Камъни в жлъчката - 3

  • 124 361
  • 769
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 2
Здравейте.
На 12.02.2018 ми премахнаха жлъчката лапароскопски. Понеже се подложих на тази интервенция в чужбина, някои неща не ми станаха мн известни. Бих искала да попитам, при вас колко време отне докато газът, който е бил вкаран излезе? Почти една сесмица след операция корема ми е страшно издут и всеки път като ставам усещам буквално как всичките вътрешностти ми се изсипват надолу...неболезнено, но доста неприятно усещане и се чудех кога ще отшуми. Друго, което бих искала да попитам е колко време след операцията слагахте превръзки на раните. Знам, че след 72часа могат да се мокрят, но не можах да открия, след колко време мога да спра да слагам превръзки отгоре. Моите шевове са вътрешни и ми обясниха, че конците са саморазграждащи се.
Благодаря предварително за отговорите.

Здравейте,
Въглеродния двуокис с който изпълват коремната кухина по време на операцията се "източва" от хирурга в края на същата. Остава някакъв дискомфорт от него ( при мен се изразяваше в лека болка в дясната ключица) но този дискомфорт отшумява след около 24 часа.
Относно превръзките и мокренето - аз ползвах 2 вида превръзки - дишащи и за баня. С вторите можех да се къпя а те пазят раните от намокряне. Мокрене без превръзки - 2-3 дена след махането на конците ( външните ) . Вътрешните сами се разграждат.

# 766
  • Мнения: 650
Здравейте.
На 12.02.2018 ми премахнаха жлъчката лапароскопски. Понеже се подложих на тази интервенция в чужбина, някои неща не ми станаха мн известни. Бих искала да попитам, при вас колко време отне докато газът, който е бил вкаран излезе? Почти една сесмица след операция корема ми е страшно издут и всеки път като ставам усещам буквално как всичките вътрешностти ми се изсипват надолу...неболезнено, но доста неприятно усещане и се чудех кога ще отшуми. Друго, което бих искала да попитам е колко време след операцията слагахте превръзки на раните. Знам, че след 72часа могат да се мокрят, но не можах да открия, след колко време мога да спра да слагам превръзки отгоре. Моите шевове са вътрешни и ми обясниха, че конците са саморазграждащи се.
Благодаря предварително за отговорите.
Странно и аз имах такова бълбукане- усещах го точно като газове, но чак да ми изпадат вътрешностите... до седмица отшумя, пиех еспумизан. Все пак се консултирайте с лекарят ви, защото на една позната точно заради това че не са и изкарали мисля всичкия газ я отвориха отново. Относно превръзките на мен ми махаха конците и ми казаха след 7 ден като ми ги махнат тогава може да се намокря.

# 767
  • Мнения: 5
Има, няма две седмици откакто махнаха моята жлъчка. Ама преди това бяха едни луди кризи, беше ми възпалена жлъчката...като цяло изпитах едни от най-тежките болки. Накрая по спешност ме оперираха и на втория ден след операцията ме изписаха, обаче как ме изписаха не знам. Буквално ме изритаха от болницата, а аз бях с ужасна криза. Оказа се, че и жлъчните ми канали били възпалени. Съответно аз се върнах, няколко часа след изписването, повръщах...беше някакъв ад. На следващия ден ме пратиха на ЯМР, оказа се, че нямало камък, попаднал в канала и след 2 дена ме изписаха. Слава Богу сега съм добре, нямам болки. Вече и конците ми махнаха. Просто искам да изкажа възмущението си от здравната ни реформа. Добре ли си, зле ли си, като ти свършат дните от пътеката, чао. Спасявай се както можеш :х

# 768
  • Sofia
  • Мнения: 26 142
Къде се случва това,сподели?
Лапаро ли ти беше?

# 769

Общи условия

Активация на акаунт