Менюто в детската градина

  • 8 790
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Моето у дома яде горе-долу същите количества. Рядко да яде повече. Дозата, която му сипва, не се е променила от както беше на година и половина, тогава сякаш повече ядеше. Да не говорим, че у дома понякога пропуска и хранения.
Най-добре у дома да се наваксва с плодовете и рибата. Peace
И моето е така, сега е на 3,3 яде си колкото и преди две години, с разликата, че тогава и сучеше. Сега редовно пропуска сз, а на закуска повече от половин сандвич, рядко изяжда. 200 гр макарони примерно, никога не е можел да изяде на закуска. Не е хич слаб 15,5 кг. Като е на ДГ му стига, рядко търси храна след това, вечеряме в 7,30-8.
Моето мнение е, че ако детето от 4-те пъти, в които му се предлага храна, яде 2-3 пъти, то няма никакъв проблем. Това обяснявам и на бабите, че дори и да пропусне някоя закуска или обяд, то на следващото ядене ще яде.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 1 805
На моето също винаги му е стигала храната в яслата, никога не ми е търсил ядене след като го взема. Нито пък вода (а пие по литър и половина лятото). Всичко си им дават.

# 77
  • Мнения: X
При нас разминаване няма. И в млечната кухня си беше същото количество 100гр супа и 130-150 основно и в началото ни даваха храната от яслата и пак си беше същото количество, използвах едни и същи купички пластмасови.
Да ,но не малко майки даваха храната от кухнята разпределена з целия ден , не за едно ядене ,както е предвидена по принцип.  Peace

# 78
  • Мнения: 2 156
Моят 5-годишен яде доста повече от този порцион. Щеше да му е малко.

# 79
  • Мнения: 4 706
При нас разминаване няма. И в млечната кухня си беше същото количество 100гр супа и 130-150 основно и в началото ни даваха храната от яслата и пак си беше същото количество, използвах едни и същи купички пластмасови.
Да ,но не малко майки даваха храната от кухнята разпределена з целия ден , не за едно ядене ,както е предвидена по принцип.  Peace
На това винаги съм се чудила как успяват да си нахранят децата със 130гр основно на обяд. Но хора всякакви. Имаше един дълъг период в който моето дете не ядеше почти нищо, тогава ми оставаше и даже хвърлях храна, но надали всички деца са такива  newsm78

# 80
  • Мнения: 874
моето е точно от тези, което ядеше храната от детската кухня за цял ден и пак оставаше и хвърлях...  ooooh!

# 81
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Зависи колко яде детето. Ако изяжда всичко от ДК на обяд, то няма да му се дели храната на 2.
Моето не изяждаше 2-те порции на едно ядене. Като вече ядеше повече, то спрях да вземам от ДК, минахме на домашна храна.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 995
В началото снимах менютата, за всеки случай. Но дъщеря ми се оказа от некапризните и затова престанах.
Намерих една снимка от миналия месец, нищо нередно не виждам. Бобови има само в петък

Скрит текст:
(Съжалявам за качеството, менюто е за яслена група, набор 2013)

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 241

Рибата, която се предлага на децата е филе скумрия, черноморска /който е наясно с рибите, знае че е малко филе,абсолютно подходящо е за деца/.

Абсурд да е черноморска скумрия, провери в гугъл защо. Няма доставчик, който да се хване да доставя риба, която излиза на единични бройки и е в Червената книга.

Аз съм говорила с директорката на Общинската детска кухня в Бургас- рибата, която предлагат там, е пангасиус и акула. Не знам дали за детските градини се минава различен ЗОП или доставчикът е същия, но  надали за по-големите положението е по-добро.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Акула?!?!?!?!  Shocked Shocked Shocked Тези дълбокоокеанските са супер противопоказни за малки деца...
А в Черно море не знаех, че има скумрия...или поне от 15-20 години няма, питайте който искате рибар в моя град.

# 85
  • Мнения: 2 156
Разбира се, че купуват замразена, или някакъв вид бяла риба, или скумрия.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 241
Акула?!?!?!?!  Shocked Shocked Shocked Тези дълбокоокеанските са супер противопоказни за малки деца...
А в Черно море не знаех, че има скумрия...или поне от 15-20 години няма, питайте който искате рибар в моя град.

Няма, някой ги е излъгал. Скумрията на пазара е норвежка.


# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Акула?!?!?!?!  Shocked Shocked Shocked Тези дълбокоокеанските са супер противопоказни за малки деца...
А в Черно море не знаех, че има скумрия...или поне от 15-20 години няма, питайте който искате рибар в моя град.

Няма, някой ги е излъгал. Скумрията на пазара е норвежка.




И е толкова пъти замразявана и размразявана, че вътре вече е на каша...

# 88
  • Мнения: 817

Рибата, която се предлага на децата е филе скумрия, черноморска /който е наясно с рибите, знае че е малко филе,абсолютно подходящо е за деца/.

Абсурд да е черноморска скумрия, провери в гугъл защо. Няма доставчик, който да се хване да доставя риба, която излиза на единични бройки и е в Червената книга.

Аз съм говорила с директорката на Общинската детска кухня в Бургас- рибата, която предлагат там, е пангасиус и акула. Не знам дали за детските градини се минава различен ЗОП или доставчикът е същия, но  надали за по-големите положението е по-добро.

Нямам право, иначе бих ти сложила тук заповедта на Кмета за забрана на използване на пангасиус в менюто на децата. Но категорично  заявявам, че не се използва в храненето на децата в детските градини и затова се уверявам от първа ръка, без да ми е нужен Гугъл. Единственото, което приемам от това, което си написала е , че може би има някаква измама с твърдението, че скумрията е черноморска. НО да се пишат подобни .....как да се изразя по-меко.....неверни неща, че се използва акула и пангасиус е меко казано далеч от истината. Да, до преди време някои по-слаби в ръководството си детски градини си  позволяваха да ползват пангасиус, но от тази учебна година това е променено с изрична заповед. И ако някой си позволяват да продължават да го правят, то това е в абсолютно нарушение на предписанията.
Нека обаче не се хвърлят думи напразно в пространството и с това да се заражда притеснение в душите на родителите, които и без това са притеснени за всички, което се случва с децата им в детската градина, защото рисуват някакви картини от филми на ужасите в главите си..../но това е друга тема/

Последна редакция: нд, 20 дек 2015, 09:52 от Шушу-мушу

# 89
  • Мнения: 526
От няколко дни ровя в нета да намеря интересно, разнообразно меню от ДГ и доста еднообразни са.
Не виждам пресни зеленчуци, с малки изключения, разбира се.
Не виждам сезонни плодове и зеленчуци.
Една толкова "проста" тиква например, може освен като десерт, да се ползва и като крем супа, в гювече и какво ли не още.
Не виждам алабаш, цвекло, гулия, всички те са сезонни зеленчуци, или по-скоро вече отмина зимата, но.....
Не виждам нахут, елда, овесени ядки, а бе общо взето хляб и тестени продукти.
Какво здравословно има примерно в едно тъпкано с хормони и АБ пиле фрикасе, пиле + брашно и хляб?
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт