Нощно хранене

  • 7 197
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте.

Имам бебе на 10 месеца. До преди две седмици ядеше за последно мляко в 21.00, заспиваше и изкарваше докъм 06.00 часа. След това, обаче, започна да се буди по-начесто през нощта и да иска да яде по-рано. Минахме на кухня и за вечеря започнах да му давам манджа със сухар. В началото беше добре и си спеше до 5-7 часа, когато хапваше мляко и поспиваше още малко. След това за една вечер се наложи да му дам мляко за вечеря и оттогава е някакъв ад. Иска да яде все по-рано сутрин. Стигнахме до там, че през деня яде по има-няма половината от супата на обед и около 190 гр плодов десерт следобед, а вечер изяжда цялата манджа с 2-3 сухара и пак не може да се засити. Снощи реших около половин час след като яде манджата да му дам кис. мляко уж за да изкара по-дълго, но.... Днес се събуди със страшен рев в 3.40 сутринта и не заспа докато не му дадох млякото. Режимът ни в момента изглежда така:

04.00- адаптирано мляко (210мл вода със 7 лъжици мляко)
08.30- 90гр плодово пюре
12.30- супа
16.30- каша
21.00- манджа

Какво да правя? Да добавя още едно хранене? Да давам нещо друго вместо плодово пюре? Да давам кисело мляко вечер за приспиване? Колко да бъде това мляко? Да му слагам ли бисквити в него?

Да добавя и че за предишния месец качи 550гр, а от 23.10.2015 до сега е качил около 100гр.

# 1
  • Мнения: 8 171
Голямото количество храна също може да буди детето. Болки в корема, раздуване, колики. Сукането / пиенето на мляко/ просто е успокояващо. Не е нужно да се буди от глад. Никнене на зъби също е опция.
Не помян вече за храната но мисля, че в примерното меню млякото е малко.
До 1та година детето трябва да набляга на него.

# 2
  • Мнения: 4 409
Според мен храненията са му малко и с недостатъчно хранителна стойност.

Сутрин в 4 е ок млякото, но това плодово пюре в 8.30 не го засища, а трябва да издържи до обяд само на него. Също и следобед. Само на каша цели 5 часа. Млечните хранения също са му много малко. На тази възраст дъщеря ми имаше млечно хранене след всяко ядене.

Нещо такова:
Сутрин към 5 мляко
8 - закуска + мляко
10 - мляко
12 - обяд + мляко
15.30-16 - каша, плодово пюре или нещо друго и мляко след кашата
19 - мляко
22 - мляко
Събуждаше се и през нощта също.

# 3
  • Мнения: 13
Осъзнавам, че млякото му е малко и за това се чудя дали да му давам мляко вечер преди заспиване. Снощи му дадох, но не знайно защо пак се събуди рано-рано гладен. Ако му става тежко защо не се буди по-рано с такъв рев, ами чак в 4? #Crazy Преди това се събужда, измрънква, давам биберон и заспива пак.

Преди към 8-9 часа му давах за закуска попара със сирене, но ми се скараха, че пак е качил много и ме достраша след това ядене вечер да му дам друго.

Кашата е млечна. Това не се ли води пак млечно хранене тогава?

Мисля си да му изтегля вечерята по-рано и преди заспиване да му давам кисело мляко, но не знам колко да бъде то. Дайте съвет.

# 4
  • Мнения: 57
Morgana_,
при нас нещата се стекоха по абсолютно същия начин - спеше си, към деветия месец (сега е на десет месеца) престана да спи. По-точно, престана да спи както ни се искаше на нас с баща й, защото ни беше свикнала да е кротка и да ни оставя да спим горе-долу добре и ние Simple Smile, което е и според мен същинският проблем. Иначе детето проблем няма, здраво е, сутрин е супер весела. Нищо, че е 5 часа.

Пробвах какво ли не, храних повече, храних в различни часове, давах млека, бисквити, сухари, каквото се сетиш. На кухня е също и има същия режим горе-долу като вашия. Плюс плодове във всяко друго време на деня Simple Smile Не стана. Никакво отражение върху съня не виждам. Усилено й растат зъби - може на това да се дължи. Освен това расте и самото детенце - нервната система се развива, изменя, трупат впечатления, нови мисли и образи, и думички... Това ги вълнува и сигурно се отразява на спането. Реших повече да не се впрягам - нощем си й давам млекце всеки път, заспива си. Е, буди се скоро пак, гледам с едно мляко на нощ да минаваме. Гушкам я при нас в леглото призори, поспива още час повече... Такива неща. Друго не съм измислила, според мен си е нормален период, така че очаквам нова промяна скоро. Още по-малко сън най-вероятно Grinning

Пиши, ако измислиш решение, ще бъде супер. Да ти е жива и здрава малката душичка.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 257
Закуската ви е много слаба - само плодово пюре? Защо не даваш попарка, мюсли или подобни? И също - измести според мен кашата малко по - рано или пък преди нея дай някакъв плод - банан или ябълка.... И като цяло - вечеря в 21? Много вероятно е да му става тежко на детето и за това да е неспокойно. Нашия режим по това време беше:
- 08:30-09ч. - попара, мюсли, кисело мляко с бисквити, овесени ядки
- 11ч. - плод (банан, ябълка, сезонно)
- 12:30 - обяд (супа) със сухар или филийка хляб
- 16:00 - каша, мляко с бисквити, кисел
- 18:00 - плод
- 20:00 (най - късно) основно
- 21:30 - 22ч. - евентуално 180мл. АМ...

# 6
  • Мнения: 13
Ами на нас проблемът не ни е, че не спи. Той се буди по 1-2 пъти преди 4 часа сутринта и заспива пак почти веднага. За това се чудя как така уж му е тежко, а пък спи до 4 без проблеми. Тогава се буди със страшен рев и не се успокоява докато не си получи млякото. После заспива и спи до 7.30. Проблемът е как да изместя храненето в 4 за към 6-7 часа?

# 7
  • Мнения: 4 409
От 21 до 7 е голяма пауза за 10 месечно според мен. Според мен вечер също може да му е тежко, но пък през деня, пак според мен, е гладно. Може да се пробва с по-хранителен режим през деня, лека вечеря най-късно в 20. Към 22 мляко, но пак ще се събуди към 4 някъде от глад.

# 8
  • Мнения: 13
Благодаря за съветите. Ще опитам, но той през деня просто не иска да яде по много. Изяжда най-много половината от супата и каша не яде кой знае колко охотно. В един момент за проба спирам да му давам и той не си и търси нито пък хленчи. След това давам още няколко лъжички и като го видя, че едвам едвам си отваря устата спирам. И когато му давам плодово пюре не изяжда цялото бурканче. Дори и не мрънка за ядене сутрин. Ще пробвам да намаля порцията на манджата вечер и преди сън ще давам адаптираното мляко, а сутрин ще яде кисело мляко ако се събуди рано, а ако не направо попара.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 257
Ами на нас проблемът не ни е, че не спи. Той се буди по 1-2 пъти преди 4 часа сутринта и заспива пак почти веднага. За това се чудя как така уж му е тежко, а пък спи до 4 без проблеми. Тогава се буди със страшен рев и не се успокоява докато не си получи млякото. После заспива и спи до 7.30. Проблемът е как да изместя храненето в 4 за към 6-7 часа?

Е, след като се буди 1-2 пъти преди 4, значи има нещо, което го кара да се буди, т.е. може да му е тежичко... Според мен трябва да започнеш да му даваш обилна закуска (мненията за килограмите на детето не са от значение - моя винаги е бил с около 1.5кг. над средната норма и всичко му е наред, щом проходи отслабна), супичка за обяд с малко сухар или хлебче, някой плод след като стане от сън, после стабилна следобедна закуска и вечеря пак обилна, но не по - късно от 20:00ч. или ако не е толкова обилна вечерята, то поне да изпие едно мляко до 22ч. най - късно...  Peace Сутрин не мрънка, сигурно защото го държи млякото от 4ч. сутринта. Какво му даваш за вечеря и обяд? Пюрета, супички?

P.S. Чак сега видях, че имаш нов пост.

# 10
  • Мнения: 13
Смятате ли,че едно подобно меню и режим ще бъдат подходящи?

сутрин ако се събуди преди 7- кисело мляко
след това попара
12.30- супа
16.30- каша, кисел или мляко с бисквити
20.00- манджа
22.00- адаптирано мляко

# 11
  • София
  • Мнения: 1 257
Според мен е ок, но защо искаш да му даваш КМ, като можеш да си му дадеш АМ? Иначе другото е ОК, а даваш ли му хляб и подобни?

# 12
  • Мнения: 13
Мисля да давам кисело мляко сутрин, защото адаптираното явно много го засища. Давам сухари вечер. Преди давах бисквити от време на време, но спрях. Сега само от време на време му правя следобедна закуска с тях.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 257
Тогавай пробвай да намалиш дозата на АМ сутрин... вместо 210, прави му по 180. И да се размрънка - със 180мл. би трябвало да се е заситил и да не е гладен.  Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Предлагам ти да пробваш така:

сутрин ако се събуди преди 7- АМ 160 мл
08,30-9,00 - попара, кус-кус, кис.мляко с бисквити
12.30- манджа
16.30- АМ, плод
19,00 - супа със сухар
21.00- адаптирано мляко 200 мл

Ако се събуди през нощта, давай вода и биба.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт