АГ или Окръжна болница- гр. Варна?

  • 7 439
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Здравейте мами от Варна!
Двоумя се в коя от двете болници да родя.  Confused: Има много време докато настъпи важния момент, но искам да си знам от по-рано. За "Майчин дом" чувам само хубави отзиви, но днес като видях новите цени се оказа, че не можем да си го позволим  Sad  Вие къде раждахте, при кой лекар и с какви вчечатления сте?
Благодаря ви предварително Simple Smile!

# 1
  • Мнения: 8 769
Аз раждах в Окръжна болница и не съм доволна. Чувам много добри отзиви за ВИП-а на АГ. Смятам нататък да се запътя...май.... Grinning

# 2
  • Мнения: 17 407
Окръжна- раждах преди 10 месеца.В Аг-то не са доволни от акушерките.

# 3
  • Мнения: 8 769
Цитат на: beep
Окръжна- раждах преди 10 месеца.В Аг-то не са доволни от акушерките.

Да, за акушерките там си права, но в Окръжна не са много по-добри...поне през 2003, когато аз раждах.

# 4
  • Мнения: 5 246
Цитат на: Melpomena
Здравейте мами от Варна!
 За "Майчин дом" чувам само хубави отзиви, но днес като видях новите цени се оказа, че не можем да си го позволим  Sad


Ами аз раждах в Майчин дом и според мен си заслужава парите.Пък и ако е вярно това, че са вдигнати цените все пак става въпрос за 50 лв за раждане и 5 лв леглоден  Rolling Eyes Но за съжеление в днешно време са малко хората които могат да си позволят да отделят толкова пари за раждане  Confused

# 5
  • Мнения: 1 277
Благодаря ви момичета,
чувала съм, че плюсовете на Окръжна са, че сравнително наскоро е ремонтирана, а на АГ-то- че разполагат с повече апаратура за извънредни случаи. И с това се изчерпва цялата ми информация.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 311
Раждах в Окръжна преди шест месеца. Много приятно очарована останах. Живот и здраве и второто пак там Laughing

# 7
  • Мнения: 4 212
Аз раждах 93 година в АГ¬естествено при позната акушерка.Условията бяха пове4е от фатални.Вътре прили4а на концлагер,не на родилно.А Окр.болница,само като я видя отвън и ми се обръща вси4ко.Знам,4е там бебетата ги държат отделно от майката за да си по4ине.
Където и да родиш е все тая. Grinning Стига да попаднеш в добри ръце Sunglasses

# 8
  • Варна
  • Мнения: 322
Не мога да ги сравнявам, само мога да ти кажа моите впечатления от АГ-то
Раждах там декември 2004 г., секцио. По стечение на обстоятелствата не съм платила и стотинка. Всичко беше ок (до колкото може да се очаква от държавна болница) Малко прекаляват с режима, но какво да се прави (в смисъл че свижданията са само навън, а когато бебето е при теб става малко трудно...) И по отношение на хигиената може да се очаква малко повече...
Но съм ужасно възмутена от отношението и поведението на  детските акушерки и педиатрите (лично мнение!)
Иначе и аз съм чула доста добри неща за ВИП-а, но нямам лични впечатления (когато бях там тъкмо правеха ремонт).
Но каквото и да решиш ти желая леко и безпроблемно раждане!

# 9
  • Мнения: 127
Аз съм очарована от отношението на лекари и акушерки в Окръжна болница. Условията също са много добри. Без уговорка и без заплащане никой не ми е отказал помощ и не се е отнесъл зле с мен.
Желая ти лека бременност и здраво бебче!

# 10
  • Мнения: 2 784
Melpomena,благодаря ти за темата,беше ми много полезна и само затвърди решението ми да раждам в Окръжна.Каквото и да решиш,успех!!!

# 11
  • Мнения: 1 187
Аз родих в АГ-то октомври миналата година. След тежкото раждане което преживях всичко ми се струваше меко казано отвратително. Изплаках си очите в тази болница, но благодаря на бога излязох с живо и здраво детенце. В АГ-то най-голямото предимство според мен е, че бебчо е при теб веднага след раждането (е при мен не беше така, защото стоях в реанимация първата вечер). Ако родиш до 12 ч. на обяд ти носят бебечо веднага след няколко часа, а ако родиш след обяд или вечерта ти го носят на другия ден и преспиваш една вечер самичка. Кошчето на бебето е точно до леглото на майката. Условията са поносими, но има много какво да се желае. Кошчето на детенце е само с едно кожено матраче и ако ще раждаш там те съветвам да си носиш пелени с които да го постелиш. Те ти дават пелени (сигурно са чисти), но изглеждат много гнусни - сиви и скъсани, едва ли има майка която да иска да види детето си обвито така. По твое желание бебчо се облича с дрешки или се обвива в пелини. Носи си и чаршави и калъвка за твоето легло, че ти дават или кървавия чаршав с който си повита на масата след раждането или някой посивял (което е по-добрия вариант). Калъфки въобще не дават. В стая са по два бокса с по две легла и обща баня и тоалетна (т.е. на 4 момичета се пада 1 баня и тоалента - напълно достатъчно) Топла вода имаше през цялото време. В стаята има телевизор с монети. В главния коридор се виждаха повече циганки отколкото бледолики, а това е подтискащо (поне според мен). Гордият татко може да види детенцето си чак на изписването, защото не е разрешено да се качва при теб, а ти слизаш пред болницата. (Разбира се това не се отнася за майчета с познати акушерки или кеширани доктори които вкарват татито при бебето). С ВИП стаите и аз не съм запозната, но чувам че там вниманието към теб и бебето е коренно различно (в добра посока) а и бащата или някоя баба може да си стои при теб през цялото време. От акушерките и аз съм разочарована - мисля че е достатъчно да спомена че една отрепка удари главата на новородената ми дъщеричка в кантара докато и сменяше пелените.... Моите чувства са смесени от тази болница и не смея да твърдя че е по-добре или по-зле от Окръжна, просто защото не съм запозната с другата алтернатива.... Според мен е много важен фактор раждането да мине леко, бебчето ти да е живо и здраво и така всичко ти се струва разово или поне поносимо!!! Успех в избора ти пожелавам и като му дойде времето едно страхотно, здраво бебенце!

п.с. Ако още нещо те интересува - питай!

# 12
  • Мнения: 196
Аз раждах в Окръжна преди пет месеца и останах много доволна  от лекари, акушерки и педиатри. За АГ имам наблюдение само за патология, но  ми беше достатъчно,за  да реша да раждам в окръжна болница.  Раждах при Др. Колев, сама реших да му платя, заради всичките грижи през цялата ми рискова бременност.

# 13
  • Мнения: 278
Цитат на: Sonya
Аз съм очарована от отношението на лекари и акушерки в Окръжна болница. Условията също са много добри. Без уговорка и без заплащане никой не ми е отказал помощ и не се е отнесъл зле с мен.
Желая ти лека бременност и здраво бебче!


Аз също родих в Окръжна преди 4 месеца, нямам думи, много съм доволна! И си мисля, че даже е по-добре, че бебчетата са отделно и майката може да си почине. Аз родих секцио, трудно ставах и щеше да ми е по-трудно, ако беше при мен. Нямам думи просто, отношението е невероятно, педиатрите са много добри, абе, супер е Laughing  Laughing  Laughing

# 14
  • Мнения: 304
Аз също родих в Окръжна преди 4 месеца, нямам думи, много съм доволна! И си мисля, че даже е по-добре, че бебчетата са отделно и майката може да си почине. Аз родих секцио, трудно ставах и щеше да ми е по-трудно, ако беше при мен. Нямам думи просто, отношението е невероятно, педиатрите са много добри, абе, супер е Laughing  Laughing  Laughing[/quote]

Моята най-близка приятелка роди там преди един месец и също е възхитена от отношението. Сега след ремонта условията били много добри, като за болница. И никакви пари, на никого не е давала.

Общи условия

Активация на акаунт