Идеи за микровълнова

  • 10 346
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 128
Да, става крем карамел в микровълновата. Аз го правих с 6 яйца, литър прясно мляко, чаша захар и 2 пакетчета ванилия. Разбитата смес се слага в купички и в микровълнова на най-ниска мощност (300кW) комбинирана с грил за 9 минути. не съм кармелизирала захарта, защото не обичам карамел. Стана много хубав и сравнително бързо.
Успех!

# 16
Аз правя страхотно пилешко за 12 мин. Вземам пилешко бофиле в тарелка, овалвам в подправка за пиле (на Котани) и го намазвам с една заквасена сметана (малка). Слагам в йена с капак и за 12 мин. става мозък   chef.
Снощи правих пилешки бутчета. Пак ползвах тази подправка, намазах ги с масло и нарязана една скилидка чесъх и ги пекох на комбиниран режим (микро + грил) около 20 мин. После пуснах 5 мин само грил да хванат хрупкава коричка и си изядохме пръстите.
Освен това за 4 мин. става страхотно сирене по шопски и разни други гювечета. Пробвала съм и крем карамел, но става на дупки и мен това не ме кефи...

# 17
  • Мнения: 167
Моми4ета направих и кремкарамела по рецепта на Емката и стана супер-гладък и без шупли Laughing

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ядките ги измивам хубаво и разбърквам със сол. Пека на МАХ 3-4 пъти по минута и половина, като разбърквам в паузите. Когато позамиришат пробвам дали се белят лесно и са вече готови.

За крем карамела вече са отговорили, правя и обикновен крем ванилия - разбърквам всичко, слагам на размразяване и пускам, като заври, вадя и бъркам, пускам още малко и готово. За да не изври ползвам по-висока купа.

# 19
  • Мнения: 128
Моми4ета направих и кремкарамела по рецепта на Емката и стана супер-гладък и без шупли Laughing
Браво!  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 376
Аз правя пълнени чушки на микрове. Измивам и изкормвам около 6 чушки. Пълня ги със смес от кайма и ориз и подправки (може и малко доматен сос), и нареждам в йенската тенджера. Наливам водичка - някъде да покрие чушките до около средата. Покривам с капака и пека около 25 мин на максимална мощност. Вадя и оставям съвсем малко да поизстине, след което добавям застройка от 1 яйце и кисело мляко.

# 21
  • Мнения: 431
Имам едно въпросче: Всички тези рецепти стават ли на обик. микровълнова без грил???
Моята е с мощност 900W. Thinking newsm78

# 22
  • Мнения: 2 433
Аз правя пълнени чушки на микрове. Измивам и изкормвам около 6 чушки. Пълня ги със смес от кайма и ориз и подправки (може и малко доматен сос), и нареждам в йенската тенджера. Наливам водичка - някъде да покрие чушките до около средата. Покривам с капака и пека около 25 мин на максимална мощност. Вадя и оставям съвсем малко да поизстине, след което добавям застройка от 1 яйце и кисело мляко.
Значи аз го правя същото само че в гювечка. Във водата добавям един зеленчуков бульон а застройката я правя от:2бр. яйца, 1/2 кофичка мляко, 2 с.л. брашно вода и малко лим. сок. Бъквам я отделно - отново в микровълновата и смесвам с чушките, като енергично разклащам гювечката да не се пресече.
Иначе - ДА всичко може да се приготви в микрото, грилът изобщо не е задължителен. Рецептите са като при готвене на обикновен котлон или фурна, просто времето е различно но и с него се свиква след време. Аз съм ветеран от 6 години само в нея готвя и дори нямам котлони в къщи! Hug

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ми тя и мойта няма грил.

# 24
  • Мнения: 5 873
Момичета,направих торта по рецептата на Natalyna за кекс в микровълнова.Ами какво да кажа като нямам думи...Natalyna,благодаря!Снимка ще сложа в темата "Моите любими торти".Wink

# 25
  • Мнения: 167
Снощи направих и бут4ета и пикантни картофки по рецепта на мами, които писаха в Дом и семейство.Станаха страхотни.
Ван4е кажи моля те какво му сложи на кекса за да стане торта - заливки, сиропиране?

# 26
  • Мнения: 196
пилешко с грах става страхотно-сурово бутче или две грах от буркан(да не е замразен,че става сладък)олио подправки малко вино малко вода и за 25-30 минути имаш красота и вкуснота.
1 кремвирш,една наденичка по-ароматна,сирене отгоре на тъъъъъъничко нарязано 2-3 яйчица малко доматено пюре иииииии мммммм много вкусно.За 5-10 минути е готово
Оризче 1 чашка гъбки една чашка-пресни,водичка сол черен пиперец -гарнитурата е готова за около 25 минути за да стане по-вкусно и да не се разкашква ориза го накисни във вода за 25 минути.дано съм ти била от полза. Grinning Grinning Grinning

# 27
  • Мнения: 5 873
Ван4е кажи моля те какво му сложи на кекса за да стане торта - заливки, сиропиране?
Тортата я направих с   крема на Journey.Като изстина блата го разрязах на 2 части ,намазах с крема и покрих с останалия крем.Много вкусно.И следващия път ще я сиропирам.  bouquet
                                    

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Ван4е кажи моля те какво му сложи на кекса за да стане торта - заливки, сиропиране?
Тортата я направих с   крема на Journey.Като изстина блата го разрязах на 2 части ,намазах с крема и покрих с останалия крем.Много вкусно.И следващия път ще я сиропирам.  bouquet
                                    

Това чудо в микрото?  #Crazy Брееййй, и аз ли да взема да пробвам?  newsm78

# 29
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета , за тези, които ще правят кекса и искат да остане мек(не като блат за торта - по-сухичък) пуснете го на по-малко минути - 7-8 и със шиш проверете дали е опечен. Аз днес го правих отново, но в силиконови формички за малки кексчета или мъфини и ги пуснах за 4-5 минути - станаха страхотни. Довечера ще пусна снимки:)


Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 18:10 от natalyna

Общи условия

Активация на акаунт