубави,просто вече са ми малко малки

Очаквам отговор, мили мами!!!

# 31
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
От кой град си?

# 32
  • Мнения: X
Добрич, но мога да ги пратя като колет където и да е

# 33
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Балчик 9600   БУ "Йордан Йовков"         м."Тузлата"      тел. 0579/7-26-17
Добрич      ДМСГД               жк Добротица      тел. 058/602-459
Добрич 9300   ДОВДЛРГ "Дъга"            жк "Дружба 3" 57   тел. 058/605-601
Добрич 9300   ДЦ за ДМУИ            ул. Л. Каравелов  55 А   тел. 058/60-42-75
Добрич 9305   ПУ "Д-р Петър Берон"         ул."Й.Йовков" 4      тел. 058/602024
Каварна 9650   ПУ "Любен Каравелов"         ул."Сан Стефано" 16   тел. 0570/82219
Кранево 9649   ПУ "Академик Тодор Самодумов"      ул."Шипка"10      тел. 0579/66501
Крушари 9410   ДДМУИ               ул."Георги Димитров" 46   тел. 05771/22-84
Овчарово 9395   ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.) "Добруджанче"   ул."20"  2      тел. 05711/216, 584
Пчеларово 9550   СПИ "Св. Кл. Охридски"                  тел. 05739/576/577
.........а на първа страница на тая тема можеш да видиш какво значат съкращенията за да се ориентираш!Имаш възможност без да пращаш колет,да занесеш лично дрехите някъде
Като гледам в жк Дружба е най-подходящ домът за твоите дрехи,също и в помощното училище ПУ става,но първо се обади в домът и говори с директора,предполагам,че ще ги приемат,може и направо да идеш на място и да потърсиш директора,като носиш всичко сгънато и подредено в торби или кашони! Пиша по-подробно за да те улесня,щом ти е за пръв път!Ако има нещо,питай ме на лични!

Последна редакция: вт, 02 окт 2007, 14:49 от Дидка

# 34
  • Мнения: 1 685
А на мен защо не ми отговаряте Cry
Нося си дрехите в багажника на колата вече седмици с надеждата да намеря този дом в Банкя, но нямам късмет.

# 35
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Извинявай   bouquet  карамелена,но мислех,че вече си направила някаква връзка със Софийските мами и въпроса е решен! Пиши на  lavender,или на някоя от мамите софиянки от движението,лесно ще ги откриеш ,може и тук да погледнеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=226694.0

# 36
  • Мнения: 1 685
Мнооого благодаря!

# 37
  • Мнения: 2 336

ДОМОВЕ ЗА ОТГЛЕЖДАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ НА ДЕЦА ЛИШЕНИ ОТ РОДИТЕЛСКИ ГРИЖИ  (ДОВДЛРГ)
   http://decata.orbitel.bg/domove.htm

# 38
  • София
  • Мнения: 589
Имам един въпрос.Понеже в темата ДБМ малко се обърках и затова тук ще питам.За домовете в
Област Пазарджик към кой да се обърна за малко Инфо?
Благодаря    bouquet

# 39
  • Мнения: 2 336
Имам един въпрос.Понеже в темата ДБМ малко се обърках и затова тук ще питам.За домовете в
Област Пазарджик към кой да се обърна за малко Инфо?
Благодаря    bouquet
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=227781.new;topicseen#new
В този Пазарджишки форум момичетата може да ти дадат необходимото инфо.
А ако мога и аз с нещо да ти помогна ще се радвам. Лек ден  bouquet

# 40
  • София
  • Мнения: 589
Благодаря ted,за сега ще я про4ета темата и после ще попитам   bouquet

# 41
Незнам дали разполагате с тази информация:
Социално Учебно Професионално Заведение (СУПЗ)- с. Овча Могила


http://www.ovchamogila.com/supz.htm - като малко инфо.

Това е моето село, но за съжаление, не си ходя често там, но имам доста познати. Ако имате интерес, мога да се опитам да ви свържа с някого. Предполагам, че там имат също нужда от дрехи, обувки, сапуни, шампоани и т.н.

# 42

Нали не забравяте за божидара
moneybookers.com  сметка:
 Email: savebozhidara@abv.bg
Customer ID: 4468175
Лично аз дадох 200 лева (не е много но от сърце)
Надявам се да оцелее и да успее в живота Hug

# 43
здравейте,
не знам дали за някой ще е от полза информацията, но в спъсика с домовете публикуван на първа страница от темата има някои неточности. в смисъл аз лично забелязах една- дома в село Стоб вече не съществува. мислехме да носим дрехи там понеже ни е по път но се оказа че преди време децата са "разхвърляни" по други домове, както се изрази една мила жена.

# 44
  • София
  • Мнения: 39 755
Списъкът е стар. Наистина предстояще закриване на някои от домовете, и то не един или два.
Списъкът може да се промени от модератор.

# 45
Как да откривам информация относно нуждите на някой дом? Деца - първи клас от Пловдив са събрали дрешки и играчки. Подготвили са и програма. Къде да ги завердем?

# 46
  • Мнения: 2 336
Как да откривам информация относно нуждите на някой дом? Деца - първи клас от Пловдив са събрали дрешки и играчки. Подготвили са и програма. Къде да ги завердем?
обърни се към ДБМ-гр. Пловдив момичетата ще те насочат

# 47
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,
някой знае ли нещо за домовете в Луковит.
Според списъка на едно и също място има ДГ, дом и училище за деца с физически увреждания,
но никой не отговаря на телефоните.

# 48
  • Мнения: 1 523

Русе 7016   ПУ "Св.Св.Кирил и Методий"      ул."Йосиф Цанков" 120   тел. 082/860116, 861582

Училището е закрито,на негово място е ресурсен център.

# 49
  • Мнения: 166
Здравейте,искам да ви попитам дали някой знае дали има дом за деца лишени от родителски грижи болни от диабет-чувала съм,че има във Вършец,но не съм сигурна.Аз съм майка на дете с диабет и ми се иска да се събера и с други маики на деца с диабет и да им помагаме,но незнам каде да търся.Ако може помогнете ми с инфо-благодаря  bouquet

# 50
  • Мнения: 59
Еееееееее, че то имало доста домове в БГ

# 51
Дебелец 5030      ДМСГД                     "Патрииарх Евтимий" 49      тел. 06117/21-30

не знам дами как да ви опиша чувството да правиш добро....аз съм на 15 и се казвам стефка,аз и една моя приятелка се чудехме какво да правим иии решихме да направим едно добро дело и нашето начинание го кръстихме "да дарим усмивка" бяхме замислили целият клас или поне тези които искат да дадът нещо свое на дечицата от дома които е споменат по горе и да ги зарадваме...да ама не от даряване на вещи взехме че организирахме голям концерт в общината на Велико Търново...събрахме най-известните рапари на Търново имаше и участници от нашето училище соу "емилиян станев" ,продавахме картички и билети и събрахме 2000 лева .... даже направихме специална песен ( Roky,malkia,iova-hillqdi deca) песента е супер накрая на концерта бяхме излязли всички участници и я пеехме заедно в един от куплетите се пееше "дайте им шанс,дайте им шанс-падам на колене" и всички които бяхме на сцената паднахме на колене а публиката стана на крака...вярно имахме проблеми в училище,но все пак дарихме усмивка....чувството че си помогнал на някого е просто...абе нямам думи...страхотно е....

# 52
  • Мнения: 2 353
  Yo_SoY_RebelDe, браво на вас!  bouquet

# 53
  • Мнения: 809
Някой знае ли как могат да бъдат дарени книги на библиотеките на домовете (художествена и православна литература). Кои домове имат нужда и изобщо всичко?

# 54
  • Мнения: 482
А плюшени играчки къде може да се подарят, нали наближава Коледа? Имаме доста със сестра ми.

# 55
  • sofia
  • Мнения: 7 477
А плюшени играчки къде може да се подарят, нали наближава Коледа? Имаме доста със сестра ми.

там където ние ходим не желаят плюшени игра4ки.

Но се сещам за 19 ОДЗ в МЛадост.Там биха ги приели Peace

# 56
  • Мнения: 482
А дали има възможност да ги изпратя в колет, нямам транспорт?

# 57
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А плюшени играчки къде може да се подарят, нали наближава Коледа? Имаме доста със сестра ми.

От моя опит, който имам с подаряването, ДРЕБНИ плюшени играчки могат да се подарат навсякъде, където има логопедични кабинети. Такива кабинети има към общини, училища, датски градини. Перат се лесно в пералня. Разбира се обикновено питам преди това.
По самите детски градини не ги искат, защото са трудни за поддържане, а ХЕИ много често взима проби от тях дали са добре изчистени.

# 58
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Някой знае ли как могат да бъдат дарени книги на библиотеките на домовете (художествена и православна литература). Кои домове имат нужда и изобщо всичко?

По училищата може да се пита, а защо не и по някои църкви, те също имат библиотеки. На-информирани съм попадала на отците "Покров богородичен" (зад хотел Родина) - имат и тел, който може да се вземе от справки.

# 59
  • Мнения: 146
здравейте,
искаме да посетим дома в Дебелец, но не мога да се свържа с тях на посочения телефон.
Приготвили сме дрехи , памперси и лакомства . Ако има нов телефон може ли да го публикувате.

# 60
  • София
  • Мнения: 39 755
Thanks to Ehriz   bouquet

Порових се отново в страницата на ДАЗД. Информацията е от 24 Юни 2008ма.
Давам списъкът в този вид - Специализирани институции и специални училища за деца по области

# 61
Тел. на Дома в гр. Дебелец е 06117 2130 -д-р Георгиева -Директор на Дома.
Ние днес ходихме около 15 души и беше невероятно изживяване.

# 62
  • София
  • Мнения: 39 755
Телефона е верен, не съм го сбъркала. Има и мейл за връзка.

# 63
# 64
# 65
  • Мнения: 58
Искам да попитам, дали е възможно да занеса дрехи в дома - гр.Провадия?

# 66
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Искам да попитам, дали е възможно да занеса дрехи в дома - гр.Провадия?

Обади им се по телефона, не вярвам да ти откажат   bouquet

# 67
  • Варна
  • Мнения: 777
Къде във Варна мога да занеса дрехи за  по-големи момичета(до 1,60м и до 50кг примерно)?

# 68
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Къде във Варна мога да занеса дрехи за  по-големи момичета(до 1,60м и до 50кг примерно)?
Моля, пиши и в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354888.0. Момичетата там най-добре ще те ориентират.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 777
Благодаря!Писах и там.

# 70
  • Мнения: 5
Защо не видях нищо за домовете в Хасково?Пишете ще помагаме

# 71
  • Мнения: 5
Сега ги видях адресите

# 72
  • Мнения: 30
Здравейте.Събрала съм длешки за бебенце и малко играчки.Може ли да ме насочите за дом с по-голяма нужда от  такива,че като гледам списъка е голям,но не знам къде да пратя.

# 73
  • Мнения: 50
Моля ви, обяснете ми, ПУ - демек Помощните училища на какъв прнцип са? Децата живеят ли в тях? Нямат ли семейства или имат, но просто учат там по различни причини. Защото намерих в списъка едно, което е съвсем близо в нашия квартал (Слатина в София) и мога да им занеса два големи плика с дрехи, които съм отделила. Зная, че най=вериоятно трябва да се обадя на директора и да питам, но все пак моля и вас за обяснение.

# 74
  • София
  • Мнения: 39 755
Не зная за Слатинското. В Надежденското у-ще родителите водят и прибират децата, те само учат в училището.

# 75
  • Мнения: 144
Моля ви, обяснете ми, ПУ - демек Помощните училища на какъв прнцип са? Децата живеят ли в тях? Нямат ли семейства или имат, но просто учат там по различни причини. Защото намерих в списъка едно, което е съвсем близо в нашия квартал (Слатина в София) и мога да им занеса два големи плика с дрехи, които съм отделила. Зная, че най=вериоятно трябва да се обадя на директора и да питам, но все пак моля и вас за обяснение.

На лични ви изпратих информация, в която смятам, че ще намерите изчерпателен отговор на въпроса ви. Погледнете и написаното в тази тема ( http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322354.msg8340504#msg8340504 ), защото може би и там ще намерите информация. Евентуално пишете и на авторката ( http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=83406 ). Ако се наложи пуснете тема и в този подфорум ( http://www.bg-mamma.com/index.php?board=61.0 ), като може би ще ви обяснат подробно всичко.

# 76
  • Мнения: 203
хубаво е , че има хора като вас  bouquet

# 77
  • Мнения: 10
Здравейте, това в Добрич не е ДМДУИ, а е Дневен център за деца с увреждания. Вече не се намира на ул."Л.Каравелов" №55А, а на ул. "Суха река" 37

# 78
  • София
  • Мнения: 39 755
Сега гледах списъка. Няма ДМДУИ в гр. Добрич, в с. Крушари е.
Има записан Дневен център за деца с увреждания в гр. Добрич, с адрес ул. "Л. Каравелов" 55А. Мога да променя адреса. Други данни нямате ли?

# 79
  • Мнения: 10
Да извинете, грешката е моя, съжалявам! Но за същия център говоря, преместен е на "Суха река" №37, там се намират още Защитено жилище за жени с умствена изостаналост, Дневен център за възрастни с увреждания, Приют за безнадзорни деца, Център за социална рехабилитация и интеграция.

# 80
  • Мнения: 349
Здравейте, много полезна тема   bouquet Отдавна търся телефон и точен адрес на такива институции в Габрово. Имам дрешки, книжки и играчки, които не ползвам и ми се иска да ги дам там Simple Smile   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 1 832
Искам да ви попитам някой знае ли какви са условията в дома в с. Говежда, Област: Монтана, Община: Георги Дамяново
или в с. Пастра, Област: Кюстендил, Община: Рила. Или ако някой знае за дом /частен или държавен/ за възрасти хора с психични отклонения с добри условия.

# 82
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Искам да ви попитам някой знае ли какви са условията в дома в с. Говежда, Област: Монтана, Община: Георги Дамяново
или в с. Пастра, Област: Кюстендил, Община: Рила. Или ако някой знае за дом /частен или държавен/ за възрасти хора с психични отклонения с добри условия.


Това са домове за стари хора,а ние поне(ДБМ) не работим.Ппомагаме основно на деца Peace

Сжалявам,не мога да съм ти полезна Confused

# 83
  • Мнения: 734
Здравейте, трябва ми телефонът на директорката г-жа Ивелина Георгиева на ДДУИ "Света Екатерина" в с. Искра, област Бургас. В xls файла, който открих, телефонът не е актуален, няма и посочен и-мейл адрес...Някой може ли да ми помогне? Преварително благодаря!   bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 1 832
Здравейте, трябва ми телефонът на директорката г-жа Ивелина Георгиева на ДДУИ "Света Екатерина" в с. Искра, област Бургас. В xls файла, който открих, телефонът не е актуален, няма и посочен и-мейл адрес...Някой може ли да ми помогне? Преварително благодаря!   bouquet
Защо не попиташ на 11800 това мисля че е телефона на справки.

# 85
  • Мнения: 734
Здравейте, трябва ми телефонът на директорката г-жа Ивелина Георгиева на ДДУИ "Света Екатерина" в с. Искра, област Бургас. В xls файла, който открих, телефонът не е актуален, няма и посочен и-мейл адрес...Някой може ли да ми помогне? Преварително благодаря!   bouquet
Защо не попиташ на 11800 това мисля че е телефона на справки.

Благодаря, намерих го.   bouquet

Ще помоля някой оторизиран администратор да добави в списъка с информацията за домовете една 2-ка пред телефона на г-жа Ивелина Георгиева и вместо 364 да бъде 2364.

# 86
  • Мнения: 1
информацията за домовете по области е много полезна ...

# 87
  • Мнения: 280
Зравейте!
Въпроса ми е за дрешки до 2 годинки къде има нужда да са дадът?
Благодаря ви!

# 88
Информация за Помощно Училище - Интернат "Д-р Петър Берон" гр. Търговище може да намерите на този линк.
http://www.pui-targovishte.com/

# 89
Momi4eta,mnogo vi molia ako niakoi znae to4en adres i tel.na DVPR-s.Pastra da mi go postne.
Blagodaria predvaritelno

# 90
  • Мнения: 465
Много полезна информация, благодаря   bouquet

Имам питане, някои работил ли е скоро с този дом и имате ли информация от него?

София         ДМСГД "Св. София"            ул. "Гюешево" 21         тел. 02/82-20-620

Ежедневната ми програма е претрупана и времето ми е много ограничено, но това място ми е близо и много бих се радвала, ако мога да помогна.
Благодаря в аванс.

# 91
Това е блога на домa в Брацигово http://dom-bratsigovo.blogspot.com/ . Доколкото знам в момента правят сайт, на който ще бъдат качени снимки от домa и снимки на децата в домa.

Брацигово 4579   ДОВДЛРГ "Васил Петлешков"   ул."Трети март"57      тел. 03552/24-42;21-06

Контакти
Адрес: ДДЛРГ „Васил Петлешков”
гр. Брацигово, бул. „Трети Март”No 57
Директор: Костадинка Найденова
тел: 03552/2106
e-mail: nina_naydenova@abv.bg

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
В Пловдив (К.Париж, близо до Коматевски възел) има дом за деца, но не откривам контакти в линка. Някой може ли да ми помогне?
Преди време купувахме пакетирани храни и книжки за дечицата, ще ми се пак да вземем нещо. Искам да се свържа с някой от дома.

# 93
# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Благодаря!

# 95
Здравейте! Някой може ли да сподели някаква информация за дома за стари хора в село Бистрилица, общ. Берковица? Опитах се да се обадя, но телефона им вече не работи, а селото изглежда доста изоставено. Дали дома не е в окаяно състояние ? Ще съм благодарен на всякаква информация.

# 96
  • Мнения: 4 406
Здравейте,
аз да попитам за Дом за жени с умствена изостаналост около Видин.
И, важното е, нещо ми споменаха, че има места за спешни случаи, това е най-големият проблем?

# 97
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте,
аз да попитам за Дом за жени с умствена изостаналост около Видин.
И, важното е, нещо ми споменаха, че има места за спешни случаи, това е най-големият проблем?


Самата служба социални грижи предоставя такава информация.
Мисля, че трябва да търсите защитено жилище с интензивна или не интензивна медицинска помощ. И да, важно е дали имат места.

И темата малко я спамиме с информация за възрастни, тук работят само с домове за деца.

Успех в търсенето.

# 98
Здравейте,
Наскоро създадохме нов сайт - http://milostiv.org/, на който можете да намерите адресите на всички домове за сираци отбелязани на картата на България, както и информация за контакти.
В скоро време предвиждаме да добавим и адресите на домове за деца с увреждания, както и на  старчески домове.

Надяваме се, сайта да бъден полезен за хората, които имат желание да помагат.

# 99
  • Шумен
  • Мнения: 67
Аз искам да помоля, ако някой от Шумен чете тук, да ми пише на лични, да се организираме за шуменските домове. Благодаря.

# 100
  • Мнения: 1
Здравейте! Сега е времето на пролетните почиствания, за това се чудя къде бих могла да даря разни дрешки, но като за по-големи деца, къде в София има домове ? Simple Smile

Благодаря предватирелно Simple Smile

# 101
  • Мнения: 262
писах на един от мейлите ...
дали ще ми отговорят?
някой контактувал ли е така с дом за да уточните подробностите по дарението?

# 102
  • на село
  • Мнения: 830
Здравейте!
Трябва ми информация за ДДМУИ в с. Кошарица.
Разрових се в нета, но предпочитам информация от първа ръка.
Благодаря!

# 103
  • Мнения: 159
Огромни благодарности на всички за полезната информация!   bouquet

# 104
  • Мнения: 30
Благодаря за информацията  Simple Smile.Предпочитам да дам дрехите и играчките на сина ми на деца ,които имат нужда от тях.

# 105
  • Мнения: 18
най-много социални домове има в старозагорско - там живеят над 394 деца и младежи. Данните са ужасяващи  Sad

# 106
  • Мнения: 1
Здравейте! Брат ми е на 42 години и е с диагноза параноидна шизофрения и олигофрения. Агресивен е и често изпада в кризисни състояния. Искам да ви попитам и аз - може ли някой да препоръча "Дом за мъже с психични разстройства" в североизточна България, който да е с възможно най-благоприятни условия за пребиваване на хора с такива проблеми там? Благодаря Ви!

# 107
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте! Брат ми е на 42 години и е с диагноза параноидна шизофрения и олигофрения. Агресивен е и често изпада в кризисни състояния. Искам да ви попитам и аз - може ли някой да препоръча "Дом за мъже с психични разстройства" в североизточна България, който да е с възможно най-благоприятни условия за пребиваване на хора с такива проблеми там? Благодаря Ви!

Тук списъкът е за дестките домове.
За възрастни, трябва да проверите на сайта на МТСП или АСП.
Успех.

# 108
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=180959.0

да кажа, че има и тема за хосписите, ако си зададе там въпроса, мисля че все някой ще отговори.

# 109
  • Мнения: 57
Супер полезна информация намерих тука!
Благодаря!

# 110
  • Мнения: 13
Аз също работя в такава институция и много ще се радвам ако наистина някой ни посети, защото както казват по-горе хората живеещи с години в такива институции нямат само нужда от дрехи и обувки а те се радват на много други дребни неща и най-вече на внимание.Така, че ако някой иска да се свърже с мен може да ми пише. А забравих да се представя аз съм социален работник в Център, където живеят лица над 18год с диагноза шизофрения. Центъра е от семеен тип но не може да се обърне онова внимание, което най вероятно жените ще получат в домовете си а дали някой от близките се интересува от тях е отделен въпрос.

# 111
Не знам дали тук е мястото на поста ми,но искам да изкажа искрени благодарности на ДМСГ Град Добрич,и искам да кажа че за един месец посещение детето ми коренно се промени и да благодаря на целия екип за грижите и отдадеността към децата.  bouquet

# 112
  • Мнения: 10
здравейте искам да попитам каде в Плевен мога да даря дрешки за бебета намирам адрес само на дом от 3-7 год ако няма ж Плевен може и в друго населено място да ги пратя ! Мерси предварително

# 113
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте, имам приятелка, която иска да подаря няколко бални рокли, на момичета от дом. Бихте ли ни помогнали да намерим нуждаещи се момичета. И ако е възможно от Варненски регион. Ако има нужда от поправка на тоалета, ще можем да съдействаме.

# 114
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте, имам приятелка, която иска да подаря няколко бални рокли, на момичета от дом. Бихте ли ни помогнали да намерим нуждаещи се момичета. И ако е възможно от Варненски регион. Ако има нужда от поправка на тоалета, ще можем да съдействаме.

Във Варна и област, няма звено на ДБМ и не мога да помогна с имфо, но... в почти всички големи градове има открити Защитени и преходни жилища, в които се настаняват младежи от закриващите се домове. В общината трябва да имат координатите им. Провери в страницата на общината. Там трябва да пише и във всяко жилище за каква възраст деца става въпрос....

# 115
  • Мнения: 164
Някой може ли спешно да помогне с инфо за съществуващ все още ДДЛРГ за деца 7-18 години, защото се оказва, че ДДЛРГ Пенчо Славейков е закрит...?

# 116
  • Мнения: 376
здравейте. Искам да намеря контакти на един от трите дома в град София, но днес никой не ми вдига. Звънях на тези трите:
ДДЛРГ "Св. Иван Рилски", бул. "Цар Борис ІІІ" № 126   "02/855 38 16
02/ 855 39 16"   Антоанета Иванова
ДДЛРГ Драгалевци,ул. "305" № 1   02/967 12 25   Веселка Соколова
ДДЛРГ "Надежда", жк. "Младост" 1, до бл.29   "02/874 90 57
02/ 874 00 41"   Зорка Афузова

Случайно да знаете днес как мога да се свържа с някой от тях? Мобилен телефонен номер да имате? Или да оставя за понеделник? Една организация иска да направи малко дарение но иска среща с директора и децата. Благодаря

# 117
  • Мнения: 121
Здравейте,

Искам да попитам знаете ли как мога да намеря информация за конкретно момиче, преместено от цнстду в един град в дом в Търговище. Разполагач с имена, дата на раждане и снимки. Момичето е на 19 години. Предварително благодаря!

# 118
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте,

Искам да попитам знаете ли как мога да намеря информация за конкретно момиче, преместено от цнстду в един град в дом в Търговище. Разполагач с имена, дата на раждане и снимки. Момичето е на 19 години. Предварително благодаря!
Не мисля, че ще получите такава информация. Информация се дава на децата, които пожелаят да намерят свой близък, но обратното инфо близък - дете не се предоставя. Момичето е пълнолетно и е напълно възможно освен това вече да не е в институция. Потърсете в Търговище КСУ то, което отговаря за ЦНСТ ако евентуално решат да ви помогнат, но не е много вероятно, съжалявам Sad

# 119
  • Мнения: 121
Здравейте,

Искам да попитам знаете ли как мога да намеря информация за конкретно момиче, преместено от цнстду в един град в дом в Търговище. Разполагач с имена, дата на раждане и снимки. Момичето е на 19 години. Предварително благодаря!
Не мисля, че ще получите такава информация. Информация се дава на децата, които пожелаят да намерят свой близък, но обратното инфо близък - дете не се предоставя. Момичето е пълнолетно и е напълно възможно освен това вече да не е в институция. Потърсете в Търговище КСУ то, което отговаря за ЦНСТ ако евентуално решат да ви помогнат, но не е много вероятно, съжалявам Sad

Благодаря за отговора! Момичето е с увреждания - Церебрална парализа и други, със сигурност е в институция, тъй като не може да се грижи сама за себе си. Вероятно в дом за възрастни или психиатрична клиника. Тя няма как да пожелае да намери информация за мен, аз не съм ѝ роднина също така, така че дори да поиска няма как да се свържат с мен - тя знае само първото ми име. Просто следите ѝ се губят от момента, в който е преместена от Павликени в Търговище. Аз искам само да знам къде е, за да мога да в посещавам и да ѝ нося някакви неща от първа необходимост, ако има нужда.

# 120
  • Мнения: 5
Добър вечер.Незнам дали тука е правилната тема за питане.Решили сме с едни приятели да дарим дрехи,играчки ,фтуболни топки,конзоли  ,баскетболни топки на дом за сираци .Мислим за Бургас ,но писахме на един дом за сираци и те отказаха конзолите ,защото се занимавали с деца до 7г. възраст.Може ли да ни предложите дом за сираци в Бургас или в околноста ?

# 121
  • Мнения: 1 167
Здравейте момичета. Никъде в темата не намерих координати на домове за деца 0-3 г, има ли ?
Те зи, които намирам в интернет са закрити ?

# 122
  • Мнения: 29 316
Здравейте и от мен.
Искам да попитам къде мога да даря момчешки дрехи за около 5-6 г.? Гледах в интернет за дома на Отец Иван, но информацията е стара. Опитах се да пусна е-mail, но не може /сигурно е закрит/.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Здравейте, интересува ме в Пловдив къде мога да занеса детски дрехи за момичета - 8-14 години. Ще съм благодарна на всякаква информация

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 10:36 от did_tag

# 124
  • Мнения: X
Здравейте, интересува ме в Пловдив къде мога да занеса детски дрехи за момичета - 8-14 години. Ще съм благодарна на всякаква информация

Добър вечер.Незнам дали тука е правилната тема за питане.Решили сме с едни приятели да дарим дрехи,играчки ,фтуболни топки,конзоли  ,баскетболни топки на дом за сираци .Мислим за Бургас ,но писахме на един дом за сираци и те отказаха конзолите ,защото се занимавали с деца до 7г. възраст.Може ли да ни предложите дом за сираци в Бургас или в околноста ?

Здравейте, имам връзки с дом за деца от Пловдив и мога да помогна като Ви свържа. Децата в дома са между 12 и 16 и мисля, че много биха се зарадвали на игрите. Пишете на лично съобщение.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 414
Занесох всичко в контейнер за дрехи....

# 126
  • Мнения: X
Здравейте, има ли в Пловдив дом за бебета 0-3 год? Искам да им занеса дрешки и играчки.

# 127
  • Мнения: 36
Привет, доскоро дарявахме дрешки и различни предмети от бита в на познати от благотворителна организация, която ги разпределяше, но ни се ще да започнем да правим директно по социални домове. Въпросът ми е има ли място в близост до София, което можем да го правим, проверено място, разбрахме, че на някои ги продават след това на магазини 2ра ръка. Имаме основно дрешки, играчки и приспособления за дечица.Благодаря Ви предварително.

# 128
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В момента в домът на отец Иван имат нужда от всякакви дрехи и обувки за малки и големи.

# 129
  • Мнения: 12 473
БУ - Болнично училище                                          
ВУИ - Възпитателно училище-интернат
ДДЛРГ - Дом за деца, лишени от родителска грижа
ДДМУИ - Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДДМФУСИ - Дом за деца и младежи с физически увреждания и съхранен интелект
ДДУИ - Дом за деца с умствена изостаналост
ДМСГД - Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦ - Дневен център
ДЦ към ДДМУИ - Дневен център към Дом за деца и младежи с умствена изостаналост
ДЦ към ДДУИ - Дневен център към Дом за деца с умствена изостаналост
ДЦ към ДМСГД - Дневен център към Дом за медико-социални грижи за деца
ДЦДМУ - Дневен център за деца и младежи с увреждания
ДЦДУ - Дневен център за деца с увреждания
ОБУ - Основно болнично училище
ООУ - Основно оздравително училище
ООУБЗ - Основно оздравително училище за белодробни заболявания
ООУССБЗ - Основно Оздравително училище за сърдечносъдови и белодробни заболявания
ОПГ - Оздравителна професионална гимназия
ОПГИ - Оздравителна професионална гимназия по икономика
ОСОУ - Оздравително средно общообразователно училище
ОУ - Оздравително училище
ОУ при ДММ - Основно училище при Дом за деца и младежи
ПУ - Помощно училище
СООУ - Средно общообразователно оздравително училище
СОУ за ДНЗ - Средно общообразователно училище за Деца с нарушено зрение
СОУ за ДУС - Средно общообразователно училище за Деца с увреден слух
СПИ - Социално-педагогически интернат
ССУ за ДУС - Средно специално училище за Деца с увреден слух
ССУ с ДГ за ДУС - Средно специално училище с детска градина за Деца с увреден слух
СУПЦ - Социален учебно-професионален център
У за ДНЗ - Училище за деца с нарушено зрение
У за ДУС - Училище за деца с увреден слух

Специализирани институции и специални училища за деца по области



Здравейте,

списъка не се отваря.
Има ли актуален такъв и къде мога да го открия?

# 130
  • София
  • Мнения: 39 755
Здравейте,

списъка не се отваря.
Има ли актуален такъв и къде мога да го открия?
Ровя по диска си, но явно съм го изтрила.
http://nadejdabg.org/homes.php

# 131
  • Мнения: 2
Здравейте, някой може ли да сподели информация за частен  дом за хора с психични разтройства в случая шизофрения, понеже вече 2 месеца търсим и не можем да намерим такъв. По възможнист търсим в югоизточна България, но може и да е другаде важното е да намерим подходящо място с адекватни грижи и медицинско наблюдение. Благодаря предварително

# 132
  • Мнения: 619
Здравейте, някой може ли да сподели информация за частен  дом за хора с психични разтройства в случая шизофрения, понеже вече 2 месеца търсим и не можем да намерим такъв. По възможнист търсим в югоизточна България, но може и да е другаде важното е да намерим подходящо място с адекватни грижи и медицинско наблюдение. Благодаря предварително

Здравейте!

Успяхте ли да откриете такъв дом - в момента и аз съм в същото положение и се виждам в чудо!
 Ще съм много благодарна на всякаква помощ!

Общи условия

Активация на акаунт