Парфюмни размисли и страсти - 194

  • 95 342
  • 754
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 651


П Е Т Ъ К   1 3 - Т И
Добре дошли в новата ни тема  Hug Понеже днес е петък, 13-ти, не мога да пропусна да поставя въпроса:

парфюмно суеверни ли сте?

Вярвате ли, че определен парфюм ви носи късмет или обратно, че с даден аромат ви се случват само неприятности? Имате ли си "щастлив" парфюм, който използвате целенасочено, когато искате да привлечете успеха? Намерили ли сте своя "тамян" (разбирай буквално или преносно Simple Smile ), който трябва да гони "дявола", когато се налага? Моля, споделете  bouquet



Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

# 1
  • Мнения: 30 965
 bouquet
Да парфюмно суеверна съм.

# 2
  • София
  • Мнения: 849
Чак суеверна - не, но понякога правя асоциации между ситуации и определени парфюми   Wink

"Мои" тамяни, обаче, съм си намерила доволно - в буквалния смисъл  bowuu Comme des Garcons Standard и Blue Encens са ми като че ли най-често носените  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 35 891
май съм, но се старая да не съм - затова, ако се налага, избирам "неутрални" - и за добро, и за лошо - няма пък един парфюм да ми влияе, я!!!!  Crossing Arms
но понякога имам желание да отровя околните без грам суевение и съм злобно-нарочна  Twisted Evil
тамяни у дома бол и всеки ми е най-прекрасен  Heart Eyes
и "тамяни" имам, но са според настроението  Sunglasses
изобщо отговорите ми са отвратително неинформативни  Crazy
мяу!  Flutter

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 914
По темата - по скоро не съм парфюмно суеверна. Гледам да не ползвам любими парфюми в тежки и трудни моменти, за да не ги свързвам после с това.


Ако си обикаляла Прага за парфюми... дали си открила един сравнително нов магазин за нишови парфюми (миналата година по това време консултантките/продавачките ми казаха , че е от 3 месеца)?!  Та ...магазинът се намира по Вацлавски намести, в горния му край , а именно малко преди Националния музей , ако си с лице към него отляво.




Ето го:
http://royalperfumery.cz/

В горната част е, не съвсем в края, а след Ив Роше. Мислех си, че съм го пропуснала когато се озовах пред вратата.
Много любезни и компетентни консултантки, пробвах на воля. Смятам да се върна за основно преслушване на Микалефф. Много благородни и женствени аромати имат.

Огромно удоволствие ми достави Petit Fracas, май ще се взимаме.  Heart Eyes

Белла, честит Ивоар! Какво още си взе?  Hug
Deziderata TNX! TNX! TNX! И сори, че съм те позаблудила къде точно е магазинът, но понеже го открих когато отивах към музея, бях останала с впечатление, че е съвсем близко. Важното е, че го откри! Сега ти ще можеш да се нарадваш на хубави парфюми, а аз след 11 месеца мислене, знам кой бранд ми беше направил впечатление - Robert Piguet. Точно Petit Fracas исках и аз и още нещо, сега ще се подесетя.На Микалеф душнах 1-2 неща, но не ми остана време.
п.п И на това се чудех: http://www.fragrantica.ru/perfume/Robert-Piguet/Visa-2007-2930.html

# 5
  • Мнения: 17 546
Не съм суеверна по принцип, камо ли пък парфюмно. Laughing Не съм попадала в ситуации, в които да се моля за късмет и да свързвам това с парфюма си  Crazy и слава Богу! Нямам "щастлив" парфюм, но имам парфюми, които слагам със специална нагласа по повод събитие, защото ги обичам повече от други парфюми. А избирам сред най-любимите си според настроението.
Буквално, не преносно, съм намерила своя тамян и той е много специален за мен - Nu YSL. Heart Eyes Превръща мен в дявол, но от тамян не се боя. Twisted Evil

# 6
  • Враца
  • Мнения: 2 574
Май да  Thinking
Внушавам си , че с някой парфюми ми върви повече, от колкото със други.

Хубава тема, Атти.  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 001
Аз имам специален парфюм само за специални срещи с любимия мъж, искам да кажа, важни за връзката. Това е Диор адикт, но той колко го регистрира, е друга бира  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 428
Атти,  bouquet
Не, не съм суеверна, но това си личи и от аватара ми.

Колкото до тамяните, това са моите, спрягани за такива, а аз ги намирам дървесни, не и тамянени: Black Cashmere Donna Karan, Chaos Donna Karan, Essence Wenge Donna Karan, Nu Yves Saint Laurent , лично аз само два намирам за такива, а това са именно Hinoki Comme des Garcons- окадена и проветрена стая, на морския бряг, рано сутрин, зимата и Dzongkha L`Artisan Parfumeur- тамян в библиотека, с купища стари и нови книги, ама в тази библиотека ту е топло, ту студено, заради това не мога да му реша съдбата. С 02 L`Air du Desert Marocain Tauer Perfumes съм по средата, понякога ми е тамянен, друг път като сауна.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
 bouquet
Някой с мнение за Аура на Сваровски?

# 10
  • Мнения: 13 284
Парфюмно суеверна! Един парфюм по-преди много харесван вече е зачеркнат завинаги заради нещастното му свързване с едни кофти случки.  Mr. Green

Много ми хареса идеята на WaltherP99 от предната тема за SOTD.  Peace


SOTD: Fan di Fendi Leather Essence Fendi

# 11
  • Мнения: 9 988
Атти, благодаря за интересната тема. bouquet
Хич не съм суеверна, но избягвам парфюма с който преживях страшни моменти. Продадох го и не искам да си връщам спомените. Но продължаван да нося пипер, само да не е Parfum Sacre на Caron.

Днес пробвах и Aimez Moi:
http://www.fragrantica.com/perfume/Caron/Caron-Aimez-Moi-2013--17795.html
Отдавна исках да го пробвам. Въпреки че са го модернизирали има силно ретро звучене, и никак не е мой. Представях си нещо като Мандрагората на Гутал, тя определено печели по точки, в моята книга поне.

Stenly,  Hug!
Има още един бутик за нишова парфюмерия в който не съм била. На последния етаж в Паладиума е. (или на предпоследния...) Все не ми оставя време да го посетя, но скоро ще напиша кои марки предлагат.

SOTD Смесица от Royal Muska, Black Ananda, Baghari и Petit Fracas. Манджа с грозде.  Crazy Но ми е хубавооо... newsm19

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 21:32 от Deziderata

# 12
  • Мнения: 17 546
bouquet
Някой с мнение за Аура на Сваровски?
Хубав! Цветно-плодов, но не евтин компотен аромат. Мнооого траен и шлейфов. Преобладават личи и роза. Светъл, хладен, кристален като камъкът на капачката. Впечатленията ми са от носенето на едп.

# 13
  • София
  • Мнения: 451
Атти, благодаря за новата тема.

Не съм парфюмно суеверна, но имам няколко запомнящи се моменти, свързани с конкретни парфюми и винаги когато си ги слагам ме връхлитат мили спомени.

Аз също харесах идеята на WaltherP99 от предната тема за парфюм на деня. Така че:

SOTD: L'Eau Couture, Elie Saab

# 14
  • Мнения: 685
Атти, Hug
Не съм суеверна, но до сега не съм се замисляла дали някой парфюм ми носи късмет. Ще взема да обръщам повече внимание. Simple Smile

Сериозно съм се замислила за Aoud Café Mancera на сляпо. Обаче аз си търся силно, горчиво кафе и се чудя дали това е моят отговор. Много държа да няма сладост или почти никаква.

SOTD: My Insolence - Guerlain

Общи условия

Активация на акаунт