биохимичен скрининг???

  • 3 766
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 409
Здравейте,мамчета.
Интересувам се какво представлява скрининга,който се прави за малформации ( дано да съм запомнила правилно ).Как точно се прави и болезнена ли е процедурата?И кога се прави в коя седмица?
Ще ви бъда благодарна ако можете да ми отговорите.
Усмихнат ден ви желая  bouquet

# 1
  • Мнения: 161
Здравей, взимат ти кръв от вена и след 10 дни мисля че беше си взимаш резултата, ако има риск ти предлагат амиоцентеза.Не се притеснявай , не боли.Желая ти успех и добри резултати

# 2
  • Мнения: 2 332
Мисля, че се прави в 15 г.с., май се взима кръв и се изследва, но не съм много сигурна... Трябва правили си да се включат.

# 3
  • Мнения: 161
Мисля, че се прави в 15 г.с., май се взима кръв и се изследва, но не съм много сигурна... Трябва правили си да се включат.

точно така, 15 - 16 г.с. се правеше.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 718
Правилно са ти казали момичетата. Но може по-късно между 16 и 19 г.с. Не е страшно - взимат ти кръв от вената. А преди това трябва и да видят бебчо - колко тежи и да му запишат размерите, хубаво е да е в същия ден.

# 5
  • Мнения: 650
има много на тази тема-потърси в предните страници

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85550.0
доста сериозна тема-къде си? има разлика ако си в БГ или извън БГ

# 6
  • Мнения: 5 370
Eто ме-аз съм си правила по мое желание, нямаме малформации или проблеми и в двата рода. На 33 забременях, на 34 родих. Преди скрийнинга се прави ехограф, но не трябва разстоянието между двете процедури да е по-голямо от 1-2 дни. Ако си в Бг-се прави само на 13 етаж на МД. Цена-25 лева с взимането на кръвта, ако не ме лъже паметта. Изследването дава ОЦЕНКА НА РИСКА, а не изключва наличието на каквото и да било. При изчисляването му се взимат предвид фактори като възраст на бременната, тегло и още нещо имаше.
Моят риск и до ден днешен го помня-1:2474.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
между 16 и 18,19 седмица се прави, каза ми го лично доктор Бонева, която е от екипа на Кременски и правят скрийнинга!

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Правих в 17 седмица, няма нищо страшно - взима се кръв от вената.
Резултата ми беше 1: 7600.
Успех! Peace

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Прави се между 16 и 18 г.с. Взима се кръв от вената и резултатите излизат след около седмица, като най-важното е да знаеш, че това не е диагностично изследване, а е на базата на вероятността. Резултатът ти показва каква е вероятността плодът да е засегнат от болести като синдрома на Даун, спина бифида и други. Това ще ти го обясни подробно генетикът, който ще прави изследване.
Важното е денят преди скрининга да минеш на ехограф където да се направи подробна ехография и да се измерят главичката на бебо, тазобедрената кост и коремчето му.
Не боли никак, просто си е един вид успокоение за теб самата. При мен резултатът беше 1:10 000, правих го миналия месец по собствено желание без да имам  наследствена обремененост.
Изследването не се поема от здравната каса и се заплаща, 45 лв. струва.
Успех ти желая!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 409
има много на тази тема-потърси в предните страници

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85550.0
доста сериозна тема-къде си? има разлика ако си в БГ или извън БГ

В БГ съм.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 936
БХС се прави между 16 и 19 г.с. На мен ми го правиха в 16 г.с. Взема се кръв от вената, след една седмица излиза резултата. В Майчин дом ти предлагат и консултация с лекар след излизането на резултата.

# 12
  • Мнения: 292
Кръв от вената, до 1 ден преди това ехография - специалистите гинеколози знаят какво да замерят за скринингово изследване. Мисля, че се вземаше предварително бланка от генетиците. Даже след раждането ти се обаждат да де попитат как е минало, има ли проблеми и да си попълнят статистиката Simple Smile. Ако е някой по-напорист генетик непременно ще се опита да те убеди да си направиш и амниоцинтеза, но там вече има риск, макар и минимален ... Така, че в края на краощата - решението си е Ваше Simple Smile. Ние решихме, че при положение, че риска с нашите данни е 1: 2000 не е необходимо да се предприемат доп. рисковани изследвания.

# 13
  • Мнения: 474
Здравей,
На_мен_ми_направиха_скриникг_още_в_15_г.с.,защото_тогава
бях_на_ЖК_и_като_измериха_бебето_с_ехографа_казаха,че
"плодът_върви_доста_едричък"_и_е_достатъчно_голям_за
изследването.
Взеха_ми_кръв_от_вената_за_общо_5_изследвания-кръвна_
група,спин,васерман_и_не_знам_още_какво.Разпитваха_ме_
подробно_за_болести_в_наследство,пушене,мериха_ми_кг...нищо
страшно.То_аз_дори_и_не_разбрах_за_момента,че_това_е_
прослувутия_скрининг.Simple Smile
След_15_дена_се_престаших_да_питам_за_резултата_и_доктора
ми_каза,че_ако_бил_лош_те_щели_да_ме_намерят,ако_трябва_и
през_нощта...Така_и_не_знам_колко_е_стойността,а_само_че_е_
прекрасен_резултат.

Поздрави_и_не_се_страхувай!

# 14
  • Мнения: 1 878
Биохимичния скриниг се прави като се взима кръв от вената на бременната жена и след това се прави статистическа прогноза - на колко бременни с същите данни се е случило да има генетичен проблем. Затова и резултатите са прогностични и звучат като 1 на 10 000 (например), което означава че с такивата данни като на конкретната бременна 1 жена от изследвани 10 000 е имала проблем.

Общи условия

Активация на акаунт